Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Susipažinkite su slapukų politika.
Alytaus Dainavos progimnazijos 4a klasės mokiniai dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose apie Lietuvoje auginamus produktus, sveiką mitybą, tvarumą, maisto tausojimą, ekologinius bei nacionalinės kokybės maisto produktus, fizinį aktyvumą. Projektą organizavo Žemės ūkio agentūra prie Žemės ūkio ministerijos.
Pirmiausia mokiniai dalyvavo nuotolinėje „Įdomiojoje pamokoje“. Jos metu vaikai nuotolinėje vaizdo kelionėje susitiko su įvairiais įdomiais žmonėmis, kurie supažindino su savo srities naujovėmis, kasdieniais darbais, įkvepiančiais gyventi tvariau, atsakingiau, labiau rūpinantis savo aplinka ir pačiais savimi.
Ketvirtokai sužinojo apie ekspediciją „Išsaugokime Baltiją“, kurią inicijavo pokyčių lyderis Giedrius Bučas. Jis papasakojo apie būsimą 9 mėnesių trukmės žygį pėsčiomis 8 šalių teritorijomis aplink Baltijos jūrą ir siekį atkreipti žmonių dėmesį į Baltijos jūros problemas, jos užterštumą.
Istorikė Kristina Petrauskė papasakojo, ką valgė, gėrė ir augino senovės lietuviai. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kad senovės lietuviai valgė grūdus, mėsą, bet beveik jokių daržovių. Išlikęs pasakojimas apie tai, kad kryžiuočių karų metu lietuviai juokėsi iš vokiečių ordino karių, graužiančių kopūstą.
Gydytoja odontologė Birutė Janauskienė dalinosi sveikų dantų paslaptimis ir paaiškino, kad neužtenka dantis gerai išvalyti. Labai svarbu ir tinkamai valgyti, gerti daug vandens, o suvalgius saldaus maisto sukrimsti ką nors kieto, pavyzdžiui, morkos gabaliuką ar kietojo sūrio, kuriuos reiktų labai gerai sukramtyti.
Sodininkė Kristina Cvilikienė patarė, kaip auginti svogūnus ir česnakus namuose, kaip pasirūpinti dirvožemiu, kad jis duotų kuo geresnį derlių bei atsakė, kodėl svarbu valgyti Lietuvoje užaugintus produktus.
Na, o krepšininkas Mantas Kalnietis pasidalino ne tik įkvepiančia savo, kaip sportininko, istorija, bet ir priminė, kaip svarbu atsakingai sportuoti, atsižvelgiant į savo fizines galimybes bei aplinkybes.
Išklausius „Įdomiąją pamoką“ mokiniai turėjo įvairių pamokų metu atlikti praktines matytų specialistų namų darbų užduotis: matematikoje reikėjo išsimatuoti ūgį ir išvesti klasės vaikų ūgių vidurkį, atlikti lietuvių kalbos užduotis apie sveiką gyvenseną, išspręsti kryžiažodį apie dantų priežiūrą, pasigaminti Radvilų košę ir limonadą, sukurti koliažą apie kunigaikščių podėliuose buvusius maisto produktus, atlikti sportinę užduotį „Skraidantys batai“. Visas užduotis mokiniai atliko labai noriai ir entuziastingai. Programos „Sveikas maistas – sveikas vaikas“ veiklas ketvirtokai užbaigė gegužės 3 d. dalyvaudami interaktyvioje viktorinoje „Auginame čia, Lietuvoje“.
Pradinių klasių mokytoja metodininkė Beata Šadurskienė