Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Alytus 2030-aisiais – patogus ir galimybes suteikiantis miestas

2021 02 18

Alytaus miesto savivaldybės administracija užbaigė vieno svarbiausių kompleksinio teisinio strateginio planavimo dokumento – Alytaus miesto strateginio plėtros plano iki 2030 metų, rengimą. Plane 2030-iesiems iškelta siekiamybė:  Alytus – tvariai augantis galimybių miestas. Siekiant įgyvendinti šią viziją,  miesto plėtros prioritetai yra nukreipiami į patogaus ir galimybes suteikiančio miesto kūrimą.

„Aš, kaip tikrų tikriausias alytiškis, labai norėčiau, kad mūsų miestas žaliuotų, augtų ir klestėtų, kad gyventi čia būtų gera kiekvienam – ir jaunam, ir sulaukusiam garbaus amžiaus. Kad kiekvienas čia gyvenantis galėtų laisvai realizuoti savo idėjas ir svajones, dirbti, užsidirbti, kokybiškai, prasmingai ir sveikai leisti laisvalaikį. Ir visa tai tebūtų skambūs žodžiai, jei ne žmonės, pasiryžę suvienyti jėgas ir dirbti vardan Alytaus gerovės. Esu tvirtai įsitikinęs, kad veikdami kartu priimsime sumanius ir tvarius sprendimus, kurie padės sukurti patogų galimybių miestą.“ – naujojo miesto plėtros plano siekius komentuoja Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. 

Pirmasis numatytas strateginės plėtros prioritetas – PATOGUS MIESTAS, skirtas Alytaus – miesto, kuriame norisi būti ir augti kūrimui. Prioritetas yra nukreiptas į:

  • gyvenimo kokybės gerinimą ir trukmės ilginimą bei užregistruotų susirgimų skaičiaus 1000-čiui gyventojų mažinimą – sudaromos sąlygos visiems būti sveikiems, rūpintis savo sveikata, aktyviai gyventi, sportuoti, jaustis gerai tiek fiziškai, tiek psichiškai;
  • gyventojų skaičiaus bei darbingo amžiaus gyventojų dalies augimą – mieste gyvena bendruomeniški gyventojai, kurie rūpinasi vieni kitais ir stengiasi, kad niekas nebūtų vienas ir nepastebėtas; 
  • alternatyvių ir ekologiškų transporto priemonių naudojimo skatinimą asmeninėse kelionėse bei teikiant paslaugas – mieste judama aplinkai draugiškais būdais, viešasis transportas yra netaršus ir patogus, o infrastruktūra vystoma siekiant mažesnio poveikio aplinkai, žaliųjų erdvių tolygaus išsidėstymo;
  • atsinaujinančios energijos dalies bendrame energijos panaudojime didinimą – skatinami aplinkai draugiški energijos taupymo ir gamybos būdai,  miestiečių sąmoningumas prisideda prie spartaus artėjimo klimatui neutralaus miesto link;
  • Savivaldybės švietimo konteksto ir pasiekimų rezultato rodiklių santykio gerinimą – mieste teikiamos paslaugos yra kokybiškos, prieinamos ir patrauklios.

Prioritetui įgyvendinti yra iškelti 3 tikslai, turintys 12 uždavinių, kuriems įgyvendinti numatytos 76 priemonės. 

Antrasis strateginės plėtros prioritetas – GALIMYBIŲ MIESTAS, skirtas Alytaus – miesto, kuriame kiekvienas, augindamas save, padeda kitiems, kūrimui. Prioritetas yra nukreiptas į:

  • užimtumo lygio, vidutinio mėnesinio (bruto) darbo užmokesčio didinimą bei nedarbo lygio mažinimą – mieste gyventojams teikiama galimybė tobulėti ir susikurti aukštą gyvenimo kokybę. Savo gyvenimo būdu miestiečiai prisideda prie galimybių kūrimo sau ir ateities kartoms, yra atviri pokyčiams, visiems sudaromos vienodos galimybės; 
  • lankytojų skaičiaus didinimą muziejuose ir kultūros įstaigose – kultūros, sporto ir laisvalaikio renginių bei formų įvairovė skatina miestiečius aktyviai ilsėtis ir traukia apsilankyti miesto svečius;
  • verslo subjektų skaičiaus santykio su gyventojų skaičiumi didėjimą bei materialinės ir tiesioginės užsienio investicijos, tenkančios vienam gyventojui, augimą – Alytus yra patraukli vieta novatoriškam, aplinkai draugiškam verslui, siekiančiam prisidėti prie miesto tvaraus augimo. Miesto ekonominė plėtra sudaro sąlygas gyventojams atsiskleisti, kurti savo gerovę bei realizuoti save.

Prioritetui įgyvendinti yra iškelti 3 tikslai, turintys 9 uždavinius, kuriems įgyvendinti numatytos 43 priemonės. 


Alytaus miesto strateginis plėtros planas iki 2030 metų buvo rengiamas keliais etapais: atliktos situacijos analizės, miesto gyventojų ir į kitus miestus išsikėlusių alytiškių nuomonių tyrimai, miesto bendruomenių ir seniūnaitijų atstovų fokusuotos grupinės diskusijos, suorganizuoti plano rengime dalyvaujančių žmonių mokymai, parengta plėtros strateginių planų koncepcija ir metodika. Plano rengimo metu sudarytos penkios darbo grupės, apjungusios Alytaus miesto savivaldybės tarybos, administracijos, savivaldybės įstaigų, bendruomenės, švietimo, verslo, kultūros atstovus. 

Susipažinti su Alytaus miesto strateginio plėtros planu iki 2030 metų galite čia.

Alytaus miesto savivaldybės administracija dėkoja alytiškiams, įsitraukusiems į plano rengimą ir taip prisidėjus kuriant miesto gerovę.

SPP rengėjų informacija
 

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 1)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-11-27