Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


„Kūrėjų pavasaris - 2022“ Putinuose

2022 06 02

Kūrėjų  pavasaris“ mūsų Putinų gimnazijoje vyksta  kasmet. Kiekvieną kartą jis mus stebina ir primena, kokių kūrybingų žmonių esama. Galime su jais pabendrauti, pasidžiaugti  jų talentu bei neeiliniais sugebėjimais.  

Apžvelgdamas programą, galiu konstatuoti, jog  gimnazijos mokiniams vyko įvairiausios veiklos, jų metu jie galėjo bendrauti  bei sužinoti daugybę  dalykų: kaip tinkamai prižiūrėti odą, kaip tikslingai ir saugiai pasirinkti  kosmetiką.

Štai bibliotekos vedėja Marytė Žuromskienė į  Kūrėjų pavasario šventę pakvietė keramikę Ritą Gegužienę ir fotografą Česlovą Gregerį. Bibliotekos skaitykloje įsikūrė tikros meno dirbtuvės. Vedėjos teigimu, edukatorė Rita papasakojo gimnazistams, kaip gimsta iš molio nuostabiausi kūriniai: angelai, gėlės, indai, ir pamokė, kaip patiems juos pasidaryti. Su dideliu susidomėjimu ir kruopštumu mokiniai „prakalbino“ molį sukurdami tikrai neįtikėtinai gražius darbus. Keramikė padėjo juos išdeginti krosnyje (kad būtų tvirti!) ir vėliau atvežėi gimnazistams prisiminimui.

Česlovas Gregeris supažindino gimnazistus su fotografijos subtilybėmis. Fotografų būrelio nariai, vadovaujami mokytojos Vilmos Cikanavičienės, pagilino savo žinias kompetentingo fotografo paskaitoje. Nuo pat ryto gimnazistai turėjo garbės pabendrauti su vienu iš žinomiausių  Alytaus miesto tautiškumo puoselėtojų – Jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis” nariais. Jie mokiniams pagrojo, kviesdami kartu pašokti, rodė, kokie puikūs tautiniai šokiai.

Salėje vyko įsimintinas susitikimas su „DiArchy“. Žinoma magijos teatro magė Diana Gaičiūnaitė-Dirmė pasakojo apie užburiantį magijos pasaulį, itin sudėtingus ir drąsos reikalaujančius eksperimentus, kuriuos atliko Diana, ir juos pakomentavo mokiniams.

Kiti gimnazistai mąstė apie ateitį, susietą su elektronika. Jiems padėjo „Ateitis – elektronikams“  –  talentų paieškos agentūros „Alliance for recruitment“ atstovų pristatymas apie darbo rinkos šiandieną ir tendencijas. Gimnazistai  buvo supažindinti, kokios galimos perspektyvos dirbant  su  informacinėmis technologijomis, apie inžinerinio ugdymo  naudą  jaunai asmenybei.

Vėliau stebino mokyklos teatro atstovai. Iš Gerdos Pakrosnytės, jaunosios korespondentės iš III b kl., pateiktos informacijos sužinome, kad teatro egzaminui parengtas etiudas (rež. Irmantas Dumbliauskas (IVd  kl. mok.), teatro mokytoja metodininkė Žiedūnė Maldonienė) pagal Franco Kafkos „Metamorfozes“ pasakojo apie pardavėją  Gregorą  Zamzą, kuris vieną rytą atsibunda nepaaiškinamai pavirtęs didžiuliu vabalu. Iš tiesų tai gilus ir įtraukiantis pasirodymas, palikęs iš nuostabos  tarsi sutrikusius  žiūrovus salėje. Gimnazijos  mokiniai dar aiškiau pasakė, kad talentai yra šalia, jie vertintini aukščiausiu balu (vaidino  IV d kl. mok. Ainis Kazlauskas, IV c kl. mok. Akvilė Šimanskaitė, IV a kl. mok. Matas Laniauskas ir III d kl. mok. Ieva Stankaitytė). 

Mokykloje  taip pat  veikė paroda, kur savo darbus pristatė II c kl. mok.  Narminta Žemaitytė bei  dailės mokytojas metodininkas Mantas Kazakevičius. Tai  vis  veiksmas vyko  po mokyklos  stogu. Nedelsdamas  jūsų  dėmesį  noriu sukoncentruot į tai, kas  dėjosi  lauke.

O  lauke vyko gardžiausių skanėstų mugė. Mugėje buvo galima rasti ne tik saldumynų, bet ir įvairiausių  daikčiukų šunims, mezgimo rankdarbių  bei daugybę kitų dalykų. Hmm, manot, visi pavalgėme  ir tuomi  baigėsi šventė? Na, kurgi , juk dar gimnazijos aikštėje  šokta, dainuota .

Renginį, skirtą  kūrėjams, nusiteikę pavasariškai,  vedė  Martynas Židanavičius (III b kl. mok.) ir Ieva  Stankaitytė (III d kl. mok.). Kūrėjų pavasaris buvo  jaučiamas net  ore. Nuostabia vieversio giesmele ir prasidėjo renginys.  Alytaus jaunimo centro bei Putinų  gimnazijos šiuolaikinio šokio studija „Svaja”(vadovė  Rūta Graužlienė, šokių mokytoja ekspertė) pradėjo koncertą. 

Manau, dainų buvo tikrai daug. Tuoj pat  išgirdome  jautraus smuiko griežimą. Juo mums leido mėgautis mokinės Rusnė  ir Gabija  bei jų mokytoja Regina Makselienė iš Jaunimo centro.
        
                                                                                                     
Renginio apžvalgininkas  Rokas Urbonavičius,                                   
Putinų gimnazijos IV d kl. mok., jaunasis korespondentas
Eglės Juodžiukynienės nuotr.

 

    


               
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 2)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-03