BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Ugdomasis projektas ,,Ar pažįsti savo protėvius?‘‘

2023 05 18

Kas yra protėviai? Tai karta, kuri gyveno prieš daug metų. Tai mūsų proseneliai, proproseneliai… Kodėl mums svarbu juos pažinti? Gegužės 17 dieną Jaunimo centre vyko ugdomojo projekto „Ką aš žinau apie savo protėvius?“, skirto Dzūkijos (Dainavos) metams paminėti, pristatymas. Dainų ir šokių ansamblio ,,Tarškutis‘‘ mokytojai Rima ir Leonidas Moisejenkai pakvietė  pasivaikščioti kartu protėvių keliais: ,,Patirkime jų meilę savo žemei, darbui, nenumaldomą laisvės troškimą. Jie mums perdavė išdidumą, darbštumą, maištingumą arba prisitaikymą, nuolankumą. Kiekvienas pasiėmėm savo‘‘.

2018 metais Lietuvos valstybingumui sukako 100 metų.  Daug dėmesio šia proga buvo skirta mūsų protėvių kartoms. Alytaus miestas šią datą nutarė pažymėti įkurdamas Šimtmečio parką. Buvo pasodinta 100 ąžuolų, skroblų, bukų. Savo šeimos ąžuolą pasodinome ir mes. Apie savo protėvius prieš 5-erius metus Rima Moisejenkienė pasakojo  ir FM99 radijuje. 

Renginio metu dainavome lietuvių liaudies dainą ,,Šių naktelį, per naktelį”, R.Švabo ,,Senelė ir anūkė“. Savo prisiminimais apie senelius, prosenelius pasidalino dainų ir šokių ansamblio ,,Tarškutis“ mokiniai: Kamilė Micutaitė, Elzė Šiuipytė, Akvilė Glušokaitė, Ugnius Urbelionis, Ieva Aleškevičiūtė. Liucija Bernatavičiūtė, Patricija Ivanauskaitė, Gustė Bencevičiūtė. Renginyje dalyvavusios Rusnės Juškevičiūtės ir Mildos Brūzgaitės močiutės pasidalino savo gyvenimo patirtimi, šmaikštavo dzūkiška tarme. Renginyje išvydome Akvilės G. mamos austas juostas ir kitus dirbinius, išvydome filmuotą medžiagą kaip Liucijos B. močiutė ją mokė verpti, Gustės B. prosenelės  Julijos Baranauskienės ir senelio keramikos dirbinius, išgirdome grojantį Patricijos I. a.a. senelį, Patricijos ir mamos duetą. Gėrėjomės Ievos A. senelių a.a. Igno Aleškevičiaus ir a.a. Vlado Krušnos prasmingai nueitu gyvenimo keliu. Įspūdingas istorijas iš savo protėvių gyvenimo atskleidė Ugnius U., Kamilė M.

,,Jeigu gyvenime draugus, klasiokus, bendradarbius mes galime pasirinkti, tai tėvai, broliai, sesės, seneliai, protėviai – mums duoti likimo. Mylėkime juos kol turime šalia, bendraukime, apkabinkime, o išėjusius amžinybėn nepamirškime  - prisiminkime, pasimelskime, aplankykime ir uždekime žvakutę ant kapo. Žmogus gyvas tol, kol jį prisimena gyvieji.”

Rima Moisejenkienė
AJC dainų ir šokių ansamblio ,,Tarškutis“ mokytoja ekspertė


 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-05-18