BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Alytaus Piliakalnio progimnazija – dar vienas tarptautinis Nordplus Junior projektas pasiekė finišo tiesiąją

2025 04 15

Alytaus Piliakalnio progimnazija turi didelę dalyvavimo tarptautiniuose projektuose patirtį. Balandžio 11–17 dienomis vyko paskutinis  tarptautinio Nordplus Junior projekto „Gamta kaip mokymosi aplinka“ partnerių ir mokinių susitikimas. Projekto tema buvo pasirinkta tikslingai – mums ne tik aktualu tvarumas, bet taip pat esame EKO mokykla.

Į projektą susibūrė mokytojai ir mokiniai iš Latvijos, Estijos, Švedijos ir Lietuvos. Projekto esmė – patrauklus gamtos, kaip mokomojo dalyko, pateikimas mokiniams, mokinių ir mokytojų gamtosauginis ugdymas, mokymas suprasti bei puoselėti tvarumą ir ekologiją, pažinti ir gerbti kitų Europos šalių žmones, jų papročius, tradicijas, istoriją. 

Visą savaitę mokytojai ir mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose. Grupėse gamino inkilus, vėliau juo dekoravo, domėjosi drugelių gyvenimu, jų ryšiu su gamta ir būdais juos apsaugoti, susipažino su Alytaus miestu. O klausydami svečių pranešimų turėjo galimybę susipažinti su Estijos, Latvijos, Švedijos ir Lietuvos gyvūnijos ir augalijos pasauliu. Taip pat apsilankė Pirmojo Alytaus Bibliotekoje tapybos parodos „PASAULIS KITOakimis" atidaryme. Parodos autoriai mūsų progimnazijos mokytoja Loreta Blaževičienė ir mokiniai Dovydas Ratkevičius, Meilutė Mažeikaitė, Urtė Stankevičiūtė ir Livita Kuncaitė. 

Nordplus Junior projekto partneriai ir mokiniai vyko į Alytaus regiono atliekų rūšiavimo centrą ir TikoTiks daiktų mainų punktą. Vizitas buvo skirtas susipažinti su tekstilės, mišrių komunalinių ir maisto atliekų tvarkymo procesais. Įgyta patirtis ir žinios prisidės prie strategijos rengimo – suformuojant strategijos viziją, misiją ir vertybes, įvertinant strateginius tikslus ir uždavinius, taip pat atrenkant tinkamas priemones jų įgyvendinimui ir detaliau jas apibrėžiant. Visi lankėsi Alytaus kraštotyros muziejuje. Mokytojai ir mokiniai dalyvavo edukacijoje „Pasėjau grikį...“. Užsiėmimo metu kepė ir mėgavosi ką tik iškeptos grikinės babkos aromatu bei skoniu. O kad laikas neprailgtų, kol iškepė gardžioji grikinė babka, pasivaikščioję po muziejaus erdves susipažino su Alytaus miesto istorija ir dzūkų krašto žmonių tradicijomis bei papročiais, aplankė šiuo metu veikiančias parodas.
Atsisveikinant mokiniai sukūrė vaizdo tinklaraščius. Kiekviena komanda įamžino jiems labiausiai patikusius momentus, kurie tapo susitikimo akimirkų koliažais. Nors dalyviai buvo skirtingo amžiaus (nuo 14 iki 18 metų) visus suvienijo bendri juokai, pasakojimai, įspūdžiai ir pažinimo džiaugsmas.

Tokie projektai skatina toleranciją, pagarbą kito žmogaus nuomonei, tobulina kalbinę kompetenciją, dalijimąsi gerąja darbo patirtimi, skatina asmeninį ir profesinį tobulėjimą. Tai galimybė semtis idėjų ir jomis dalytis su kitais pedagogais bei pasirinkti metodų, darbo formų efektyvumą.

Šiame ir įvairiuose kituose projektuose darniai, kūrybiškai ir kokybiškai dirbanti Alytaus Piliakalnio progimnazijos bendruomenė kelia ir įgyvendina pačias netikėčiausias idėjas. 

Projekto koordinatorė Loreta Blaževičienė
 

Įvertinti naujieną



Balsai -/5 (Balsų 1)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2025-04-15