BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Dešimt vaikų užauginusi alytiškė V. Girdvainienė: „Mama turi turėti daug kantrybės“

2024 05 03

Kas yra brangiausias žmogus mūsų gyvenime? Atsakyti į šį klausimą, ko gero, nesudėtinga – tai mama.  Pirmieji žingsniai ar ištarti žodžiai, pasakos prieš miegą, apkabinimai, džiaugsmo ir liūdesio ašaros, išmintingi patarimai ir neapsakomas artumo bei meilės jausmas – visa tai susiję su šiuo brangiausiu žmogumi.

Užauginti vaiką – nelengva, o užauginti jų dešimt – nemenkas iššūkis. Būtent tiek vaikų užaugino alytiškė, netrukus penkiasdešimt šeštąjį gimtadienį švęsianti Vilma Girdvainienė.

„Mama turi turėti daug kantrybės. Ji turi turėti supratimo jausmą, mokėti palaikyti ryšį su vaiku“, – mintimis apie motinystę dalijasi  septynis sūnus ir tris dukras užauginusi Vilma. 

Paklausta, kaip išsaugoti ryšį su vaiku, daugiavaikė mama teigė, jog svarbiausia – kalbėtis: „Kalbėtis apie viską. Vaikas neturi bijoti ateiti pas tave ir viską išsakyti. Juk visokių situacijų būna. Būna, kad kažkas ir blogo nutinka. Svarbiausia – nebijoti apie tai pasakyti“.

„Ir dabar man visai nesvarbu, kad jie jau suaugę, aš, jiems išvažiavus, vis tiek skambinu pasiteirauti, ar jie sėkmingai sugrįžo į namus“, – mintimis apie rūpestį vaikais dalijasi mama. 

„Man neįdomios smulkmenos, apie tai, kur, kaip ir su kuo jie leidžia laisvalaikį, tačiau man labai svarbu žinoti, jog, vaikams išvykus, kad ir į netolimą kelionę, jie sėkmingai pasiekė tikslą, todėl visuomet prašau jų nuvykus parašyti man žinutę ar bent trumpam paskambinti“, – priduria moteris.

Nuo maisto technologės iki lopšelio-darželio auklėtojo padėjėjos

V. Girdvainienė neslepia, kad, auginant vaikus, kaip ir daugeliui mamų, taip ir jai, trūko vienintelio dalyko – miego. „Didesnių sunkumų man nekilo, sirgti jie labai nesirgo“, – teigia ji.

„Mano vyras dirbo statybų srityje ir jo beveik visuomet nebūdavo namuose. Jis išvykdavo savaitei ar visai dienai ir namo sugrįždavo vakare, tad vaikus auginau viena“, – pasakojimą tęsia daugiavaikė mama.

Vaikams paaugus, maisto paruošimo technologės specialybę turinti Vilma dirbo tuometinėje kavinėje „Palermo“, vėliau – ir kitose miesto kavinėse, o prieš aštuonerius metus įsidarbino auklėtojo padėjėja šalia namų esančiame lopšelyje-darželyje „Nykštukas“.

„Mama, ar tau dabar reikia dirbti darželyje, juk ką tik iš darželio išėjai ir vėl ten pat grįžti“, – šmaikštaudami atkalbėti nuo pasirinkto darbo mamą bandė vaikai. V. Girdvainienė sprendimo nepakeitė ir to nė kiek nesigaili.

Daugiavaikė mama didžiuojasi savo vaikais

Dešimt vaikų užauginusi mama jais labai džiaugiasi ir didžiuojasi: „Vaikai užaugo geri, paklusnūs ir darbštūs. Mokykloje rūpesčių nekėlė, o ją baigę mokslus tęsė universitetuose ar kolegijose“. 

Dabar vaikai jau kuria gyvenimus kituose šalies miestuose, namuose kartu su mama ir Norvegijoje dirbančiu bei dažnai namo sugrįžtančiu vyru gyvena du Girdvainių vaikai. Vyriausiajai dukrai – trisdešimt vieneri, o jauniausiajai netrukus bus aštuoniolika.

„Vyriausioji dukra šiuo metu vadovauja Santaros klinikų Nacionalinio vėžio instituto Farmacijos laboratorijai, sūnus yra baigęs Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Kelių ir geležinkelių projektavimo studijas. Dvynukai berniukai vienoje šalies kolegijų studijavo informacines technologijas, o viena iš dukrų šiuo metu studijuoja kūrybos komunikacijas. Trys sūnūs kartu su tėčiu dirba Norvegijoje, – apie vaikų profesinius pasiekimus  bei pasirinkimus pasakoja mama ir priduria: –  Anūkų kol kas neturiu, bet marčių ir žentų yra.“

Šeimos tradicijos: vasaros atostogos drauge, o prie Kūčių stalo – tik vaikai 

„Dabar visi susitinkame tik per šventes ar vasaros atostogas. Susikūrėme tradiciją – atostogaujame visi drauge. Tuomet išsinuomojame sodybą ir kartu joje ilsimės, o per Kūčias prie šventinio stalo susirenka tik mūsų vaikai. Antrosios jų pusės šią šventę mini savo namuose“, – apie šeimos laisvalaikį ir sukurtas tradicijas pasakoja V. Girdvainienė.

Vilma džiaugiasi, kad užaugus sūnums ir dukroms jai tenka atlikti mažiau buities darbų. Namuose gyvenantys vaikai jau patys pasidaro valgyti, sutvarko namus, o ilgiau, kaip ji sako, stovėti prie puodų jai tenka tik atėjus savaitgaliui. 

„Dabar jau randu laiko sau. Anksčiau vis galvodavau, kad gal nepirksiu sau patinkančio drabužio ar kito daikto,  gal geriau juos nupirksiu vaikams, bet dabar pradėjau mąstyti kitaip – kada, jeigu ne dabar? Juk tuoj ir pensija ateis. Dabar jau leidžiame sau su vyru išvažiuoti į kelionę“, – pasikeitusiu gyvenimu džiaugiasi Vilma.
Daugiavaikę mamą džiugina ir vaikų bei vyro rodomas dėmesys. Anot jos, vaikai pasirūpina mamos poilsiu Druskininkuose ar palepina ją mėgiamomis kūno priežiūros procedūromis.

Savaitgaliais į gimtuosius namus sugrįžę vaikai dažnai kartu su mama ir tėčiu eina į kavinę išgerti puodelį kavos ir tiesiog pabendrauti. „Su dukromis labai mėgstu išeiti pasivaikščioti. Nusiperkame kavos ir bevaikščiodamos paplepame „tarp mūsų mergaičių“, – apie artimą ryšį su vaikais pasakoja mama.

V. Girdvainienė neslepia, jog sugrįžtančių vaikų ji lauks ir artėjantį savaitgalį, kai bus švenčiama Motinos diena. Namų duris pravers beveik visi jos vaikai. Šiemet neaplankys tik kartu tėčiu Norvegijoje dirbantys sūnūs. „Ko gero, eisime į kavinę. Šia proga iškepsiu vaikams tortą“, – Motinos dienos planais dalijasi Vilma. O paklausta, ko norėtų palinkėti savo vaikams, priduria: „Linkiu sukurti gražias šeimas, susilaukti vaikų. Labai norėčiau, kad jie būtų sveiki ir laimingi, o visoms mamoms artėjančios Motinos dienos proga norėčiau palinkėti, kad jas aplankytų vaikai ir jos būtų mylimos“, – baigdama pokalbį sakė dešimt vaikų užauginusi alytiškė.

Komunikacijos skyriaus informacija
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 1)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-05-03