BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Šešiametis pianistas Paulius: „Groti pradėjau, nes namuose trūko muzikos“

2024 03 19

Į Alytaus miesto teatro sceną drąsiai įžengia šešiametis Paulius. Nusilenkia ir žingsniuoja fortepijono link. Mažais piršteliais prisiliečia prie instrumento klavišų ir staiga pasigirsta pirmieji visiems puikiai žinomos lietuvių liaudies dainos „Du gaideliai” akordai. Šį mažojo Pauliaus Abromavičiaus pasirodymą, ko gero, puikiai prisimena vasario mėnesį vykusiame Alytaus metų apdovanojimų 2023 renginyje dalyvavę alytiškiai ir miesto svečiai. 

Skambant visiems gerai žinomai vaikiškai lietuvių liaudies dainos melodijai, daugelio žiūrovų veiduose pasirodė šypsena, o pasibaigus kūriniui, nuaidėjo gausybė aplodismentų. Paulius ir vėl sugrįžo į scenos vidurį, nusilenkė ir lygiai taip pat drąsiai nužingsniavo į užkulisius. 

Iš tikrųjų žiūrint į scenoje grojusį Paulių, ko gero, ne vienam susidarė įspūdis, kad būti joje šiam mažam berniukui visai nebaisu. Tai pripažįsta ir pats Paulius. „Nežinau kodėl, bet lipti į sceną man tuomet buvo drąsu. Aš nieko nebijojau”, – savo debiutą Alytaus metų apdovanojimų metu prisimena berniukas.

Sūnaus drąsa džiaugiasi ir Pauliaus tėtis Raimundas Abromavičius bei prisimena renginio generalinę repeticiją. „Jos metu Paulius repetavo scenoje degant daugybei šviesų. Prieš pat koncertą jis priėjo prie savo mokytojos ir sako: „Mokytoja, aš juk šiame koncerte jau grojau, nejaugi man ir vėl reikės groti?” – šypsodamasis pasakoja Raimundas ir priduria, kad, jo manymu, Paulius dar per mažas suvokti, kas tai yra tikroji baimė.

Šis skambių aplodismentų sulaukęs ir didžiojoje scenoje nuskambėję pasirodymas šešiamečiui buvo pirmasis. Groti pianinu Paulius pradėjo dar visai neseniai – praėjusių metų rugsėjį ir per šį laiką jau spėjo pelnyti pirmąjį apdovanojimą. Praėjusią savaitę Alytaus muzikos mokykloje vykusiame XIV tarptautinis jaunųjų atlikėjų fortepijoninių ansamblių ir kamerinės muzikos konkurse „Giovani virtuosi 2024“ jis kartu su smuiku grojusia šešiamete Agota pelnė I vietos laureatų ir jauniausių dalyvių diplomus. 

Pelnyti laimėjimą nebuvo paprasta – reikėjo daug dirbti. „Mes su mokytoja repetavome 16 kartų”, – lenkdamas pirštus greitai repeticijas suskaičiuoja Paulius ir plačiai šypsodamasis parodo į konkurse laimėtą statulėlę bei  pasidžiaugia gauta dovana – pliušiniu meškiuku.

Paklaustas, iš kur kilo noras groti, Paulius nedvejodamas atsako: „Groti pradėjau, nes namuose trūko muzikos.“

Iš tiesų, muzikos Pauliaus namuose netrūksta. Pianinu groja ne tik jis, bet ir jo vyresnysis brolis Tomas. Abu broliai polinkį muzikai veikiausiai paveldėjo iš tėčio, kuris ir dabar kartais pagroja bosine gitara, o anksčiau liaudies dainų ir šokių ansamblyje „Varsa“ grojo kontrabosu. 

Tėčio teigimu, pomėgiu muzikai Paulius „užsikrėtė“ nuo brolio. „Broliui grojant pianinu, Paulius kiek jo paklausęs pradėdavo Tomui trukdyti repetuoti. Kiek vėliau pastebėjome, kad jis pradėjo mušti ritmą. Virtuvėje mėgdavo tai daryti su šaukštais. Tuomet Pauliui nupirkome būgnus. Jais groti mes jo nemokėme, tai daryti jis išmoko pats žiūrėdamas įrašus YouTube. Dabar Paulių būgnai domina mažiau, nes jis lanko Muzikos mokyklą ir uoliai mokosi groti pianinu“, – pasakoja tėtis.

Anot tėčio Raimundo, vos sugrįžęs iš lopšelio-darželio Paulius skuba persirengti ir sėda prie pianino groti tai, ką jam Muzikos mokykloje užduoda mokytoja. Tuo tarpu vyresnėlį reikia nuolat raginti mokytis. Taip yra, ko gero,  todėl, kad Paulius turi didelę svajonę – tapti garsiu pianistu, kuri, anot jo mokytojos metodininkės Linos Abromavičienės, jeigu jis ir toliau taip pat stengsis, kaip tai daro dabar, tikrai išsipildys.  

 „Paulius yra labai drąsus ir įdomus berniukas. Savo gabumais jis tikrai lenkia bendraamžius”, – mokinio meile muzikai ir gebėjimais žavisi mokytoja.

L. Abromavičienės teigimu, pamokoje su Pauliumi niekada neliūdna – jis mėgsta improvizuoti ir jau yra sukūręs kelis kūrinius.
 
Muzika – ne vienintelis Pauliaus pomėgis. Šešiamečiui labai patinka kartu su mama gaminti maistą. „Visada padedu mamai kepti blynus arba daryti skrylius”, – apie laisvalaikio pomėgius pasakoja Paulius. Be to, berniukas lopšelyje-darželyje „Obelėlė” lanko šachmatų būrelį ir žaidžia krepšinį. 

Pauliaus vyresnysis brolis Tomas taip pat domisi ne vien muzika –  jis lanko šaudymo iš lanko būrelį. „Džiaugiuosi,  kad mano vaikai turi veiklos, o ne kaip kiti leidžia laiką prie kompiuterio ar televizoriaus”, – sūnų veiklumu didžiuojasi tėtis ir savo jaunėliui sūnui linki, kad niekada neišblėstų noras groti.  

Komunikacijos skyriaus informacija   
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 2)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-03-19