Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Susipažinkite su slapukų politika.
Dalia Kavolynienė,
Vyriausiasis specialistas (jaunimo reikalų koordinatorius)
Telefonas: 8 (315) 55 178, mob. tel. 8 684 97 043
El. paštas: [email protected]
Kabinetas: 421
Iniciatyvos 2019 metais
Iniciatyvos 2018 metais
Iniciatyvos 2017 metais
Alytaus kolegijos studentų atstovybės nariai organizavo „Studentai sveikina Alytų" renginių savaitę Tarptautinės studentų dienos proga, nuo Lapkričio 13 dienos iki 17 dienos. Ši studentų savaitė prasidėjo iškilminga eisena į miesto rotušės aikštę, kurioje buvo išdalinti balionai praeiviams, po to studentų laukė įvairios užduotys, kaip: koldūnų valgymo čempionatas, CS (Counter-Strike) turnyras. Alytaus kolegijos Studentų Atstovybės nariai ryte prieš pamokas dalino lėktuvėlius, vėjo malūnėlius gimnazijų mokiniams. Alytaus kolegijoje ir miesto centre buvo dalinami lipdukai su užrašu „Studentai sveikina Alytų". Studentai per šią savaitę galėjo parodyti ir savo sportinius sugebėjimus tinklinio aikštelėje arba vairavimo įgūdžius „Klevukų ralyje". Taip pat į renginius buvo pakviesti ir dėstytojai bei kolegijos vadovybė, kurie dalyvavo protmūšio dvikovoje studentai prieš dėstytojus. Buvo sudarytos dvi komandos: dėstytojų „Xmenai" ir studentų „Studenčiokai", čia tikrai netrūko juoko, bet kartu vyko ir įtempta kova. Visų šių veiklų apsuptyje vyko ir kraujo donorystės akcija. Taip pat nebuvo pamiršti ir užsienio studentai jiems buvo skirtas renginys „Erasmus". Šiame renginyje užsienio studentai ne tik susipažino su lietuviška kultūra, tradiciniais valgiais: cepelinais, šaltibarščiais, kurių galėjo paragauti, bet taip pat jie pristatė ir savo šalių kultūrą, tradicijas, papročius. Penktadienio vakarą visi dalyvavę šiuose renginiuose, galėjo sudalyvauti linksmybėse, vykusiose „Domino" klube.
2017 m. Lapkričio 25 - 26 dienomis aktyviausi miesto jaunuoliai susirinko į Alytaus visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas" Rudens forumą'17! Aktyvistai iš 11 nevyriausybinių jaunimo organizacijų dvi dienas skyrė asmeniniam tobulėjimui bei gilinimuisi į žinias, kurios yra itin svarbios veikiant ir savanoriaujant jaunimo organizacijose. Paskaitų pravesti atvyko net Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos biuro nariai bei prezidentas, įvairių kitų nacionalinių jaunimo organizacijų atstovai. Dalyviai gilinosi ir kėlė kompetencijas rinkodaros, regioninės jaunimo politikos, komunikacijos, žmogiškųjų išteklių valdymo, renginių organizavimo ir kitose srityse. Jaunimo organizacijos suartėjo tarpusavyje ir yra pasiruošę dar stipriau kibti į darbus ir įgyvendinti dar daugiau veiklų Alytaus mieste!
2017 m. Lapkričio 11 dieną Alytaus miesto savivaldybėje vyko didžiausia savivaldos simuliacija Lietuvoje „Pilietiškumo mokykla 2017". Jau penktus metus Jaunųjų konservatorių lygos Alytaus skyriaus organizuojamas renginys kasmet sudomina daugiau kaip trisdešimt Alytaus moksleivių.
Savivaldybėje susirinkusius dalyvius pasveikino Alytaus miesto vicemeras Tautvydas Tamulevičius, jis kalbėjo apie jaunų žmonių ir jų interesų atstovavimą mieste.
„Pilietiškumo mokyklos" meru tapo Edvinas Česnulis, o vicemeras – Lukas Stravinskas. Dalyviai pusę dienos dirbo keturiuose komitetuose, kuriuose jiems padėjo tikrieji Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai.
Kiekvieno komiteto nariai parengė rezoliucijas, jas pristatinėjo tarybos posėdyje. Pranešėjai atsakė į kolegų klausimus, rengė pataisas ir išnagrinėję bei atmetę dalį rezoliucijos punktų priėmė vieną bendrą rezoliuciją kuri bus įteikta Alytaus miesto merui Vytautui Grigaravičiui.
Jau penktus metus sukuriama platforma yra nedidelis, tačiau tikrai vertingas ir reikalingas indėlis į Alytaus miesto gerovės kūrimą. Kasmet pritraukiame vis daugiau moksleivių iš skirtingų miesto mokyklų ir nevyriausybinių organizacijų. Galime pastebėti, kad dalyviai tampa vis drąsesni ir aktyvesni, nepriklausomai nuo amžiaus, o priimamos rezoliucijos – racionalesnės.
Alytaus jaunimas yra pilietiškas. Visą šeštadienį savo miesto ateities kūrimui ir gerinimui paskyrę moksleiviai yra mūsų miesto veidas. Jie žino, kokiame mieste nori gyventi, ir, sulaukę šiek tiek pagalbos iš tarybos narių, atskleidė miesto problemas ir pateikė sprendimo būdus.
Milda Sakavičiūtė
Lapkričio 16-ąją, Tarptautinės tolerancijos dieną, Alytaus neformaliojo švietimo centras "Tolerancija" pakvietė vaikus, jaunimą ir suaugusius į tęstinį etnokultūrinį festivalį „Kartu smagu". Festivalio tikslas – pažinti Lietuvoje ir Europos Sąjungoje gyvenančių tautų kultūras, siekti tarpkultūrinio ir tarpetninio dialogo, solidarumo, tolerantiškumo.
Dalyvauti daugeliui jau žinomame renginyje panoro 160 įvairaus amžiaus vaikų iš 14 Alytaus miesto, Alytaus ir Vilniaus rajonų švietimo įstaigų: Jaunimo centro šokių studijos „Rūta", Vidzgirio, Dzūkijos, Dainavos, Likiškėlių, Panemunės, Šaltinių pagrindinių mokyklų, Piliakalnio progimnazijos, Jotvingių, šv. Benedikto gimnazijų, Alytaus rajono Butrimonių, Pivašiūnų gimnazijų. Be abejo, pasirodė ir organizatoriai – centras „Tolerancija". Sulaukėme svečių – mokinių ir mokytojų iš Vilniaus rajono Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazijos.
Į renginį atvyko Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Silvija Peštenienė, Švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė, Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Kavolynienė, miesto savivaldybės tarybos narys Povilas Labukas, Šaltinių pagrindinės mokyklos direktorius Alfonsas Lietuvininkas, direktoriaus pavaduotojos Milda Kochanskienė, Janina Ivašauskienė, Ona Česokienė.
Neformaliojo švietimo centro „Tolerancija" direktorė Nina Šutova pasveikino festivalio dalyvius ir žiūrovus. Priminė, kad lapkričio 16 diena minima kaip Tarptautinė tolerancijos diena. Pasidžiaugė, kad mato tiek bendraminčių, entuziastų, besidominčių, populiarinančių ir mylinčių savo ir kitų žmonių kultūras ir kalbas. Pasiūlė kiekvienam kolektyvui skirti savo pasirodymą artėjančiai šventei – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui.
Festivalį lietuviška polka pradėjo šokių studija „Rūta"(vadovė Rūta Mekišaitė). Buvo pristatytos ir kitos kultūros – Lenkijos, Vokietijos, Rusijos, skambėjo šių šalių dainos, eilės, kalba, linksmai šoko šokėjai. Svečiai iš Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazijos pristatė programą, sudarytą iš lenkų liaudies šokių ir dainų įdomiai skambančia Vilnijos lenkų tarme. Dauguma dalyvių vilkėjo pasirinktos šalies tautiniais kostiumais. Festivalį gyvino ir žiūrovai: mokiniai, tėvai, seneliai, mokytojai, o Alytaus miesto bendruomenės centro Dienos centro palaikymo grupė tapo tikrais palaikytojais.
Kultūrinis dialogas baigėsi dalyvių sudėliota stilizuotu gėlių – vėliavėlių puokšte, paskirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui.
Žiūrovai, svečiai, dalyviai pasinaudojo galimybe apsilankyti centro „Tolerancija" neformaliojo švietimo mokytojo metodininko Valerijaus Šutovo mokinių medžio darbelių parodoje. Visiems buvo gera, įdomu ir smagu.
Dalyviai buvo paskatinti už pasirodymus – įteiktos padėkos, suvenyrai su centro simbolika.
Festivalio „Kartu smagu" globėjas – Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas P.Labukas.
Festivalio rėmėjai – Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Alytaus miesto savivaldybė.
Festivalio partneriai: Šaltinių pagrindinė mokykla, Jaunimo centras.
2017 m. birželio mėn. 26 – 29 d. Alytaus sporto ir rekreacijos centre buvo vykdoma iniciatyva ''Sveikas, užimtas ir laimingas jaunimas'' finansuota iš Alytaus miesto savivaldybės.
Šios iniciatyvos tikslas - skatinti tikslingą jaunimo užimtumą vasaros metu, skatinti jaunimą rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, išmokyti jaunimą bendrauti ir bendradarbiauti tarpusavyje tiesiogiai.
Šias keturias iniciatyvos dienas jaunimas mokėsi bendrauti tarpusavyje, klausėsi paskaitų, aktyviai leido laiką. Paskaitas skaitė lektorė iš Vilniaus M. Romerio universiteto dr. B. Aleksandravičiūtė (tema – „Stresas ir jo valdymas") bei Alytaus visuomenės sveikatos stiprinimo centro specialistė L. Spitrytė (tema – „Sveikas gyvenimo būdas").
Per šį laikotarpį buvo vykdomos išvykos į mišką, kur jaunimas dalyvavo žaidime „Pažinkime gamtą", komandos kūrė „žmonių piramides", buvo supažindinti su Qi Gong mankšta.
Buvo surengtos komandinės estafečių varžybos, jaunimas žaidė krepšinį bei futbolą. Poilsio metu paskaitų auditorijoje jaunimas mėgavosi įvairiais stalo žaidimais.
Visi dalyviai už puikiai praleistą laiką ir parodytą išmanumą įvairiose rungtyse ir bendravimo žaidimuose buvo apdovanoti specialiais prizais – marškinėliais.
Balandžio 10 d. vyko Alytaus visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas" organizuotas forumas – „Mes – ateitis!"
Paskaitų cikle dalyvavo visų Alytaus jaunimo organizacijų delegatai: jaunimas iš Alytaus jaunųjų konservatorių lygos, Alytaus liberalaus jaunimo, Alytaus miesto mokinių tarybos, Alytaus šaulių sąjungos, Lietuvos skautijos, Alytaus kolegijos studentų atstovybės bei „Baltų ainių".
Paskaitas vedė tarp Lietuvos organizacijų puikiai žinomi lektoriai: Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos valdybos narė Aistė Eidukaitytė, ji pasakojo apie sėkmingą išorinę komunikaciją bei dažniausiai daromas jaunimo organizacijų klaidas socialinėje erdvėje. Taip pat tos pačios organizacijos valdybos narys Vladas Polevičius interaktyviai iš skirtingų organizacijų „lipdė" komandą bei mokė spręsti įvairius konfliktus, kilusius dėl skirtingų interesų ar socialinių fonų.
Paskaitas taip pat vedė Gintarė Vikmonaitė – Lietuvos moksleivių sąjungos biuro narė, atsakinga už nacionalinę jaunimo politiką. Gintarė ugdė jaunųjų aktyvistų lyderystę bei motyvavo užsiimti visuomenine veikla. Forumo dalyviai taip pat aktyviai klausėsi Gerdos Vaičiūnaitės paskaitos, ji analizavo Alytaus jaunimo politikos situaciją ir mokė regioninės bei nacionalinės jaunimo politikų struktūros.
Forumas vyko Alytaus miesto bendruomenės centre, projektas buvo finansuotas iš Alytaus miesto savivaldybės jaunimo iniciatyvoms skirtų lėšų.
2017 m. balandžio 26 d. Alytaus neformaliojo švietimo centras „Tolerancija" pakvietė vaikus ir jaunimą į konkursą „Ant poezijos sparnų". Apie 100 dalyvių ir žiūrovų susirinko į Alytaus Jaunimo centro aktų salę. Renginyje dalyvavo mokiniai iš Alytaus Dzūkijos, Likiškėlių, Šaltinių, „Volungės", Alytaus r. Alovės pagrindinių mokyklų, Alytaus Piliakalnio progimnazijos, Alytaus A. Ramanausko-Vanago, Šv. Benedikto, Jotvingių, Putinų gimnazijų, Alytaus asociacijos „Gluosnelės", Alytaus neformaliojo švietimo centro „Tolerancija".
Konkurso tema „Pažink rusų poetų ir rašytojų kūrinius". Tikslai – siekti kultūrų ir tarptautinio dialogo, solidarumo, tolerantiškumo gilinantis į kaimyninių šalių literatūrą, skatinti mokinius pažinti Lietuvoje, Europos Sąjungoje ir kaimyninėse šalyse gyvenančių tautų kultūras.
Renginį vedė Alytaus neformaliojo švietimo centro „Tolerancija" direktorė Nina Šutova, jai talkino renginio partnerio Alytaus miesto rusų kalbos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Eglė Kadziauskienė, Alytaus Jotvingių gimnazijos mokinių tarybos narys, 9 klasės mokinys Mantas Ablačinskas, Alytaus neformaliojo švietimo centro „Tolerancija" neformaliojo švietimo mokytojas Valerijus Šutovas.
Konkurse dalyvaujančius mokinius vertino komisija: pirmininkė Irena Pilipčikienė, Alytaus miesto jaunimo centro direktoriaus pavaduotoja, rusų kalbos mokytoja metodininkė, Eugenijus Rakauskas, Alytaus miesto teatro aktorius, Zita Cikanienė, Alovės pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja, visuomeninės organizacijos „Venciūnų sodiečiai" bendruomenės pirmininkė.
Konkurso dalyviai galėjo rinktis kokiomis kalbomis – rusų ar lietuvių – skambės jų pasirinkti rusų poetų ar rašytojų kūriniai.
Komisijos rezultatų suvedimo metu žiūrovai turėjo galimybę susitikti su poete Olgą Riabinina, susipažinti su jos kūryba, klausėsi asociacijos „Gluosnelės" vokalinio ansamblio „Yvuški" (meno vadovas Aleksandras Illarionovas) atliekamų dainų.
Vertinimo komisijai paskelbus konkurso dalyvių rezultatus, Alytaus neformaliojo švietimo centro „Tolerancija" direktorė Nina Šutova laimėtojams įteikė padėkas ir prizus. Neliko pamiršti mokytojai, kurie ruošė mokinius ir visi kiti konkurse dalyvavusieji mokiniai.
Sveikiname konkurso „Ant poezijos sparnų" laimėtojus ir jų mokytojus.
1–7 klasių amžiaus grupės laimėtojai:
Nominacija – Rusų poezijos ar prozos kūrinio deklamavimas lietuvių kalba
Nominacija – Rusų poezijos ar prozos kūrinio deklamavimas rusų kalba
Nominacija – Rusų dainuojamoji poezija (rusiškai)
Nominacija – Rusų dainuojamoji poezija (lietuviškai)
8–12 klasių amžiaus grupės laimėtojai:
Nominacija – Rusų poezijos ar prozos kūrinio deklamavimas rusų kalba
Nominacija – Rusų dainuojamoji poezija (rusiškai)
Žiūrovų simpatijos nominaciją pelnė Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos 8 kl. mokinys Andrij Boiko (paruošė Ana Varpukevičienė).
Nuoširdžiai dėkojame visiems, dalyvavusiems konkurse „Ant poezijos sparnų", mokiniams – už puikius pasirodymus, pastangas ir ryžtą. Dėkojame juos paruošusiems mokytojus už darbą, profesinį entuziazmą, geranoriškumą, tėveliams, svečiams ir žiūrovams.
Dėkojame rėmėjams: Alytaus miesto savivaldybei, parėmusiai pateiktą Jaunimo politikos įgyvendinimo programos iniciatyvą, Tautinių mažumų departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Alytaus jaunimo centrui, uždarajai akcinei bendrovei „Lankava".
Alytaus neformaliojo švietimo centro „Tolerancija"
direktorė Nina Šutova
Iniciatyvos 2016 metais
Alytaus jaunimo iniciatyvų įgyvendinimo galimybės ir jų finansavimo tvarka pristatyta išskirtinėje aplinkoje – Alytaus miesto sode.
Susitikimo su miesto jaunimu metu diskutuota, kokios iniciatyvos galėtų būti įgyvendinamos šios programos pagalba. Sulaukta įvairių idėjų – nuo koncertų, įvairių pasirodymų, kūrybinių dirbtuvių iki kino peržiūrų po atviru dangumi, videožaidimų vakarų.
Rugpjūčio 27 dieną iniciatyvaus jaunimo grupė ir Alytaus senamiesčio bendruomenė sukvietė visus į miesto sodą kartu smagiai palydėti vasarą renginyje „Vasaros uždarymas ‘16". Aikštelėje, esančioje šalia miesto sodo fontano, visos dienos metu skambėjo Alytaus jaunimo grupių muzikos garsai, vyko edukacinės veiklos, įvairios pramogos ir žaidimai. Vakare šventės pratęsimas vyko jau uždarose, visiems gerai žinomose erdvėse – menininkų kavinėje „Pušis" ir „Fenix" bare, kur klausytojų ausis ir akis džiugino net keturios skirtingos muzikinės grupės iš kitų Lietuvos miestų.