Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Miesto savivaldybė pristatė aktualiausias Alytus 2030 m. įžvalgas

2021 03 15

Alytaus miesto savivaldybė kovo 12 d. nuotoliniu būdu pristatė parengto strateginio plėtros plano iki 2030 m. rezultatus. Tiesioginės transliacijos savivaldybės „Youtube“ kanale metu buvo pristatyti svarbiausi plano akcentai – miesto vizija bei prioritetai.

Sveikinimo žodį taręs Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, pabrėžė, kad miesto vizijos kūrimą, kurį lydėjo aštrios diskusijos, gausybė minčių ir idėjų, numatančių, kokia kryptimi miestas turėtų eiti, vienijo kryptingas darbas: „Šis strateginis plėtros planas yra mūsų bendradarbiavimo, tarp miesto tarybos, administracijos, Savivaldybės įstaigų, švietimo, verslo kultūros atstovų ir bendruomenės, rezultatas“.
Pristatydamas miesto viziją: Alytus – tvariai augantis galimybių miestas, meras nurodė, kad buvo išsikeltas prasmingas ir ne pats lengviausias tikslas – ateities kartoms sukurti aplinkai draugiškesnį, gyvybingesnį ir patrauklesnį miestą bei kartu užtikrinti ilgalaikį miesto augimą. Meras nurodė, kad vizija bus įgyvendinama    siekiant mažinti poveikį klimato kaitai, tvariai ir sumaniai vystant miesto infrastruktūrą ir gyventojų poreikius atitinkančias viešąsias paslaugas, didinant gyventojų laisvalaikio užimtumo galimybes, ugdant gyventojų pilietiškumą ir bendruomeniškumą bei vystant miesto potencialą. Pranešimo pabaigoje meras palinkėjo, kad „Visi kurtume miestą, kokiame patys norėtume gyventi, kokiame norėtume gyventi su šeima ir kokį norėtume palikti ateities kartoms.“

Renginio stebėtojams urbanistas Martynas Marozas pristatė pirmąjį prioritetą „Patogus miestas“. Pranešimo metu ekspertas sukonkretino miesto patogumo apibrėžimą bei išsakė Alytaus miesto siekiamybes, įgyvendinant pirmąjį prioritetą: geros, kokybiškos, draugiškos aplinkai gyvenamosios aplinkos kūrimas, kokybiško laisvalaikio užtikrinimas, karjeros perspektyvos bei gyventojų poreikius atitinkančios viešosios paslaugos. 

Tiesioginės transliacijos metu regioninės politikos ekspertas dr. Gediminas Česonis pristatė antrąjį prioritetą – „Galimybių miestas“. Ekspertas pabrėžė, kad miesto patogumas ir patrauklumas yra neatsiejamas nuo miesto suteikiamų galimybių. Pristatymo metu ekspertas nurodė pagrindinį prioriteto tikslą – sudaryti kuo patrauklesnes ir geresnes sąlygas miestiečiams save realizuoti: per laisvalaikio leidimą, įvairias veiklas bei įsitraukiant į miesto gyvenimą ir miesto veiklų skatinimą, taip pat į miesto vystymą įtraukiant ir santykio su kaimyninėmis savivaldybėmis tobulinimą. 

Mero patarėjas Aurelijus Jaruševičius pristatė horizontalųjį prioritetą – „Sumanaus miestas“ ir pabrėžė, kad kuriant miesto ateitį negalima atsilikti nuo šiuolaikinių technologijų ir inovatyvių sprendimų. Pristatydamas strateginio plėtros plano rezultatus, pranešėjas išskyrė pagrindines miesto siekiamybes ir konkrečius įgyvendinimo sprendimus. 

Negalėjusius sudalyvauti Alytus 2030 m. įžvalgų pristatymo renginyje, kviečiame vaizdo įrašą peržiūrėti savivaldybės „Youtube“ kanale bei susipažinti su planuojama Alytaus miesto ateitimi!  

SPP rengėjų informacija
 

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-15