Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Grįžtu gyventi į Alytų

Pirmieji žingsniai sugrįžus gyventi į Lietuvą:

Jeigu esate deklaravę išvykimą iš Lietuvos, tuomet sugrįžę čia gyventi taip pat turite deklaruoti grįžimą ir gyvenamąją vietą. Tai padaryti galite Alytaus miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje arba per Elektroninių valdžios vartų portalą. Jeigu savo gyvenamąją vietą deklaruojate ne savo gyvenamosiose patalpose, tuomet reikia turėti patalpų savininko leidimą. Leidimas suteikiamas pasirašant tam tikrą formą savivaldybėje arba keliais mygtuko paspaudimais per Elektroninius valdžios vartus.

Informacija atnaujinta: 2020 03 04

Jei grįždami iš užsienio dar neturite konkretaus darbo pasiūlymo, patariame užsiregistruoti užimtumo tarnyboje. Patvirtinus bedarbio statusą ir nustačius teisę gauti nedarbo socialinio draudimo išmoką, atsižvelgiant į darbo stažą, bus mokama vadinamoji bedarbio pašalpa.
Patvirtinus bedarbio statusą, užsiregistravęs užimtumo tarnyboje asmuo taip pat yra apdraudžiamas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD).

Informacija atnaujinta: 2020 03 04

Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata. Jei esate užsiregistravęs užimtumo tarnyboje, privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas dengia užimtumo tarnyba. Jei dirbate, tai dalis privalomų į valstybės biudžetą mokamų mokesčių. Jei neturite darbo, nesate užsiregistravęs užimtumo tarnyboje ir nesate draustas valstybės lėšomis (studentas, moksleivis, pensininkas ir kt.), PSD įmokas turite mokėti savarankiškai. Draustumas privalomuoju sveikatos draudimu garantuoja nemokamą, iš valstybės biudžeto finansuojamą medicininę pagalbą. Todėl turint PSD taip pat būtina užsiregistruoti sveikatos priežiūros įstaigoje. Čia pasirinksite šeimos gydytoją, o tai garantuoja nemokamus vizitus ir nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas (jų kainą kompensuoja ligonių kasos).

Informacija atnaujinta: 2020 03 04

Jei gyventi į Lietuvą grįžtate su visa šeima, svarbu pasirūpinti vaikų mokslų tęstinumu. Priėmimas į darželius ir mokyklas vykdomas šiuo adresu: https://ugdaualytiski.alytus.lt/

Iš užsienio parvykusius vaikus kviečiame apsilankyti Lietuvybės centre: https://www.facebook.com/Lietuvybescentras/

Informacija atnaujinta: 2020 03 04

Moksleiviams ir jaunimui iki 29 metų siūlome apsilankyti pirmajame regioniniame specialiai šio amžiaus grupei skirtame karjeros centre „Karjeras“. Čia savęs ieškantiems ir karjerą planuojantiems jaunuoliams teikiama visa reikiama pagalba: individualios konsultacijos, verslumo pamokos, siūloma mieste atlikti praktiką ir užsiimti savanoryste.

„Karjeras“ įsikūręs Užimtumo tarnybos Jaunimo darbo centro patalpose Vilniaus g. 21. Čia jaunimas laukiamas pirmadieniais–ketvirtadieniais 8–17 val. Su „Karjero“ darbuotojais galite susisiekti el. paštu karjeras@uzt.lt.

Informacija atnaujinta: 2020 03 04

Naudingos informacijos rasite šiose svetainėse:

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-03-04