Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Gulbynės parkas

Tai 21,2 ha parkas, iš jų 8 ha –savivaldybės saugomas Gulbynės ornitologinis draustinis.  Teritorija yra šiaurės pramoninio rajono ir intensyvaus eismo gatvių gretimybėje.

Dalinai įrengtas (pradėtas želdinti, apžvalgos lieptas, stendas); ramaus trumpalaikio poilsio, mokomojo lankymo, sanitarinės-higieninės ir vizualinės apsaugos.

Kiekvienų metų pavasarį ir rudenį Alytaus miesto šiauriniame pramonės rajone esantis Gulbynės ornitologinis draustinis atgyja nuo migruojančių vandens paukščių, o vasarą čia pasigirsta cypsintys jauniklių balsai. Gulbynės tvenkinys – viena svarbesnių vandens paukščių apsistojimo vietų trumpam poilsiui ir maitinimuisi Alytaus mieste. Žinomo gamtininko Vytauto Nedzinsko iniciatyva dėl jame perinčių paukščių 1990 m. liepos 4 d. Alytaus miesto tarybos sprendimu paskelbtas paukščių apsaugai svarbia teritorija – Gulbynės ornitologiniu draustiniu. Siekdama pagerinti sąlygas migruojančioms ir perinčioms vandens paukščių rūšims bei pritaikyti draustinį pažintinei veiklai, 2005 m. Žuvinto biosferos rezervato direkcija parengė Gulbynės ornitologinio draustinio gamtotvarkos 2005–2010 m. planą. Pagal šį parengtą planą ir patvirtintą metodiką VšĮ „Alytaus parkai" įgyvendina tvarkymo priemones, stebi paukščių lizdavietes, jų gausumą. Pavasarinių migracijų metu dar nenutirpus ledui, čia susikaupia šimtai rudagalvių kirų, dešimtys paprastųjų kirų, didžiųjų ir rudagalvių ančių. Migracijos metu apsistoja ir lieka vasaroti gulbių nebylių pora, tačiau jauniklių neperi. Gulbynės tvenkinio nendrynai – perinčių vandens paukščių karalystė.
Visuomenę paraginant pažinti, stebėti ir saugoti paukščius, žvejams ir draustinio lankytojams įrengta apžvalgos platforma, pastatytas informacinis stendas, supažindinantis su draustinio steigimo tikslais, bioįvairove, lankymo tvarka. Norėdami įtraukti miesto gyventojus į paukščių apsaugą, VšĮ „Alytaus parkai" mokiniams ir mokytojams organizuoja išvykas į Gulbynės ornitologinį draustinį. Yra išleista iliustruota medžiaga apie šioje teritorijoje dažniausiai sutinkamus paukščius.

VšĮ „Alytaus infrastruktūra" informacija

DSCF1408.jpg
dsc01307_3997.jpg
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-26