Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Kultūra Alytuje

Miesto kultūra ir ją puoselėjančios įstaigos

Alytaus miesto savivaldybė dirba tam, kad sudarytų palankias sąlygas bendruomenei plėtoti įvairią kultūrinę veiklą, naudotis kultūros paslaugomis, ugdyti kūrybingumą, bendruomeniškumą, skatinti įvairių žmonių grupių kultūrinę edukaciją ir komunikaciją, įgyvendina Alytaus miesto bendrosios kultūros ugdymo ir etnokultūros puoselėjimo programą.

Įgyvendinant programą dalyvauja savivaldybės biudžetinės kultūros įstaigos: Alytaus miesto teatras, J. Kunčino viešoji biblioteka, Kraštotyros muziejus, taip pat SĮ Alytaus telekinas – kino teatras „Dainava“, VšĮ Alytaus kultūros  centras, kultūros organizacijos (asociacijos, viešosios įstaigos, kurių steigėja nėra savivaldybė). Teisės aktų nustatyta tvarka programą koordinuoja Kultūros skyrius. Kasmet Alytaus mieste įvyksta daugiau kaip 500 kultūrinių renginių.

alutaus-miesto-teatras.png

Alytaus miesto teatras

Alytaus miesto teatras jau daugiau nei 30 metų aktyviai prisideda prie kultūrinio krašto gyvenimo skleisdamas teatro meną visuomenei. Čia ne tik statomi ir Alytaus gyventojams bei lankytojams rodomi alytiškių teatro spektakliai vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems, bet ir organizuojami festivaliai, sudarantys unikalią galimybę susipažinti su įvairių šalies teatrų kūryba. Be to, Alytaus miesto teatras skiria didelį dėmesį edukaciniams projektams ir programoms, kuriomis siekiama padėti jaunam žmogui suvokti sudėtingus socialinius įvykius ir juose dalyvauti, skatinant jų saviraišką ir suteikiant galimybę tobulėti.

krastotyros_muziejus.jpg

Alytaus kraštotyros muziejus

Alytaus kraštotyros muziejus kaupia, saugo ir pristato visuomenei dvasinį bei materialinį Dzūkijos paveldą. Ekspozicijose lankytojai supažindinami su įvairių laikotarpių archeologiniais atradimais, Dainavos krašto istorija, materialine ir dvasine kultūra Pietų Lietuvoje, jotvingių genties papročiais ir gyvenimu, Alytaus istorija nuo pat ištakų, liaudies menu, memorialiniu palikimu. Parodos organizuojamos ne tik muziejaus patalpose, bet ir kitose tam tinkamose erdvėse, aikštėse, siekiant, kad kultūros pažinimas būtų kuo lengviau prieinamas visiems besidomintiems. Negana to, muziejus vykdo tiriamojo pobūdžio edukacinę veiklą, pritaikytą skirtingo amžiaus mokiniams, ir netgi siūlo užsisakyti išvažiuojamąją edukaciją, kad kultūra ir žinios būtų kuo arčiau žmogaus. Muziejaus ekspozicijos lankomos nemokamai.

biblioteka.jpg

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka, kaip vienas iš šiuolaikinių kultūrinių centrų, nebėra tik knygų saugojimo ir skolinimo vieta. Tai nuolat naujų renginių, parodų, diskusijų, edukacijų siūlanti erdvė, kurioje galima gyvai susipažinti su šiuolaikiniais rašytojais bei poetais ir prisiminti klasikus, per įvairius renginius pasiklausyti muzikos ir pašnekesių ne tik apie  kūrybą, bet ir apie gyvenimiškas tiesas, kultūrą, meną, ir – svarbiausia – knygas. Bibliotekos veiklos orientuotos į įvairaus amžiaus, skirtingų tautybių grupes, sukaupta akliesiems pritaikyta biblioteka.

kulturos_centras.jpg

Alytaus kultūros centras

Alytaus kultūros centras – aktyviai su bendruomene auganti, nuolat kultūringo laisvalaikio ir profesionalaus meno kupina erdvė. Centras labai įvairiapusis: čia puoselėjama etnokultūra, vyksta edukacijos, kūrybinius polinkius ugdančios neprofesionalaus meno veiklos, ,,Medvilnės rūmų“ gyvosios atminties išsaugojimo projektas, vizualaus meno parodos, tarptautinės kultūrinės iniciatyvos, eksperimentinio bei klasikinio meno pasirodymai. Pietų Lietuvoje erdviausia koncertinė salė turi orkestrinę bei pasižymi puikiomis akustinėmis savybėms, kurios  leidžia lankytojams gėrėtis profesionalaus, šiuolaikines išraiškos priemones pasitelkusio scenos meno pasirodymais.
Alytaus kultūros centras, puoselėdamas bendradarbiavimo, atvirumo, kūrybingumo, tobulėjimo ir iniciatyvumo vertybes, siekia būti visų amžiaus grupių ir interesų žmonių susitikimo, kūrybinės realizacijos ir turiningo laisvalaikio vieta, kur diskusijos svarbios tiek pat, kiek ir renginiai.

dainava_logo.jpg

Kino teatras „Dainava“

Kino teatras „Dainava“ jau nuo 1960 m. sudaro galimybę gyventojams įsitraukti į bene populiariausios kultūros srities – kino pasaulį. Čia sumontuota naujausia skaitmeninė technika, todėl žiūrovai gali mėgautis kokybišku vaizdu ir garsu, išnaudoti 3D technikos privalumus ir neatsilikdami nuo kino pasaulio ritmo stebėti pasaulines, nacionalines ir respublikines premjeras.

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-25