BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Sveikatingumas

Alytus gryname ore

Kam reikia gryno oro? Be abejo, visiems! Grynas oras yra būtinybė tiems, kuriuos kamuoja kvėpavimo takų, nervų sistemos ligos, depresija, kurie dirba įtemptą protinį darbą ar kenčia nuo nemigos, įtampos. Tačiau ne mažiau šis reikalingas ir sveikiems, bet kiek sėslesnį gyvenimo būdą pamėgusiems žmonėms. Būdami gryname ore pasisemiame jėgų ir sveikatos, jaučiamės ramesni ir laimingesni. Ypač jei vaikštinėjame gražiomis Alytaus apylinkėmis, parkais ar šiltesniu oru prisėdę skvere paskaitome knygą.

Alytaus miesto parkus, miškus, skverus, paplūdimius, kultūros paveldo objektus, gėlynus ir kitas gamtines teritorijas (iš viso 313 ha) prižiūri VšĮ „Alytaus infrastruktūra“.

Parkai

Alytiškiai ir miesto svečiai grynu oru gali mėgautis sutvarkytuose ir gyventojams pritaikytuose miesto parkuose:

miesto sodas.JPG

Alytaus miesto sodas

Alytaus miesto sodas yra įkurtas 1918 m. ir tapęs miesto simboliu. Tai geometrinio planavimo parkas, kurio viduryje suformuota apie 50 m skersmens aikštė, simbolizuojanti saulę, o nuo jos lyg spinduliai nutiestos šešios tiesios alėjos. Parke lankytojų laukia sutvarkyti takeliai, įrengtos renginių organizavimo aikštelės, apšvietimas, sutvarkytas fontanas, atnaujintas rožynas. Be to, čia auga trys vardiniai ąžuolai.

jaunimo parkas.JPG

Jaunimo parkas

Jaunimo parkas, įkurtas 1982 m., o 1993 m. paskelbtas vietinės reikšmės dailės paminklu dėl jose įkurdintų metalo plastikos skulptūrų, kurios kviečia jomis gėrėtis, lavinti estetinį skonį, ugdyti fantaziją, o vaikus – dar ir žaisti. Tiek ramiam, tiek aktyviam poilsiui parke kuriama minimali rekreacinė infrastruktūra, formuojami parko želdiniai. Čia yra atnaujinta riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių aikštelė, parkūro aikštelė, taip pat lauko gimnastikos treniruokliai. Aktyviam poilsiui skirtas mankštų takas, lauko teniso stalas, o vaikams – žaidimų aikštelės.

kurorto-parkas.JPG

Kurorto parkas

Kurorto parkas užima itin didelį plotą ir yra įkurtas natūraliame pušyne. Skverelyje greta Laisvės angelo pasodintas Nepriklausomybės ąžuoliukas, stovi kryžius 1991 m. sausio 13 d. aukoms atminti. Parko takai veda iki Dailidės ežerėlio ir iki pat Dainų slėnio – alytiškių didelių susibūrimų ir švenčių vietos, kur atsiremia į Nemuną.

zuvedros.JPG

Likiškių parkas

Likiškių parkas įkurtas ypač gražioje kalvotoje vietovėje. Nuo aukščiausios Alytaus kalvos čia atsiveria visa Nemuno slėnyje įsikūrusio miesto panorama. Lietuvos šimtmečiui paminėti Likiškių parke šalia Raudonkalnio gatvės pasodinta 100 medžių: ąžuolų, skroblų bukų.

likiskiu parkas.jpg

Žuvėdrų kalvos parkas

Žuvėdrų kalvos parkas - tai nedidelė žalia teritorija netoli Likiškių parko. Didžiąją Žuvėdrų kalvos parko sudaro nuostabaus grožio elipsės formos kalva.

gulbynes parkas.JPG

Gulbynės parkas

Gulbynės parkas puikuojasi Gulbynės tvenkiniu, kur yra ir savivaldybės saugomas Gulbynės ornitologinis draustinis. Netoliese esantis Putinų parkas kol kas poilsiui nepritaikytas.

Skverai ir aikštės

senamiescio skveras.JPG

Senamiesčio skveras

Senamiesčio skveras – rekonstruotas ir miesto gyventojo bei svečių reikmėms pritaikytas skveras. Svarbūs rekonstruoto fontano akcentai – iškaldinti alytiškio kūrėjo Jurgio Kunčino tekstai.

studentu skveras.JPG

Studentų skveras

Studentų skveras pritaikytas trumpam poilsiui ir sportui, įrengti apšviesti takeliai, suoliukai, šiukšliadėžės, pavėsinė, krepšinio aikštelė. Šiltuoju sezonu trykšta fontanas. Naujai nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takai Studentų skverą jungia su I Alytaus aikšte.

pirmojo alytaus aikste.JPG

Pirmojo Alytaus aikštė

Pirmojo Alytaus aikštė – rekonstruota patraukli, lankoma, alytiškių poreikius atitinkanti viešoji erdvė susutvarkytais pėsčiųjų ir dviračių takais, prižiūrimais medžiais, įrengtais gėlynais.

Alytaus miesto savivaldybės paplūdimiai

papludimiai.jpg

Didžiosios ir Mažosios Dailidės ežerai

Alytuje šiltuoju sezonu, siekiant užtikrinti poilsiautojų saugumą ir ramų poilsį, nuolat prižiūrima maudyklų vandens ir smėlio kokybė.

Didžiosios ir Mažosios Dailidės ežerai išsiskiria sutvarkyta ir pritaikyta rekreacijai aplinka: nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtas teritorijų apšvietimas, paplūdimiai, poilsio aikštelės su pavėsinėmis ir laužavietėmis, tinklinio, vaikų žaidimų aikštelės, lauko treniruokliai, valčių prieplaukos, biotualetai, gelbėtojų postai.

Pėsčiųjų ir dviračių takai

dviratis.jpg

Alytuje plečiamas miesto pėsčiųjų ir dviračių takų tinklas. Šiuo metu mieste yra daugiau kaip 38 km pėsčiųjų ir dviračių takų.

Sveikata ir sveikatos priežiūros įstaigos

„Sveikata – didžiausias turtas“, sako liaudies išmintis. Tuo vadovaudamasi Alytaus miesto savivaldybė siekia užtikrinti miesto gyventojams greitai ir patogiai visiems prieinamas kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas. Alytiškių sveikata rūpinasi specializuotos sveikatos priežiūros įstaigos:

  • VŠĮ Alytaus poliklinikoje teikiamos pirminės ir antrinės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugos gyventojams ir pagal sutartis įvairiems ūkio subjektams. Alytaus poliklinikos misija – suteikti būtinas, saugias ir veiksmingas, mokslu paremtas ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, vykdyti ligų prevencijos priemones, propaguoti sveiką gyvenseną, prisiimti atsakomybę už pacientams suteiktas paslaugas.
  • VŠĮ Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė teikia pažangiomis technologijomis ir mokslu grįstas, pacientų poreikius ir interesus atitinkančias sveikatos priežiūros paslaugas, vadovaudamasi keturiomis pagrindinėmis vertybėmis: profesionalumas ir kokybė, laikas ir operatyvumas, bendradarbiavimas komandoje ir rūpestis bei dėmesys.
  • VšĮ Alytaus miesto savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras teikia pirminės sveikatos priežiūros paslaugas, apimant ligų prevenciją, diagnostiką, gydymą. Centre siekiama siūlyti kokybiškesnį paslaugų teikimą, kad jos būtų laiku prieinamos ir užtikrintas jų tęstinumas.

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras teikia gyventojams kokybiškas, efektyvias, prieinamas visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas, vykdo veiklą, kuria siekiama stiprinti gyventojų sveikatą, gerinti gyvenimo kokybę, mažinti sergamumą ir mirtingumą formuojant sveikos gyvensenos nuostatas bendruomenėje.

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-03-21