Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Gimnazistai – etninės kultūros puoselėtojai

2022 06 09

Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokiniai, padedami mokytojų, jau ne pirmus metus sėkmingai dalyvauja respublikiniuose konkursuose bei projektuose, kurie skatina puoselėti etninę kultūrą, ragina giliau pažinti savo krašto, regiono tradicijas. Šie mokslo metai – ne išimtis. Mes, trečiųjų ir antrųjų gimnazijos klasių mokiniai, dalyvavome respublikinėse etnokultūros varžytuvėse ,,Atverk tautos lobynų gelmes“, kuriose iškovojome antrąją vietą. Pasirengti padėjo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Janė Zelenienė ir technologijų mokytoja metodininkė Danutė Račkauskienė. Varžytuvės vyko dviem etapais. Pirmajam etapui rengėme filmuotą medžiagą, kurioje kūrybiškai atskleidėme dzūkų krašto papročius, kulinarinį paveldą, dzūkų tautinio kostiumo ypatumus. 

Konkurso finalas, į kurį patekome, vyko 2022 metų birželio 7 dieną Vilniuje, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre. Čia jau gyvai pristatėme dzūkų krašto papročius, tradicijas, pakvietėme drauge pažaisti dzūkų Advento žaidimą ,,Verubė“. Buvo smagu išgirsti kitų regionų – aukštaičių, žemaičių, suvalkiečių – tarmes, nes kartu vyko ne tik komandinės varžytuvės, bet ir konkursas ,,Tarmių lobynai“. Jame dalyvavo ir mūsų gimnazistė Evelina Gecevičiūtė, ji dzūkų tarme porino pasaką ir pelnė antrąją vietą. Varžytuvėse paragavome dar niekada neragautų valgių: pirmąsyk srėbėme žemaičių cibulynę, skanavome zarasiškių žuvies sūrį, gardžiavomės zanavykų gaidžio juka, na, o patys visus vaišinome dzūkų grikine boba. Baigiamojo konkurso etapo nugalėtojams buvo įteikti diplomai bei atminimo dovanos. Iš renginio grįžome ne tik džiaugdamiesi iškovota antrąja vieta, bet ir įgiję žinių apie mūsų protėvių nuostabius lobynus...

Enrika Jauneikaitė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos III klasės mokinė 


 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 3)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-13