Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Gyvenamosios vietos deklaravimas

Priėmimas ir konsultavimas

Alytaus m. sav. administracija: Rotušės a. 4, Alytus
Informacinis telefonas: +370 315 55 111
Socialinės paramos skyrius: Vilties g. 28A, Alytus

I–IV 8.00–17.00 val. V 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka: 12.00–12.45 val.

Gyvenamosios vietos deklaravimas Lietuvoje

Paslauga teikiama asmenims, norintiems deklaruoti savo, naujagimio ar nepilnamečio vaiko gyvenamąją vietą, ją pakeitus Lietuvos Respublikoje ar atvykus gyventi į Lietuvos Respubliką.

Deklaraciją deklaravimo įstaigai asmeniškai pateikia:

 1. asmenys, deklaruojantys savo gyvenamąją vietą;
 2. nepilnamečių tėvai (įtėviai) arba vienas iš jų (jei nepilnamečio tėvai (įtėviai) išsituokę – tas iš tėvų (įtėvių), su kuriuo vaikas gyvena (vaiko gyvenamoji vieta nustatyta tėvų (įtėvių) susitarimu arba teismo), ar globėjas (rūpintojas), arba kitas teisėtas atstovas);
 3. nepilnamečiai, įgiję visišką civilinį veiksnumą;
 4. nepilnamečiai, kuriems sukako 16 metų, jei šie negyvena kartu su tėvais (įtėviais) ar globėjais (rūpintojais), arba kitais teisėtais atstovais, ir pastarieji jų gyvenamosios vietos nedeklaravo;
 5. asmenų, kuriems įsteigta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), socialinės globos ar sveikatos priežiūros įstaigos, kuriai pavesta eiti globėjo (rūpintojo) pareigas (toliau – socialinės globos ar sveikatos priežiūros įstaiga), atstovas.

Nelaikomi pakeitusiais deklaruotą gyvenamąją vietą:

 1. Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose bei atstovybėse prie tarptautinių organizacijų, tarptautinėse organizacijose dirbantys Lietuvos Respublikos piliečiai ir kartu su jais išvykę šeimos nariai, visą darbo šiose įstaigose ar organizacijose laiką;
 2. asmenys, atliekantys privalomąją karo arba alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą;
 3. asmenys, kurie gydosi stacionarinėse sveikatos priežiūros įstaigose;
 4. nuolatinės studijų formos studentai mokymosi laikotarpiu;
 5. asmenys, atliekantys laisvės atėmimo bausmę ir laikomi kardomojo kalinimo vietose;
 6. jūrininkai.

Informacija gyvenamosios vietos deklaravimo klausimais teikiama tel.  nr. 8 315 55162, 8 686 09603, 8 607 98876!

Deklaraciją galite pateikti ir čia el. būdu arba per Registrų centro savitarną.

Naudinga informacija:

Gyvenamosios vietos deklaravimas išvykstant iš Lietuvos

Paslauga teikiama gyventojams, norintiems deklaruoti išvykimą iš Lietuvos Respublikos.

Asmenys, išvykstantys iš Lietuvos Respublikos ilgesniam nei šešių mėnesių laikotarpiui, privalo per 7 darbo dienas iki išvykimo deklaruoti gyvenamosios vietos pakeitimą.

Užsienio valstybėje gyvenantys asmenys, kurie iš Lietuvos Respublikos išvyko trumpesniam kaip 6 mėnesių laikotarpiui, bet liko užsienio valstybėje ilgiau negu 6 mėnesius, gyvenamosios vietos pakeitimą deklaruoja konsulinėje įstaigoje.

Deklaracija pateikiama raštu, asmeniui atvykus į Alytaus miesto savivaldybės administracijos priimamąjį, Rotušės a. 4, Alytus, arba čia el. būdu arba per Registrų centro savitarną.


Informacija gyvenamosios vietos deklaravimo klausimais teikiama tel.  nr. 8 315 55162, 8 686 09603, 8 607 98876!

Prašymų įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą priėmimas

Į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą 6 mėnesių laikotarpiui pagal savivaldybę, kurios teritorijoje jie faktiškai gyvena, įtraukiami benamiai. Benamis - asmuo, neturintis nuosavybės teise patalpos ar pastato ar kitos teisės naudotis tokia patalpa ar pastatu ir gyvenantis laikinojo apgyvendinimo įstaigose ar viešose vietose.

Taip pat į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, jeigu jie nėra deklaravę gyvenamosios vietos, įtraukiami:

 1. asmenys, kurie buvo globojami (rūpinami) vaikų globos institucijose ar šeimynose, kai jie išleidžiami iš vaikų globos institucijos arba palieka šeimyną, ne ilgesniam kaip 6 mėnesių laikotarpiui – pagal savivaldybę, kurios teritorijoje jie faktiškai gyvena;
 2. asmenys, kuriems teismo nutartimi paskirtos priverčiamosios stacionarinio stebėjimo specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose medicinos priemonės, šių priemonių taikymo laikotarpiu – pagal savivaldybę, kurios teritorijoje buvo paskutinė asmens deklaruota gyvenamoji vieta;
 3. asmenys, laikomi tardymo izoliatoriuose ir pataisos įstaigose, visą buvimo šiose įstaigose laikotarpį – pagal savivaldybę, kurios teritorijoje buvo paskutinė asmens deklaruota gyvenamoji vieta arba kurios teritorijoje jie faktiškai gyveno iki suėmimo arba bausmės atlikimo.

Asmenys, tenkinantys įstatymo nustatytas įtraukimo į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą sąlygas, į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą įtraukiami tik 6 mėnesių laikotarpiui. Jei praėjus 6 mėnesių laikotarpiui asmuo vis dar tenkina įstatymo nustatytas įtraukimo į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą sąlygas, jis privalo deklaravimo įstaigai pateikti naują prašymą įtraukti į šią apskaitą. Naujas prašymas gali būti pateiktas ir nepasibaigus 6 mėnesių laikotarpiui. Nepilnametis asmuo į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą gali būti įtrauktas, jei abu nepilnamečio tėvai yra įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą. Visi kiti Lietuvos Respublikoje gyvenantys asmenys (išskyrus Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo 8 straipsnyje nurodytas išlygas) įstatymo nustatytomis sąlygomis ir tvarka privalo deklaruoti savo gyvenamąją vietą. Prašymas įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą pateikiamas raštu, asmeniui atvykus į Alytaus miesto savivaldybės priimamąjį, Rotušės a. 4, Alytus.

Informacija gyvenamosios vietos deklaravimo klausimais teikiama tel.  nr. 8 315 55162, 8 686 09603, 8 607 98876!

Deklaravimo duomenų taisymas, keitimas ir naikinimas

Taisomi, keičiami neteisingi asmens deklaravimo duomenys arba panaikinami deklaravusių, bet gyvenamąją vietą pakeitusių ir tuo adresu nebegyvenančių asmenų gyvenamosios vietos deklaravimo duomenys. Prašymas ištaisyti, pakeisti ar panaikinti deklaravimo duomenis pateikiamas raštu, asmeniui atvykus į Alytaus miesto savivaldybės priimamąjį, Rotušės a. 4, Alytus, arba per įgaliotą asmenį.  Asmuo apie priimtą sprendimą informuojamas raštu, asmeniui atvykus į instituciją, arba el. paštu. Prašymus galima pateikti per Registrų centro savitarną.

Informacija gyvenamosios vietos deklaravimo klausimais teikiama tel.  nr. 8 315 55162, 8 686 09603, 8 607 98876!

Dalintis: