Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Jaunimo parkas

1984 metais skulptorių grupė, vadovaujama N. Nasvyčio ir Alytaus vyriausiojo dailininko A. Stankevičiaus, sukūrė pirmąją Lietuvoje metalo plastikos skulptūrų kompoziciją, savo ryškiomis spalvomis suteikiančią savitą veidą Jaunimo parkui, turinčią tiek dekoratyvinę, tiek funkcionalią paskirtis. Skulptūros kviečia jomis gėrėtis, lavinti  estetinį skonį, ugdyti fantaziją, o vaikus - dar ir žaisti.

1993 metais parkas buvo paskelbtas vietinės reikšmės dailės paminklu.

Skulptūros

DJI_0067.jpg

Narvelis gegutei

,,Gegutė mėgstamiausias paukštis lietuvių liaudies kūryboje. Jos kukavimas tapęs laiko gyvenimo simboliu". Skuptūros aut. Kęstutis Musteikis.

DSCF5734.jpg

Vandens malūnas

,,Pirmą kartą atvykus į Alytų susipažinti su parko, kuriame bus statomos skulptūros, aplinka, pakerėjo miestą supančios gamtos grožis. Tai imponavo mane sukurti skulptūrą neperkrautą aiškiais išoriniais siluetais. Pasirinkau vandens malūno motyvą kaip vieną būdingiausių romantiškų žmogaus veiklos Lietuvos landšafte akcentų. Konkrečių vandens malūno akcentų mano darbe nėra - įvaizdis abstraktus ir dekoratyvus". Skulptūros autorius Benjaminas Narbutas.

DSCF5858.jpg

Vartai

Panaudodamas netradicines medžiagas nūdieniškai interpretavo senovės lietuvių pomėgį puošti namų stogus stilizuotomis žirgų galvomis. Skulptūros autorius Vytautas Narutis.

DSCF5840.jpg

Ožys

,,Kūrinys keliantis asociacijas su lietuvių liaudies nostalgija". Skulptūros autorius Klaudijus Stepanovas.

voras.jpg

Karališkasis voras

Pavadinimas asociatyvus, nes plastinė-konstrukcinė skulptūros schema primena voro atvaizdą. Žiūrint iš įvairių taškų konfigūracija sudaro skirtingą vaizdą. Skulptūros autorius Antanas Blakė.

IMG_6618.JPG

Vaivorykštė 

Tai dvi figūros, tarsi laikančios šviesos pluoštą. ,,Mastelį pasirinkau nelabai didelį, kad vaikai galėtų ,,nardyti po tą vaivorykštę",– teigė skupltūros autorė Virginija Babušytė-Venckūnienė.– Dominuoja trys spalvos: mėlyna, raudona ir geltona. Tai labiausiai vaikų mėgstamos spalvos". 

Povas.JPG

Povas

,,Temą padiktavo pati aplinka, kurioje žmonės ilsisi, visada pilna vaikų". Skulptorius stengėsi, kad forma būtų atvira, neperkauta ir tartum nepaprasta, nekopijuojanti gamtos". Skulptūros autorius Vidmantas Gylikis, alytiškis, Dailės instituto studentas.

IMG_1660.jpg

Aeronautikos istorija

,,Mane seniai domina įvairių kokybinių žmogaus perėjimo į aukštesniąją savo galimybių pakopą istorija. Norėjau pabandyti sukurti nuotaiką, kuri lydėjo pirmuosius žmogaus skrydžius - peržengimą ribos, už kurios tu jau sparnuotas". Skulptūros autorius Naglis Nasvytis.

Klausimas.JPG

Klausimas

1997 m. danų skulptorius Timas Juelas Jacobsenas miestui padovanojo skulptūrą „Klausimas". Skulptūra įprasmina žmogaus kelią, jo pradžią, neišvengiamą akligatvį ir naujas erdves, atrandamas sienoje, į kurią atsiremia kiekvienas ieškantysis.

_Įingsnis.JPG

Žingsnis

1998 m. buvo atidengta vokiečių skulptoriaus Michaelio Odenwaellerio skulptūra ,,Žingsnis".

Atgal