Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Nauja laboratorija  atveria kitokias „Astros“ gamyklos galimybes

2022 05 20

1929 metais duris atvėrusi metalo apdirbimo gamykla „Astra“ pristatė naują gamybinę laboratoriją. 6 milijonus eurų kainavęs priestatas dar nėra visiškai įrengtas, bet planuojama, kad kitų metų pradžioje jau bus visiškai įveiklintas. 

„Įspūdinga, kad 93-ečius veiklos metus skaičiuojanti gamykla nesustoja ir toliau auga. Tikiu, kad jūs esate stipriausi ir konkurencingiausi Baltijos jūros regione“, – laboratorijos pristatyme ketvirtadienį kalbėjo miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis kartu su savivaldybės direktore Ona Balevičiūte, mero patarėjais Sauliumi Ivoška ir Gintaru Rakaičiu sveikindamas gamyklos vadovus.

Įspūdingo 20 metrų aukščio patalpos gamyklai leis kurti ir gaminti itin didelių gabaritų reaktorius, talpyklas ir kitus užsakovų pageidaujamus gaminius iš metalo. Bendradarbiaujant su Lietuvos energetikos instituto mokslininkais, čia bus vykdomos inovacijos ir eksperimentai.
 
„Šį pastatą užpildysime naujausia Europoje įranga, kuri atneš didelę naudą. Čia bus kuriami dideli slėginiai indai, bus atliekama daug naujų metalo, hermetiškumo, slėgio, šildymo, šaldymo, cheminių reakcijų bandymų“, – pasakojo „Astra“ valdybos pirmininkas Semionas Bondarevas.

2 400 kv. metrų dydžio laboratorijos pastato pristatymo metu skambėjo sveikinimai, apžiūrėtos patalpos, o užlipę ant jo stogo svečiai  pamatė įspūdingą miesto panoramą.
 
Šiuo metu 40 proc. produkcijos „Astra“ eksportuoja į Skandinaviją, likę 60 proc. keliauja į kitus planetos kampelius. Gamyklos atstovai juokauja, kad jų gaminių nėra tik Antarktidoje. Įmonėje dirba per 250 darbuotojų, o įmonė džiaugiasi galėdama pasiūlyti jiems konkurencingą atlyginimą. Čia dirba ir 20 konstruktorių, jie nuolat kuria naujus produktus.

„Mūsų pagrindinė veikla yra gamyba, tačiau ji nėra svarbesnė už naujų gaminių kūrimą, aktualų siekiant išlikti rinkoje. Per metus suprojektuojame apie 250 naujų gaminių, o pagaminame 500 vienetų. Skaičiai nėra dideli, bet reikšmingi“, – sakė Vaidas Liesionis, bendrovės „Astra“ generalinis direktorius.
 
Nauja laboratorija buvo statoma ir įrengiama atsižvelgiant ir į tvarumo principus – gamykla jau dabar turi įrengtą 245 kW galios saulės elektrinę, jos galingumą planuojama padidinti dar 190 kW, tokiu būdu patenkinant įmonės elektros poreikį. Bandant talpas gamykloje suvartojamas didžiulis kiekis vandens – anksčiau jis buvo beveik švarus išleidžiamas į kanalizaciją, o ateityje vanduo bus laikomas talpyklose ir panaudotas 5–6 kartus, taupant išteklius. 


Komunikacijos skyriaus informacija

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-05-20