Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


„Erasmus+“ projektas – kalboms mokyti, skaitmeninių technologijų įgūdžiams tobulinti ir Europos kultūrai pažinti

2020 02 21

Nuo 2019 metų rudens Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokinių ir mokytojų komanda dalyvauja programos „Erasmus+“ KA2 mokyklų 2 metų mainų partnerysčių projekte „Prie stalo, piliečiai! Nuo Europos mitybos kultūros iki humanitarinių iššūkių“ („A table citoyens! De la Culture européenne aux enjeux humanitaires“). Išmaitinti planetos žmones XXI amžiuje (2050 metais žemėje gyvens 9 milijardai gyventojų) tampa tikru iššūkiu. 
Pirmaisiais metais projekte dalyvaujančių mokinių veikla yra susijusi su mityba – remdamiesi literatūra, kino filmais, kiekvienos šalies tradicine virtuve, jie kuria vaizdo įrašus ir pristatymus. Antrieji projekto metai bus skirti XXI amžiuje iškilusioms mitybos problemoms, jaunimo sveikatai, vartotojiškumo problemoms įvardyti ir jas spręsti. 
Projekte dalyvauja 5 šalys: Lietuva, Čekijos Respublika, Ispanija, Rumunija ir Prancūzija, kuri yra projekto koordinatorė. Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos projekto komandoje dirba 8 mokytojai ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Dragūnienė. Projektą Lietuvoje koordinuoja Loreta Kašėtienė, prancūzų kalbos mokytoja metodininkė. Mokinių komandą sudaro 20 gimnazistų. Kiekvienai šaliai atstovaujantis mokinys turi savo susirašinėjimo draugus iš visų šalių. Tarpusavyje jie bendrauja prancūzų, ispanų ir anglų kalbomis. Viso projekto metu mokiniai turės galimybę tobulinti savo kalbėjimo įgūdžius ne tik prancūzų, bet ir anglų kalbomis, tobulins informacinių technologijų įgūdžius. 

Vasario 2–8 dienomis Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos komanda – mokytojos Loreta Kašėtienė, Asta Šulcienė, Ramunė Petrosian ir mokinės Lėja Minsevičiūtė, Barbora Ivoninaitė, Justina Juonytė, Atėnė Kumetytė ir Ugnė Mikelionytė – dalyvavo projekto šalių partnerių susitikime Rumunijoje, Ploješti mieste. I. L. Caragiale licėjuje susitiko visos projekto šalys partnerės: Prancūzija, Rumunija, Čekija, Ispanija ir Lietuva.

Pirmoji vizito diena iškilmingai prasidėjo licėjaus aktų salėje, kur direktorė Bajenaru Carmen Veronica pasveikino projekto dalyvius ir pakvietė susipažinti su išskirtine licėjaus istorija. Mokykla yra įsikūrusi pastate, kuris yra įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Jos istorija prasidėjo prieš 155 metus, kai 1864 metais buvo atidaryta pradinė mokykla berniukams. Šiandien tai – modernus licėjus, garsėjantis mokinių pasiekimais tarptautiniu lygiu. Projekto dalyviai turėjo galimybę dalyvauti informacinių technologijų, prancūzų kalbos, biologijos, chemijos, istorijos, fizinio ugdymo pamokose. 

Projekto koordinatorė Rumunijoje supažindino dalyvius su veiklomis, kurias mokiniai turėjo vykdyti vizito metu. Visos veiklos susijusios su projekto „Prie stalo, piliečiai. Nuo Europos maisto kultūros iki iššūkių žmonijai“ tema – įvairių šalių mitybos tradicijomis, kulinariniu paveldu bei gamybos procesais. Kiekvienos šalies mokiniai kūrė trumpą videoreklamą apie populiariausią savo šalies tradicinį patiekalą. Mūsų gimnazijos mokinės pasirinko cepelinus ir sukūrė šmaikštų vaizdo filmuką prancūzų kalba, kuriame pristatė visą cepelinų gamybos procesą.  

Vizito Rumunijoje metu „Erasmus+“ projekto dalyviai lankėsi „Ana State“ konditerijos fabrikėlyje, duonos kepykloje „Lido Garbea“ ir saldumynų fabrike „Phoenix“, kur susipažino su produkcijos gamybos procesais bei degustavo tradicinius rumunų skanėstus. 

Viena vizito diena buvo skirta kultūriniam ir istoriniam Bukarešto pažinimui. Dunojaus žemupyje įsikūręs Bukareštas yra ne tik Rumunijos sostinė, bet ir kultūros bei ekonomikos centras. Daugybė muziejų, kultūrinių įstaigų, vienuolynų, bažnyčių ir kitų gražių miesto vietų nuolat traukia viso pasaulio turistus. Vaikščiojant miesto gatvėmis susipina vakarų architektūros idėjos su rytų. Lankėmės Rumunijos parlamente, kuris yra vienas didžiausių administracinių pastatų pasaulyje, menantis rumunų tautai skaudžią komunistinę praeitį. Rumunijos Parlamento rūmai įrašyti į Gineso rekordų knygą kaip patys prabangiausi rūmai visame pasaulyje.

Vizitą Rumunijoje vainikavo „Erasmus+“ vakaronė, kurioje dalyviai pristatė savo šalį bei mokyklą, vaišinosi tradiciniais valgiais, bendravo anglų, prancūzų, ispanų kalbomis ir linksmai sukosi šokio sūkuryje. 

Susitikimas Ploješti mieste baigėsi, prasideda pasiruošimas kitoms veikloms. 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, Erasmus+ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Loreta Kašėtienė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja metodininkė

         

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-21