BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Su „Tūkstantmečio mokyklų II“ projektu Kuriame stipresnius ryšius

2024 10 31

 

2024 m. spalio 30 d. Alytaus Jotvingių gimnazijoje vyko Alytaus miesto savivaldybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų direktorių pasitarimas, skirtas „Tūkstantmečio mokyklų II“ projekto viešinimui. Renginyje dalyvavo ne tik įstaigų direktoriai, bet ir direktorių pavaduotojai ugdymui, dalykų miesto metodinių grupių pirmininkai, mokytojai ir socialiniai projekto partneriai.  

Renginio tikslas –  plačiai Alytaus miesto švietimo bendruomenei pristatyti „Tūkstantmečio mokyklų II“ projekto tikslus ir uždavinius, išsikeltus Alytaus miesto savivaldybės pažangos plane, įgyvendintas ar įgyvendinamas veiklas projekte dalyvaujančiose mokyklose, pristatyti TŪM sričių koordinatorių komandas Alytuje ir kiekvienos srities tikslus, uždavinius bei tinklaveikos galimybes, pasitelkiant projekto partnerius. 

AMS administracijos švietimo ir sporto skyriaus specialistės Laima.Nosevičienė ir Jūratė Kalendauskienė pasidžiaugė, kad visose projekte dalyvaujančiose mokyklose atnaujinama infrastruktūra, nupirkta IT įranga ir mokymo priemonės, taip pat įranga įtraukiajam ugdymui įgyvendinti, skaitmeninės mokymo(si) aplinkos „Eduka klasė“ licencijos. Prasidėjo STEAM srities matematinio mąstymo ugdymo mokymai gimnazijų ir progimnazijų matematikos mokytojams. 

Alytuje suburtos tvirtos TŪM sričių koordinatorių komandos: 

  • Lyderystės veikiant srities koordinatorės, Alytaus Putinų gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vyta Šiugždinienė ir Neringa Babijonienė 
  • Įtraukiojo ugdymo srities koordinatorės, Alytaus Likiškėlių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Čepanonienė ir socialinė pedagogė metodininkė Rima Vitienė 
  • Kultūrinio ugdymo srities koordinatorės, Alytaus „Volungės“ progimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Giedrė Mažeikienė ir Dalia Dabušinskienė 
  • STEAM ugdymo srities koordinatorės, Alytaus Jotvingių gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Renata Romanovienė ir Rasa Dainauskienė. 

Lyderystės veikiant koordinatorės akcentavo, kad TŪM pažangos plane suplanuoti mokymai ir veiklos  mokyklų vadovams ir pedagogams padės spręsti šiuolaikines vadybines problemas ir formuoti lyderystę nauja kryptimi - veikiant. 

Įtraukiojo ugdymo srities strateginis uždavinys -  didinti įtraukiojo ugdymo įgyvendinimo galimybes savivaldybėje, stiprinant pedagogų kompetencijas ir pritaikant mokymosi aplinką švietimo pagalbai. Šios srities koordinatorės pristatė siektinus rezultatus, šios srities mokymus tinklaveikoje bei įtraukiojo ugdymo socialinius partnerius, kurie suteiks reikiamą pagalbą ir konsultacijas visoms Alytaus švietimo įstaigoms. 

Kultūrinio ugdymo koordinatorės atkreipė dėmesį į tai, kad šiais laikais svarbu išmokti integruoti kultūrinio ugdymo programas, sukurtas kartu su projekto partneriais. Projekte yra suplanuoti mokymai bei unikalių programų kūrimas ir išbandymas. 

STEAM ugdymo sričiai Alytaus miesto pažangos plane yra teikiamas didelis dėmesys – sukurti STREAM ekosistemą su kultūriniu ugdymu ir tinklaveikoje inicijuoti partnerystes su švietimo, meno, verslo ir socialiniais partneriais. STEAM srities koordinatorės paaiškino, kad STEAM ugdymas bus papildytas ir praplėstas dvejomis kitomis metodikomis: STREAM – tai mokinių mokslinio/literatūrinio skaitymo kompetencijų ugdymas bei fenomenais grįsto ugdymo metodikų integracija su STEAM. 
STEAM ugdymo srities pristatymą papildė Senamiesčio pradinės mokyklos direktoriaus pa vaduotoja ugdymui Violeta Mikalauskienė apie STEAM veiklos tobulinimo galimybes pradiniame ugdyme, įgyvendinant TŪM programoje. 

Renginio metu Alytaus Jotvingių gimnazijos vadovų ir mokytojų komanda pristatė gerąją patirtį, organizuojant ir gyvendinant STEAM ugdymą „Nuo STEAM iki fenomenais grįsto ugdymo“ bei jų pritaikymą ir tolimesnę veiklą „Tūkstantmečio mokyklų II“ projekte. 

Pasitarimo renginį organizavo AMS administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Loreta Šerniene kartu su skyriaus specialistais ir TŪM sričių koordinatorių komanda bei Alytaus Jotvingių gimnazijos TŪM komanda.

Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis.

Alytaus Jotvingių gimnazijos informacija 
 

Įvertinti naujieną



Balsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-11-04