BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Paminėta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

2023 05 19

Šiandien Alytuje paminėta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. 
Jai atminti  skirti renginiai prasidėjo šv. Mišiomis Alytaus šv. Angelų  Sargų bažnyčioje. Vėliau alytiškiai susirinko Senamiesčio skvere, kur prie paminklo Dainavos apygardos partizanams  vyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjimas. Jame dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė, tarybos nariai, kariai, alytiškiai.

„Tikėjimas, Laisvė, Nepriklausomybė, Santarvė – tai Dainavos apygardos partizanų vertybinės nuostatos, kurios įvardytos ir ant šio Dainavos apygardos partizanams skirto paminklo. Argi tai ne kertinės vertybės kiekvienam savo šalį mylinčiam piliečiui? Argi jų lūpomis nekalbėjo tiesa, kuri vienodai svarbi buvo tada ir yra dabar. Šiurpas per odą bėga, pagalvojus, kiek jaunuolių: merginų, vaikinų, kiek inteligentijos, kiek šviesuomenės ir tėvynės patriotų stojo į kovą tam, kad atiduotų savo gyvybes už mūsų visų ateitį. Ką jiems teko patirti, siekiant Lietuvos – mūsų laisvės. Tai žodžiais sunkiai nusakoma, tačiau kiekvienas mūsų galime pajausti“, – minėjimo metu sakė Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė.

Anot jos, Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena yra ypatinga, nes šiandien stabtelime tam, kad atmintume, pagerbtume, pagalvotume apie žmones, kurių tikėjimas laisve įkvėpė ir šių dienų karius ryžtui tarnauti Tėvynės labui. 

Susirinkusius pasveikino KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės  vadas plk. ltn. Mindaugas Jančiukas: „Partizaninis judėjimas ir tautos didvyriai paliko gilų pėdsaką šalies istorijoje ir tai yra patriotiškumo pamoka mūsų jaunajai kartai, kaip sunkiomis  sąlygomis ir nelygiomis jėgomis mūsų didvyriai siekė turėti nepriklausomą Lietuvą. Šiandien švenčiame  ir Kariuomenės bei visuomenės dieną. Ši diena yra švenčiama kitame geopolitiniame vaizde, tai yra vykstant brutaliems Rusijos invazijos veiksmams Ukrainoje, o tai mus labiau suartina su visuomene, todėl jūsų parama ir noras bendrai padėti  kariuomenei yra sveikintinas.“

Minėjimo metu tylos minute pagerbtas partizanų atminimas, prie paminklo Dainavos apygardos partizanams padėtos gėlės.

Renginyje koncertavo Alytaus kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių choras „Atmintis“, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokiniai ir  Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų orkestras.

Komunikacijos skyriaus informacija


 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 2)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-05-23