BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


ŠVIESA TAMSOJE – išskirtinė paroda Alytaus kraštotyros muziejuje

2023 12 07

Gruodžio 13 d. 17 val. Alytaus kraštotyros muziejuje atidaroma paroda ŠVIESA TAMSOJE kviečia atsigręžti į apšvietimo istoriją. Į vieną ekspozicinę erdvę surinktos įdomiausios muziejinės vertybės iš Alytaus kraštotyros muziejaus rinkinių, susijusios su šviesa, ugnies panaudojimu, šilumos skleidimu, papasakos daugybę įvairius laikmečius menančių įtraukiančių istorijų. Jos, lyg mažos kibirkštys, lauks Jūsų netikėtoje parodos erdvėje – tamsoje.

Nuo neatmenamų laikų žmogus didelę reikšmę skyrė saulei, šviesai, ugniai kaip visą gyvenimą, kasdienybę lemiančiai sąlygai. Ugnies sakralumas sietas su galia apvalyti ir naikinti tai, kas nešvaru. Tikėta, kad su ugnimi reikia elgtis itin pagarbiai ir atsargiai, ją saugoti, maitinti.  

Šalčiausiu, tamsiausiu metų laiku belaukdami sugrįžtančios saulės ir dabar dairomės jaukumo, šviesos ir šilumos. Kviečiame pažinti, atrasti ir... sušilti Alytaus kraštotyros muziejuje!

Atidarymas – gruodžio 13 d. 17 val. 

Paroda veiks iki 2024 m. vasario 28 d. 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Alytaus miesto savivaldybė

Alytaus kraštotyros muziejaus informacija 
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-12-07