Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Pasaulio alytiškių alėja

Alytuje 2018 m. spalio 6 d. Sveikatos take, ties UAB „Parama“ įkurta Pasaulio alytiškių alėja. Mintis Alytuje įrengti tokią alėją kilo 2018 m. birželio mėnesį Pasaulio alytiškių sambūryje, kuomet tiesioginio teletilto su Londono lietuviais metu alytiškiai pasiūlė Alytuje įkurti išskirtinį Pasaulio alytiškių skverą, kuriame augtų iš įvairių šalių atvežti augalai. Praėjus vos keliems mėnesiams ši alėja buvo įkurta.

„Tikiuosi, kad ši Alytiškių alėja bus ne tik takas į globalų pasaulį, bet ir  – kelias namo. Kad ir kur bebūtumėte, visuomet sugrįžkite į namus pasižiūrėti, kaip auga medeliai, apkabinti juos ir pajusti Alytaus grožį bei šilumą“, – sakė viena iš idėjos iniciatorių, Alytaus ambasadorių Alvija Černiauskaitė.

Alėjoje pasodinti įvairūs augalai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Švedijos, Vokietijos, Airijos, Ukrainos, Norvegijos, Moldovos ir kitų šalių.

Čia auga minėtoms šalims būdingi augalai: ąžuolai, putinai, lazdynai, liepos, kedrai, dervamedžiai, rožės, viržiai ir kiti.  Pasaulio alytiškių alėjoje juos sodina  užsienio šalyse gyvenantys alytiškių artimieji ar į gimtąjį miestą parvykę alytiškiai.

Įkurti Alytiškių alėją ties UAB „Parama“ esančioje Sveikatos tako atkarpoje nuspręsta neatsitiktinai. Dar 2018 m. gegužės mėnesį čia buvo pasodinta 10 liepų, kurias Alytui dovanojo šiuo metu Švedijoje gyvenanti alytiškė Greta Bernatavičiūtė.

2019 m. balandžio 19 d. šioje alėjoje buvo pasodinta 120 rožių sodinukų, kuriuos alytiškiams dovanojo Jungtinėje Karalystėje gyvenantys alytiškiai, o 2019 m. rugpjūtį čia pasodintas ąžuolas, kurį dovanojo Floridoje (JAV) gyvenanti Urbanavičių šeima.

Norite pasodinti augalą alytiškių alėjoje? Tuomet susisiekite su mumis el. p.  pasaulioalytiškiai@gmail.com arba parašykite į mūsų FB paskyrą Pasaulio alytiškių bendruomenė.

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-01-21