Miesto sodas – seniausias 5,54 ha miesto centrinėje dalyje (tarp Pulko, Birutės bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvių) esantis parkas. Dar prieškario Lietuvoje tapęs Alytaus simboliu, alytiškių pasididžiavimu jis išliko iki šiol.
Parko kūrimo darbai pradėti 1930 m. natūraliame pušyne pagal inž. S. Taškūno projektą. Tai geometrinio (reguliaraus) planavimo parkas su viduryje suformuota 50 metrų skersmens aikšte, simbolizuojančia saulę, nuo kurios šešiomis kryptimis lyg spinduliai driekiasi tiesūs takai, apsodinti lapuočių medžių alėjomis bei krūmais. Vėliau parke pagal inž. V. Trečioko projektą buvo įrengtas fontanas su apvalios formos baseinėliu, šokių aikštelė su estrada, dvi poilsio aikštelės. Parko puošmena tapo sodininko Hanso Faitušo, baigusio sodininkų mokyklą Frankfurte, pasodintas rožynas, fontane žydėjusios lelijos.
Parkas smarkiai nukentėjo 1944 metų vasarą, karo dienomis. Jo atgimimas prasidėjo 1959 metais, kai jį ėmėsi tvarkyti sodininkas Stasys Marcinkevičius. Buvo pasodinta daugiau kaip 30 rūšių medžių ir krūmų, išaugintos gyvatvorės, žydėjo apie dvylika rožių rūšių. 1961 m. respublikinėje apžiūroje Alytaus miesto parkas buvo pripažintas geriausiai tvarkomu parku. 1962 m. buvo apdovanotas sovietų kultūros ministerijos ir „Izvestijų" laikraščio garbės raštu. Nuo 1980 metų parkas vėl pradėjo nykti.
Dideliu dr. Vytauto Nedzinsko rūpesčiu 1992 metais buvo įsteigta Parkų direkcija (dabar VšĮ ,,Alytaus parkai"), kuri Miesto sodu rūpinasi ir dabar.
1997–1999 m. Miesto sodas buvo rekonstruotas pagal klaipėdiečių architektų J. Kijauskienės ir G. Garjonio parengtą projektą, sutvarkyti takeliai, įrengtos renginių organizavimo bei dvi poilsio aikštelės, apšvietimas, vėl galime mėgautis trykštančiu fontanu. Po daugelio metų atnaujintas rožynas vėl džiugina akį, pražysdamas gražiausiais žiedais. Šiuo metu parke auga 55 vietinių bei introdukuotų medžių bei krūmų rūšių. Parkas didžiuojasi vieninteliu tokio amžiaus (daugiau kaip 60 metų) ir aukščio Alytuje visžaliu krūmu – europiniu kukmedžiu, pavasarį baltais žiedais pražystančia japonine magnolija, Lietuvos Raudonosios knygos atstovu – bekočiu ąžuolu.
1999 metais senasis miesto parkas su fontanu įrašytas į Lietuvos Respublikos nekilnojamų kultūros vertybių registro urbanizuotų vietovių sąrašą.
Alytaus miesto sodas buvo atnaujintas 2006–2007 metais pagal bendrą Alytaus ir Suvalkų miestų projektą „Regiono turizmo vystymas sutvarkant Europos aikštę Suvalkuose ir miesto sodą Alytuje".
2010 m. Darnios plėtros akademija (DPA) su partneriais organizavo konkursą ,,Darni aplinka". DPA – tai viešasis junginys, vienijantis Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos, Aplinkos ministerijos, VGTU, KTU, Vilniaus universiteto tarptautinio verslo mokyklos, Lietuvos statybininkų asociacijos ir Lietuvos architektų sąjungos iniciatyvas.
Partneriai: Aplinkos ir Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacija ir „Verslo žinių" dienraštis.
Viena konkurso laureačių – Alytaus miesto savivaldybė, pelniusi padėkos raštą už nuolatinį dėmesį ir pasiektus rezultatus tvarkant ir pritaikant gyventojų reikmėms miesto žaliuosius masyvus. Alytaus miesto sodas buvo įvardytas kaip vienas pavyzdinių Lietuvoje projektų, kaip turėtų būti planuojami ir tvarkomi žalieji plotai.