BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Alytaus regiono plėtros taryba skyrė pirmąją literatūrinę premiją

2022 10 11

Pirmąją 5 000 eurų Dainavos krašto Vinco Krėvės-Mickevičiaus literatūrinę premiją Alytaus regiono plėtros taryba skyrė istorikui, savo mokslinėje veikloje tyrinėjančiam Lietuvos partizanų karą, publicistui Bernardui Gailiui už trilerį „Kraujo kvapas“ („Aukso žuvys“, 2022).

Tai pirmasis autoriaus grožinis kūrinys, įkvėptas pokario partizanų laisvės kovos, o jo veiksmas vyksta 1949–1950 – Lietuvos partizanų karo metu. Kūrinyje pasakojama apie partizanų vado Andriaus Karnausko-Drakono ir jo bendražygių žūtbūtinę kovą, nuolat vedančią link neišvengiamo pralaimėjimo. Tačiau pagrindinis kūrinio herojus Andrius Karnauskas žino viena: į karą jis išėjo ne tam, kad pralaimėtų. Todėl atšiauriame pogrindyje subręsta planas, pasukantis įvykius netikėta kryptimi.
Trilerio „Kraujo kvapas“ herojų santykis su gyvenamąja aplinka, nuo šeimos ir gamtos iki tėvynės, yra labai artimas, kitaip tariant, ir pilietiškas, ir krėviškas. Knygoje nuolat vyrauja kovos dvasia, o laisvės kovotojas nėra tik ideologizuotas kovotojas už gėrį – jis konkrečiomis žemiškomis vertybėmis ir pasaulėžiūra pasižymintis partizanas, kuris gindamas Lietuvą gina ir šiuolaikinio skaitytojo įsitikinimus.

Kūrinyje pabrėžiamos žmogaus tapatybės, patriotizmo, išdavystės, kovos, istorinės atminties temos. B. Gailius kaip partizanų karo tyrinėtojas, dėstantis šią temą Vilniaus universitete, savo trileryje siužetinius pasirinkimus labai aiškiai apmąsto ir plėtoja kaip šios temos profesionalas, kuriam, kaip anuomet ir V. Krėvei-Mickevičiui, atmintis yra itin svarbi šiuolaikinės Lietuvos visuomenės tapatybės dalis.

Alytaus regiono plėtros tarybos informacija
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-11