BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Kultūra

Alytus Myliu-11.jpg

Alytaus kultūros ir meno taryba

Trims metams visuotinio Alytaus kultūros ir meno žmonių susirinkimo renkama taryba, dirbanti kaip patariamasis balsas Alytaus miesto savivaldybei.

DSCF5618.JPG

Sieninė tapyba Alytuje

Alytuje jau daugiau nei keliolika sienų pasipuošę gatvės meno darbais ir jų vis daugėja. Kviečiame pasižvalgyti po sieninės tapybos darbus virtualiai, bei juos aplankyti gyvai. 

#GatvėsGalerija

Alytus Myliu-01.jpg

Alytaus miesto savivaldybės etninės kultūros koordinavimo taryba

Ši taryba yra Alytaus miesto savivaldybės tarybos ir savivaldybės administracijos visuomeninis patarėjas ir ekspertas miesto etninės kultūros politikos ir globos klausimais.

10  (Autorius oroperatorius).jpg

Kultūros paveldas

Alytaus miesto apylinkėse gyventa jau neolite. Viduramžiais miesto apylinkės buvo gyvenamos mišriai jotvingių ir lietuvių genčių, nes Alytus buvo paribyje tarp šių genčių. Nemuno kairiajame krante yra dvi dešimtys VI–IX a. jotvingių pilkapių. Prasidėjus Didžiajam prūsų sukilimai jotvingiai aktyviai jame dalyvavo ir rengė žygius į Kryžiuočių ordino užimtas Prūsijos žemes. Didelę jotvingių dalį ordinas sunaikino, nemaža jų dalis pasitraukė į Lietuvą, o XIII–XVI a. visus ar beveik visus jotvingius bent lingvistiškai asimiliavo lietuviai, vokiečiai, lenkai ir rusėnai. 

meno_kuriniai_alytuje.jpg

Meno kūriniai Alytuje

Įvairiose miesto vietose įkurdinti meno kūriniai formuoja tik Alytaus miestui ir visam kraštui būdingą išskirtinį charakterį. Kiekvieną praeivį jie kviečia stabtelėti ir prisiminti svarbiausius praeities akcentus ar tiesiog pasigrožėti, o miesto svečiams leidžia susipažinti su mūsų krašto istorija ir savitu pasaulėvaizdžiu. Planuojama mieste įkurdinti ir daugiau meno kūrinių, sudarančių vientisą Alytaus estetinį įvaizdį.

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-08-01