Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Susipažinkite su slapukų politika.
Praėjusią savaitę Alytaus liberalaus jaunimo (ALJ) rinkiminėje sueigoje buvo išrinkta nauja ALJ pirmininkė. Ja tapo Vytė Sabonytė, Alytaus šv. Benedikto gimnazijos IIc klasės mokinė. Vytė praėjusiais metais baigė Alytaus muzikos mokyklą, groja kanklėmis. Jos nuomone, moksleiviai taptų aktyvesniais ir atsakingesniais piliečiais, jei būtų priimta „Vote16“ iniciatyva, tai skatintų juos dar mokyklos suole domėtis valstybės veikimo principais. „Vote16“ yra pasauliniu mastu vykdoma advokacijos kampanija, siekianti, kad konkrečios valstybės gyventojas galėtų balsuoti rinkimuose nuo 16 metų.
Vyte, ar jau seniai priklausote Alytaus liberaliam jaunimui? Kas paskatino Jus prisijungti prie šios organizacijos?
Alytaus liberaliam jaunimui priklausau ilgiau nei metus, tačiau su organizacijos veikla esu susipažinusi anksčiau. Na, o prisijungti svarsčiau nuo pirmo girdėto jos pristatymo, tad paskatinta draugų, kurie jau veikė organizacijoje, ilgai nedvejojau ir prisijungiau.
Kokią įtaką dalyvavimas šioje organizacijoje padarė Jūsų asmeniniam tobulėjimui? Ko išmokote, ką patyrėte?
Dalyvaudama organizacijos veikloje geriau pažinau save, įgavau drąsos, įgijau naujų žinių bei kompetencijų. Taip pat susipažinau su nuostabiais ir įkvepiančiais žmonėmis, susiradau naujų draugų.
Kas Jus užaugino kaip lyderę ir nusprendėte kandidatuoti į Alytaus liberalaus jaunimo pirmininko pareigas?
Kaip lyderę mane stipriai užaugino veikla Alytaus šv. Benedikto gimnazijos mokinių taryboje, kurioje aktyviai veikiau jau nuo 6 klasės. Taryboje teko išbandyti ne vienas pareigas. Patirties pridėjo bei lyderiauti Alytaus liberaliame jaunime paskatino ir savanorystė Alytaus miesto savivaldybės mokinių taryboje bei Lietuvos moksleivių sąjungos mokymų vadovų tinkle.
Koks apskritai Jūsų požiūris į lyderystę? Ar kiekvienas gali būti lyderis? Kokie įgūdžiai, Jūsų nuomone, yra svarbiausi jauniesiems lyderiams?
Neturiu labai tvirto požiūrio į lyderystę. Mano nuomone, lyderis – tai įkvepiantis, skatinantis veikti ir lydintis į priekį žmogus, o juo, manau, gali tapti beveik kiekvienas, jei išties pakankamai to nori bei sistemingai siekia. Manau, kad jauniesiems lyderiams yra svarbu nebijoti klysti ir klausti, nes tik taip gali mokytis ir tobulėti.
Kaip pristatytumėte ALJ apie jį nieko nežinančiam žmogui?
Apie mūsų organizaciją nieko nežinančiam žmogui pasakyčiau, kad ALJ yra nuostabi Lietuvos liberalaus jaunimo bendruomenės dalis, kuri skleidžia laisvės bei liberalias idėjas.
Kokie pagrindiniai planai šiuo metu yra svarbiausi Jūsų organizacijai? Kokius tikslus sau keliate kaip AJL pirmininkė?
Šiuo metu su komanda planuojame gausinti naujų narių gretas bei visus juos apmokyti, kad visi organizacijos veikloje jaustųsi drąsiau. Man pačiai, kaip pirmininkei, svarbiausia, kad komandoje kiekvienas būtų priimtas ir mylimas, o pati organizacija tik augtų ir stiprėtų.
Kaip manote, kokių pokyčių reikia moksleivių bendruomenei, kad jie taptų aktyvesni ir atsakingesni piliečiai?
Moksleiviai taptų aktyvesniais ir atsakingesniais piliečiais, jei būtų priimta „Vote16“ iniciatyva. Tai skatintų juos dar mokyklos suole domėtis valstybės veikimo principais.
Kokia, Jūsų manymu, yra didžiausia problema, su kuria šiuo metu susiduria moksleiviai?
Moksleiviai susiduria su labai įvairiomis problemomis – nuo atnaujintų programų neaiškumo ir vadovėlių trūkumo, nuomonių ir pasiūlymų neišgirdimo iki patyčių, tolerancijos stokos bei psichologinio spaudimo mokyklose…
Ar yra kokių iniciatyvų, kurias norėtumėte įgyvendinti ateityje, bet šiuo metu neturite galimybės?
Šiuo metu intensyviai generuojame idėjas. Todėl yra kiek sunku tiksliai numatyti, ką atneš ateitis, bet tikiu, kad kupini nuoširdaus užsidegimo su komanda pasieksime visus savo tikslus.
Ką veikiate laisvalaikiu?
Didžiausią laisvalaikio dalį skiriu savanorystei, mėgstu laiką leisti su draugais, pasivaikščiojimus, muziką, serialus ir, nors rečiau, bet patinka skaityti knygas.
Gal šiuo metu skaitote kokią įdomią knygą ir patartumėte ją perskaityti savo draugams?
Šiuo metu anglų kalba skaitau Johno Fowles „The Collector“ („Kolekcionierius“). Ir nors romaną skaityti dar tik pradėjau, esu pakerėta knygos siužeto. Taip pat kiekvienam rekomenduočiau paskaityti bet kurią Kristinos Ohlsson knygą (mano mylimiausia – „Stiklo vaikai“). Man jos nuostabios tuo, kad įtraukia skaitytoją ir iki pat pabaigos per nugarą laksto šiurpuliukai.
Įsivaizduokite: turite galimybę susitikti su bet kuriuo pasaulio vadovu, su kuo norėtumėte susitikti ir ko jo paklaustumėte?
Kiek perfrazuosiu klausimą ir žodį „vadovas“ pakeisiu į „lyderis“. Tokiu atveju įvardyčiau Malala Yousafzai. Pamenu, kai pirmą kartą, būdama dar kur kas jaunesnė, perskaičiau jos istoriją – tai man buvo itin akis atvėrusi diena. Norėčiau paklausti jos apie drąsą, kurios siekiant pokyčio jai nestinga.
Komunikacijos skyriaus informacija