Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Santuoka

Priėmimas ir konsultavimas

Alytaus m. sav. administracija: Rotušės a. 4, Alytus
Informacinis telefonas: +370 315 55 111
Socialinės paramos skyrius: Vilties g. 28A, Alytus

I–IV 8.00–17.00 val. V 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka: 12.00–12.45 val.

Prašymų įregistruoti santuoką priėmimas ir santuokos registravimas

Santuoką registruoja civilinės metrikacijos įstaigos, o užsienio valstybėje gyvenančių Lietuvos Respublikos piliečių – ir konsulinės įstaigos. Norintys susituokti asmenys pasirinktai civilinės metrikacijos įstaigai asmeniškai paduoda teisingumo ministro nustatytos formos prašymą įregistruoti santuoką. Prašymas įregistruoti santuoką gali būti paduodamas tiesiogiai, registruotu paštu, per kurjerį, elektroniniu paštu ir kitomis elektroninio ryšio priemonėmis. Santuoka registruojama praėjus ne mažiau kaip vienam mėnesiui nuo prašymo įregistruoti santuoką padavimo dienos. Įregistravus santuoką, asmenims pageidaujant, išduodamas santuokos sudarymo įrašą liudijantis išrašas.

Užsienio valstybėje įregistruotos santuokos įtraukimas į apskaitą

Užsienio valstybėje įregistruotos santuokos į apskaitą įtraukiamos sudarant santuokos sudarymo įrašą. Duomenys apie sutuoktinius į santuokos sudarymo įrašą perrašomi iš užsienio valstybės institucijos išduoto dokumento, patvirtinančio santuokos įregistravimą. Kai šiame dokumente nenurodytos pavardės po santuokos, asmenims pageidaujant jos keičiamos pagal Asmens vardo ir pavardės keitimo taisyklių 9.8 ir 9.9 papunkčių nuostatas. Pareiškėjui pageidaujant išduodamas santuokos sudarymo įrašą liudijantis išrašas.

Prašymą galite pateikti per Registrų centro savitarną.

Bažnyčios nustatyta tvarka sudarytos santuokos įtraukimas į apskaitą

Civilinės metrikacijos įstaiga bažnyčios (konfesijų) nustatyta tvarka sudarytą santuoką įtraukia į apskaitą savo iniciatyva, remdamasi Civilinės būklės aktų registravimo taisyklių 83 ar 84 punktuose nustatyta tvarka pateiktu pranešimu ar bažnytinės santuokos liudijimu ir Gyventojų registro duomenimis. Bažnyčios (konfesijų) nustatyta tvarka sudaryta santuoka įtraukiama į apskaitą, sudarant santuokos sudarymo įrašą. Apskaitomos tik tos santuokos, kurios sudarytos laikantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso reikalavimų.

Apskaitą galite pateikti per Registrų centro savitarną.

Santuokos nutraukimo registravimas

Santuokos nutraukimą civilinės metrikacijos įstaiga registruoja savo iniciatyva be asmens prašymo, remdamasi teismo sprendimu.

Asmeniui pageidaujant, išduodamas santuokos nutraukimo įrašą liudijantis išrašas.

Prašymas išduoti civilinės būklės akto (santuokos nutraukimo) įrašą liudijantį išrašą gali būti pateikiamas asmeniškai, per įgaliotą asmenį arba el. būdu per Registrų centro savitarną.

Užsienio valstybėje įregistruotos santuokos nutraukimo įtraukimas į apskaitą

Paslauga teikiama asmenims, nutraukusiems santuoką užsienio valstybėje. Užsienio valstybėje nutrauktos santuokos civilinės metrikacijos įstaigoje įtraukiamos į apskaitą sudarant santuokos nutraukimo įrašą, o jeigu vienas iš sutuoktinių yra miręs, - atkurtą santuokos nutraukimo įrašą. Pareiškėjui pageidaujant išduodamas santuokos nutraukimo įrašą liudijantis išrašas.

Prašymas pasirinktai civilinės metrikacijos įstaigai pateikiamas asmeniškai, per atstovą arba el. būdu per Registrų centro savitarną.

Pažymų, patvirtinančių kliūčių sudaryti santuoką nebuvimą, išdavimas

Paslauga teikiama asmenims, ketinantiems registruoti santuoką užsienio valstybėje. Išduodama Lietuvos Respublikos teisingumo ministro nustatytos formos pažyma, patvirtinanti kliūčių sudaryti santuoką nebuvimą.

Užsisakyti šią paslaugą galite internetu per Registrų centro savitarną, prisijungus elektroniniu parašu arba per elektroninę bankininkystę.

Prašymą taip pat galima pateikti registruotu paštu arba per kurjerį. Prie šio prašymo būtina pridėti patvirtintą asmens tapatybės dokumento kopiją ir valstybės rinkliavos sumokėjimą patvirtinantį dokumentą arba jo kopiją.

Asmens vardo, pavardės keitimas

Keisti vardą ir (ar) pavardę turi teisę Lietuvos Respublikos piliečiai, asmenys be pilietybės ir užsienio valstybių piliečiai. Užsienio valstybės piliečio ir asmens be pilietybės vardas ir (ar) pavardė gali būti pakeisti tik Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigose ir diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose jam įrašytuose civilinės būklės aktų įrašuose.

Asmens, sulaukusio 16 m., vardo ir (ar) pavardės keitimo pagrindai nustatyti Asmens vardo ir pavardės keitimo taisyklių 8 ir 9 punktuose, o jaunesnio kaip 16 m. nepilnamečio vaiko vardo ir (ar) pavardės keitimo pagrindai – 11 ir 12 punktuose.

Prašymą pasirinktai civilinės metrikacijos įstaigai galima pateikti asmeniškai, per atstovą arba el. būdu per Registrų centro savitarną.

Dalintis: