Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Susipažinkite su slapukų politika.
Praėjusį penktadienį, gegužės 9 dieną, Alytaus kultūros centre įvykęs Alytaus kultūros forumas sulaukė daugiau nei šimto žiūrovų, kurie puikiai įvertino trečią kartą vykstantį tokio tipo renginį mūsų mieste. Įdomu tai, kad pasiklausyti profesionalių pranešėjų atvyko svečiai iš Rokiškio, Anykščių, Trakų, Kazlų Rūdos ir kitų Lietuvos kampelių.
„Kultūros forumas tikrai vyks ir vėl. Šių metų forumo lankytojų suinteresuotumas leido patvirtinti tokio renginio formato poreikį mūsų mieste. Kultūros sritis yra labai įvairiapusė tiek kūrėjui, tiek kultūros vadybininkui, tiek kultūros produkto vartotojui – atsakymų čia lygiai tiek, kiek ir klausimų, o temų kelti klausimams taip pat nesuskaičiuosi. Kultūrinės bendruomenės susitikimai yra būtini jos aktyvinimui, kūrybinei generacijai ir pačios bendruomenės stiprinimui. Kultūra aktyvus miestas, plačiąja prasme – turtingas miestas“, – teigė viena iš renginio organizatorių, Alytaus kultūros centro pavaduotoja meno reikalams, vykdanti direktoriaus funkcijas, Jurgita Kričenaitė.
Renginyje savo patirtimi dalijosi daugybė kultūros sferos atstovų. Lietuvos kultūros tarybos atstovė Rita Obukaitė apžvelgė Alytaus regioną – 2024 m. pagal menininkų skaičių, tenkantį 1 000 gyventojų, Alytaus apskritis aplenkė daugelį Lietuvos apskričių, į priekį praleisdama tik Vilnių ir Kauną.
Įvertinta ir tai, kad Lietuvos kultūros tarybos stipendijų konkurse Alytaus apskrities menininkų aktyvumas yra geresnis nei Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir kitų apskričių. Skulptorius, pedagogas bei Alytaus miesto kultūros ir meno tarybos narys Mantas Kazakevičius dalijosi veiklos taryboje patirtimi ir nuveiktais darbais.
Ovacijų sulaukė muziejų „Art Deco“, „Amsterdamo mokykla“ ir Kaimelio dvaro atkūrėjų Karolio Banio ir Petro Gaidamavičiaus asmeninis pasakojimas, kuriame jie atskleidė, kaip kilo mintis antram gyvenimui prikelti ir autentiškumą atkurti šiuose apleistuose nekilnojamojo turto objektuose.
Lietuvos meno galerininkų asociacijos prezidentė ir meno mugės „Art Vilnius“ vadovė Diana Stomienė atviravo, kaip atsirado tokio tipo renginys, o ypač tais laikais, kai tokiam buvo mažiausiai palankus laikas.
Kauno menininkų namų atstovė Viktorija Mašanauskė-Rinkšelė dalijosi, kuo svarbi šios įstaigos veikla ir kokius įrankius naudoja skatindami visuomenę kuo labiau supažindinti su miesto kultūrinėmis veiklomis.
Nepriklausomos meno iniciatyvos „Verpėjos“ įkūrėja Laura Garbštienė ne tik pasidalijo savo patirtimi, kaip iš miesto persikėlė į kaimą ir pradėjo savo kūrybinį kelią su avimis ir vilna, bet ir pasidalijo istorijomis, kaip avis „išsiuntė“ dirbti į Nidos meno rezidenciją, kur jas menininkai galėjo ganyti.
Dirbtinio intelekto (DI) specialistas Lukas Keraitis apžvelgė naujausius ir vis dar nuostabą keliančius įrankius, kurie verčia susimąstyti, o kas toliau ir kaip menininkams su tuo tvarkytis – naudoti ar atmesti?
Renginio kulminacija – alternatyvių renginių erdvėje „Gardas“, kuri yra rūsyje po Kultūros centro scena, vykęs komedijos žanro stand-up pasirodymas su menininku, poetu, kūrėju Mariumi Povilu Elijumi Martynenko.
Renginį organizavo Alytaus kultūros centras, o inicijavo Alytaus meno ir kultūros taryba.
Komunikacijos skyriaus informacija