Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Aptarta situacija darbo rinkoje

2022 04 20

Trečiadienį su Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos ir Alytaus užimtumo tarnybos atstovais susitikęs Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis aptarė nedarbo lygį mieste, verslo liudijimų naudojimo aktualijas bei ukrainiečių integraciją į darbo rinką. 

Nors priimami įvairūs sprendimai kaip mažinti nelegalų darbą ir įvairaus pobūdžio veikla užsiimančius žmones traukti į dienos šviesą, tačiau vis dar pasitaiko nemažai atvejų, kuomet patikrinimų metu aptinkami nelegaliai dirbantys asmenys. 

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkės Juditos Stankienės teigimu, garažuose, statybos rinkoje, būstų nuomos, grožio sferoje ir kitose veiklose dalis įvairias paslaugas teikiančių asmenų dirba nelegaliai. Pavyzdžiui Alytuje šiemet oficialiai būstus nuomoja 104 asmenys, 2021 m. tokių asmenų buvo tik 67, nors skaičiuojama, kad mieste nuomojamų būstų yra kelis kart daugiau. 

Nors veiklos pagal verslo liudijimus mieste daugėja, tačiau stebint skaičius, kai kuriose srityse tokių liudijimų naudojimas mažėja arba nors paslaugą atlieka namuose, kad ir visą savaitę, tačiau verslo liudijimą išsiima taip, kad paslaugas oficialiai atlieka tik du kartus per į savaitę. 

„Norisi, kad visi dirbtų ir uždirbtų,  tačiau tą darytų ne slėpdami mokesčius, o legaliai dirbdami. Juk surenkami mokesčiai gali pagerinti situaciją mieste, kažkas gali gauti didesnes socialines išmokas, kam to labiausiai reikia ar didesnes pensijas, kitas paslaugas, dar labiau būtų finansuojamas švietimas ar miesto infrastruktūra. Turime žiūrėti, ką kartu galime dėl to padaryti“,- susitikime kalbėjo N. Cesiulis.

J. Stankienės teigimu, tikimasi, kad dar labiau šešėlinę rinką sumažins statybininkų ID, vis didesnis veiklą atliekančių asmenų įtraukimas į elektroninę erdvę, žemės ūkio paslaugų kvitai ir kita.  

Susitikime aptarta ir ukrainiečių integracijos į darbo rinką situaciją. Nors šiuo metu įdarbinami visi norintys ir daugiausiai jų mieste dirba baldų pramonėje, tačiau stebima situacija su pačiais darbdaviais: kad jie nemažintų atlyginimų ar kitaip neišskirtų jų įmonėse dirbančių ukrainiečių. 

Ir VMI, ir Užimtumo tarnyba ketina organizuoti susitikimus su seniūnaičiais, kurie mato įvairias problemas savo bendruomenėse ir jas galėtų išsakyti bei kartu būtų galima ieškoti sprendimų ir platesnio bendradarbiavimo būdų. 

Komunikacijos skyriaus informacija


 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-04-20