BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Prie memorialo „Nurimęs varpas“ Alytaus miesto sode paminėta Gedulo ir vilties diena

2023 06 14
Prie memorialo „Nurimęs varpas“ Alytaus miesto sode paminėta Gedulo ir vilties diena

„Šiandien yra toji diena, kurios galbūt neišmoktas pamokas turime išmokti. Prieš 82 metus daugelis Lietuvos žmonių išgirdo smarkų namų durų beldimą. Jiems melavo, kad važiuoja trumpai, kad šiltų rūbų nereikia – juk vasara. Ir melavo dėl to, kad kažkam liktų kuo daugiau turto. 30 tūkstančių žmonių vagonais buvo išvežti ten, kur jų niekas nelaukė, net nebuvo kur gyventi. Bet nuvažiavę ten, jie visada turėjo viltį sugrįžti į savo tėviškę. Ši diena būtent yra ne tik gedulo, bet ir vilties diena“, – minėjime sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis. 

Jis pabrėžė, kad šiandien labai panaši padėtis Ukrainoje – XXI amžiuje Ukrainos vaikai prievarta vežami į Rusiją. Mero teigimu, tai skaudžios su šiandiena persipynusios istorijos pamokos, iš kurių būtina pasimokyti ir padaryti viską, kad jos nepasikartotų, o viltis visuomet išliktų.

Tremties aukų atminimas pagerbtas tylos minute, o minėjimas pradėtas Lietuvos himnu, kurį kartu su susirinkusiais atliko Alytaus kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių choras „Atmintis“. Poetinės kompozicijos metu skambėjo Alytaus apskrities literato klubo „Tėkmė“ dalyvių skaitomi eilėraščiai, Alytaus muzikos mokyklos pučiamųjų klasės auklėtiniai atliko L.V. Bethoveno „Menuetą“. 

Prie „Nurimusio varpo“ Alytaus miesto savivaldybės vadovai, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Alytaus skyriaus atstovai, kariškiai ir savanoriai padėjo gėlių puokštes, o tremtinių ir politinių kalinių pavardžių skaitymo akciją „Atminties neištremsi“, skaitydamas ištremtųjų pavardes, pradėjo Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis.  

Gedulo ir vilties dienos renginius vainikuos XXI tarptautinio Dainavos šalies muzikos festivalio premjera – Algirdo Martinaičio penkių dalių oratorija „Tikėjimo ir vilties invokacijos“ (2017…2023). Kūrinys skiriamas tremtiniams ir politiniams kaliniams atminti. 19 valandą jis bus atliktas Alytaus šv. Angelų Sargų bažnyčioje. 

Komunikacijos skyriaus informacija
 
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-06-14