Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Dėl medžių kirtimo

 

Informuojame miesto gyventojus, kad Alytaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius, gavęs akcinės bendrovės „Lietuvos dujos" Kauno filialo Alytaus skyriaus prašymus dėl ant dujotiekio ir apsaugos zonoje augančių medžių kirtimo, išdavė leidimus kirsti saugotinus medžius miesto bendro naudojimo teritorijoje šalia Jaunimo g. 5, 14, 16, 50, 56, 68, 64, Kaštonų g. 5, 3, 22, Likiškėlių g. 96, Jurgiškių g. 28, 45, Statybininkų g. 37, 45, 47, Volungės g. 52, Naujosios g. 4, Putinų g. 10, 12, A. Jonyno g. 3, 27, 37, Vilties g. 6, Pramonės g. 7, Sudvajų g. 9, 11, Šaltinių g. 12, Lauko g. 11, Vilniaus g. 13. Medžių šaknys gadina ir trukdo eksploatuoti dujotiekio požemines komunikacijas.

Alytaus miesto savivaldybės teritorijoje (išskyrus privačioje žemėje ir privačiose namų valdose) sodinti želdinius asmenys gali tik suderinę su Alytaus miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriumi apželdinimo projektą arba schemą.

Medžius ir krūmus draudžiama veisti apsaugos juostose ir zonose, nurodytose Vyriausybės nutarimu patvirtintose specialiosiose žemės ir miško naudojimo sąlygose.

Draudžiama veisti medžius kapavietėse ir kapinėse be specialaus projekto.

Primename, kad pertvarkant želdinius nuo kaimyninių sklypų ribų ir gatvės raudonosios linijos medžių ir krūmų sodinimo atstumai turi būti:

1. krūmų ir gyvatvorių – ne mažiau kaip 1 m;

2. žemaūgių medžių, išaugančių ne daugiau kaip iki 3 m aukščio – 2 m;

3. kitų medžių – 3 m.

4. formuojant gyvatvorę, jos aukštis sklypo šiaurės, šiaurės rytų ar šiaurės vakarų pusėje turi būti ne didesnis kaip 1,3 m.

Atstumai nuo pastatų, statinių, taip pat inžinerinės įrangos objektų iki medžių ir krūmų skaičiuojami pagal lentelėje pateiktus duomenis.

 

Mažiausi leistini atstumai tarp želdinių ir statinių elementų,

užtikrinantieji statinių mechaninį atsparumą ir pastovumą

 

Pastatų ir inžinerinių statinių elementai

Atstumas iki ašies, m

Medžio kamieno

Krūmo

Pastatų išorinės pusės

5

1,5

Apšvietimo tinklo, inžinerinių statinių atramos

4

-

Šlaitų papėdės ir kt.

1

0,5

Atraminių sienelių papėdės išorinės pusės

3,0

1,0

Šaligatvių ir sodo takelių kraštas

0,7

0,5

Bortinis akmuo ar kelio sustiprintos juostos kelkraščio pakraštys

2,0

1,2

Požeminiai tinklai:

   

dujotakio, nuotekų

1,5

-

šilumos tinklų (nuo kanalo sienelės)

2,0

1,0

bekanalinių šilumos tinklų, vandentiekių, drenažų

2,0

jėgos kabelių ir elektroninių ryšių kabelių

2,0

0,7

 

Aplinkos apsaugos skyriaus informacija


Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-01-24