BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Kviečiame teikti nominacijas Prezidento Valdo Adamkaus Premijai už pasiekimus aplinkosaugoje

2024 01 31

Prezidento Valdo Adamkaus Premija įkurta norint atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkos apsaugos problemas Lietuvoje ir jų galimą sprendimų įvairovę bei paskatinti jaunus žmones domėtis aplinkosauga. Premiją įsteigė Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka muziejus kartu su Danos Gedvilienės fondu (Dana Gedvila Fund). Premija bus teikiama už visuomenės dėmesio ir pagarbos vertus pasiekimus ir pastangas apsaugoti ir atstatyti gamtinę aplinką Lietuvoje ir kaimynystėje bei užtikrinti išteklių tvarumą. 

Organizatorių įsitikinimu, pažangos aplinkosaugoje galima siekti įvairiose srityse, todėl nominantų ieškome keturiose skirtingų kategorijų veiklose: 

  • Moksliniai tyrimai ir išradimai 
  • Pilietinės veiklos 
  • Politikos proceso vadovavimas
  • Verslumo vadovavimas.

Jei žinote iniciatyvą ar asmenį, kurio veikla ir sprendimai, Jūsų nuomone, yra labai svarbūs ir reikšmingi Lietuvos aplinkosaugos pažangai bei Lietuvos gamtinės aplinkos gerinimui – kviečiame siūlyti ir nominuoti Prezidento Valdo Adamkaus aplinkosaugos premijai gauti.

Jei abejojate ar Jūsų kandidatas atitinka keliamus reikalavimus Premijai gauti, kreipkitės žemiau nurodytais kontaktais. Nominavimo procesas: Nominaciją gali teikti įstaigos, visuomeninės organizacijos arba neformalios žmonių grupės. Jei nesate tikri, ar galite teikti nominaciją Premijai gauti, susisiekite su mumis, mes mielai atsakysime į Jūsų klausimus. Prie laiško pridedame nominacijos formą. Ji sukurta Jūsų patogumui, tačiau nėra privaloma.

Nominacijos priimamos nuo šių metų sausio 17 d. iki kovo 18 d. Laimėtojų išrinkimas: Apsvarstę gautas nominacijas vieną Premijos laimėtoją rinks ir paskelbs Premijos komitetas. Premijos nugalėtojas bus paskelbtas Tarptautinę motinos žemės dieną balandžio 22 d., o iškilmingas Premijos įteikimas vyks birželio 5 d. – Tarptautinės aplinkos apsaugos dieną – VDU Botanikos sode.

Laureatui bus įteikta 5 tūkst. eurų suma ir skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio skulptūra „Gervė“. Atnaujinus premiją, 2021 metais, Prezidento Valdo Adamkaus Premijos laureatu tapo dokumentinio filmo „Sengirė“ režisierius Mindaugas Survila, atkreipęs plačiosios visuomenės dėmesį į neeksploatuojamų miškų išsaugojimo būtinybę. 2022 m. už darnios gyvensenos populiarinimą, socialines ir menines iniciatyvas įvertinimo sulaukė visuomenininkas Giedrius Bučas. 

Pernai laimėtoja paskelbta mokslininkė prof. Tatjana Paulauskienė. Profesorė įvertinta už inovatyvių ir aplinkai draugiškų technologijų, skirtų naftos teršalų valymui iš vandens, kūrimą, ekologinį visuomenės švietimą. 

Papildoma informacija ir kiti klausimai: Apie kategorijas, kuriose galima teikti nominantus ir sąlygas bei visą kitą reikiamą informaciją galima rasti čia: https://adamkuslibrary.lt/adamkaus-premija/  Jei turite papildomų klausimų rašykite mums el.paštu: [email protected]  arba skambinkite telefonais: +370 37 751047, +370 687 72805. Premijos steigėjai – Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus ir Danos Gedvilienės fondas. Fondo valdytojas Gabrielius Gedvila yra Prezidento Valdos Adamkaus jaunystės draugas. Jo velionė žmona Dana buvo aistringa aplinkosaugos gerbėja. Po jos mirties šeima nutarė įsteigti fondą ir jos sukauptas lėšas skirti Lietuvos aplinkosaugos gerinimui. Prezidentas Valdas Adamkus, iki 1997 m. buvo JAV Aplinkos apsaugos agentūros Didžiųjų ežerų regiono vadovas. 17 metų buvo šio regiono vadovas, iš viso joje pradirbo 26 metus. 1992 – 2005 metais buvo teikiama paties V. Adamkaus inicijuota aplinkosaugos premija, kuria buvo siekiama prisidėti prie aplinkosaugos plėtros Lietuvoje. Jei norite daugiau sužinoti apie Valdo Adamkaus aplinkosaugos karjerą, aplankykite tam skirtą Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus ekspoziciją.

Šabloninė forma

Organizatorių informacija
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-01-31