BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Alytaus muzikos mokykloje kuriamos istorijos, skirtos savo miestui   

2024 01 23

Alytaus muzikos mokykla, kuri šiuo metu vykdo tris tarptautinius projektus, bendradarbiaudama su Italijos ir Čekijos asociacijomis ir vykdydama Erasmus+ projekto Nr. 2022-2-IT02-KA210-ADU-000097490 „Skaitmeninės istorijos trečiojo sektoriaus (nevyriausybinėms) organizacijoms“, sukūrė lengvai naudojamus įrankius, kuriais galima trumpai ir patraukliai pristatyti savo asociaciją ar draugiją.

Trečiasis sektorius – tai draugijos, asociacijos, ne pelno visuomeninės organizacijos. Jos kuriasi vedamos nesavanaudiškų idėjų, savanoriai atlieka reikšmingus darbus savo bendruomenėse. Kartais tokia organizacija net nepagalvoja, kad reikėtų viešinti savo veiklas, siekiant pritraukti ne tik pagalbininkų, bet ir finansų.

2024 m. sausio 18 d. baigiamojo renginio, kuris vyko nuotoliniu būdu, metu 80 klausytojų, įskaitant lektorius, besimokančiuosius, kurie mokėsi kurti skaitmenines istorijas, suinteresuotus asmenis iš įvairių asociacijų, draugijų, bendruomenių, susipažino su projekto rezultatais.

Aštuonios teorijos paskaitos apie tai, kaip kuriamos įtaigios istorijos; tekstai apie tai, kaip jos gali virsti vaizdo medžiaga, kokia muzika ar garsas, spalvinis sprendimas geriausiai tinka turiniui. Visa ši medžiaga susisteminta ir pateikiama projekto svetainėje, kuria gali naudotis kiekvienas.

O dalyvavusių ir kūrusių vaizdo klipus alytiškių įspūdžiai geriausiai atspindi projekto naudą miesto bendruomenei:

„...labai džiaugiuosi, galėdama dalyvauti šiame skaitmeninių istorijų kūrimo projekte. Čia mes galėjome susipažinti su skaitmeninės istorijos ypatumais, spalvų, muzikos pritaikymu, įvairių internetinių programų taikymu. Pati kuriu muziką, muzikinius performansus, tačiau šį kartą su grupe kitų besimokančiųjų mes sukūrėme istoriją apie labdaringą Alytaus soroptimisčių klubo veiklą. Šios asociacijos tikslas – skatinti moterų ir mergaičių aktyvumą, pasitikėjimą savimi, toleranciją, atkreipti dėmesį į žaliąjį Europos kursą. Kurdami video-, su Erika, Grėte ir kitais, domėjomės soroptimisčių pasiekimais, organizuotais renginiais, drauge kūrėme scenarijų, o kai kurias detales, apie tą, ką norėtume viešinti, aptarėme ir su soroptimistėmis. Čia pamatysite tokius asociacijos projektus kaip „Raukšlelė“ ir nuotraukų parodą, skatinančią moteris nebijoti pripažinti savo amžiaus, nes raukšlelės kalba apie gyvenimo patirtį, o kartais ir apie tai, kad žmogus daug šypsosi. Matysime ir pagalbos vietos bendruomenei, tolerancijos, gamtos žalumos išsaugojimo pavyzdžių. Ačiū projekto sumanytojams už galimybę mokytis, būti naudingiems visuomenei“ (Aistė Noreikaitė).

 „...VO Alytaus styginių kvarteto veikloje dalyvaujame drauge su Auguste, Ieva, Martynu. Nusprendėme sukurti šios asociacijos skaitmeninę istoriją. Organizacijos tikslas yra skatinti profesionaliosios muzikos sklaidą Alytaus mieste, kadangi mūsų miestas yra pakankamai toli nuo didžiųjų miestų, ir profesionalūs muzikantai, kompozitoriai čia užsuka nedažnai. Su ta idėja Alytuje gimė ir simfoninis orkestras „Svajonė“, kurio muzikantais ir savanoriais esame ir mes patys. Mūsų vaizdo įraše pamatysite, kaip asociacija plėtoja bendruomeniškumą mieste, ne tik palaikydama ryšį su lietuvių kompozitoriais, iškiliais Lietuvos menininkais, bet ir kviesdama visuomenę dalyvauti akademinės muzikos koncertuose, organizuodama paskaitas. Asociacijos vadovė Daiva Martikonytė kreipsis į žiūrovą, kviesdama remti organizaciją tiek savanorystės, tiek finansinės pagalbos tikslais. Šiame projekte mes išmokome daugiau atsigręžti į bendruomenės problemas, sieti jas su savo asmeniniais tikslais. Ačiū projekto vadovams už tokią galimybę“ (Arminas Kilinskas).

„Mano patirtis šiame projekte susijusi ne tik su skaitmeninėmis istorijomis, bet ir su gebėjimu paskirstyti savo laiką (juk nuotolinės paskaitos vyko ir vasarą), su galimybe pažinti vietos bendruomenę, vaikus, turinčius individualiųjų poreikių (juk kūrėme vaizdo klipą apie nelabai seniai susikūrusią, bet reikšmingų laimėjimų pasiekusią asociaciją, dirbančia su autizmo sindromą turinčiais vaikais). Koordinuojanti vaizdo klipo kūrimą mokytoja Justina Jočytė-Orinienė, kurį laiką pati savanoriavusi šioje asociacijoje, pateikė vertingų komentarų, papasakojo situacijų, kurias patiria tokius vaikus auginančios šeimos. Malonu, kad su šiuo vaizdo klipu vietinėje spaudos konferencijoje jau susipažino „Pokyčių ambasados“ vadovė Klementina Gruzdienė, kuri dėkojo už atkreiptą dėmesį į svarbias visuomenės problemas, integruojant individualių poreikių turinčius vaikus, ir pasakė, kad mielai demonstruos šią medžiagą savo renginiuose Lietuvoje ir užsienyje. Mes visi dėkojame už naujas galimybes pažvelgti į nevyriausybinių organizacijų vykdomus darbus ir sužadintas mintis, kaip geriau galėtume mes ar mūsų draugai prisijungti su savo pagalba“ (Ieva Žiūkaitė).

Tai tik trijų skaitmeninių istorijų apie Alytaus mieste veikiančias nevyriausybines organizacijas pavyzdžiai, tačiau projektas tuo nesibaigia: visada atsiras naujų veikėjų, kurie kurs organizacijas, vykdys visuomenei svarbią veiklą ir pasinaudos galimybe pasimokyti, kaip tą savo veiklą pristatyti socialiniuose tinkluose, kituose medijos kanaluose. Apsilankykite projekto svetainėje, tapkite ir jūs istorijų pasakotojais.

https://www.digistories.eu/

Prof. dr. Aldona Vilkelienė

Tomo Simanavičiaus nuotr. 

Projekto leidinys
 

Įvertinti naujieną



Balsai -/5 (Balsų 4)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-01-24