Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Šiandien – katilų naujam šildymo sezonui statybos startas

2022 06 13

Šiandien bendrovės „Alytaus šilumos tinklai“ teritorijoje, būsimos naujos katilinės pamatuose įkasta simbolinė kapsulė su dabartinės bendrovės valdybos narių parašais ir naujausiu laikraščio numeriu, žyminčiu šio birželio metus ir dieną. Ji – dviejų naujų dujinių katilų statybos pradžia.

Šie katilai pakeis senuosius, daugiau kaip prieš penkis dešimtmečius pastatytus katilus, Tai bus patikimi, ilgaamžiai, efektyvūs, diversifikuoto kuro katilai. Jei atsitiktų taip, kad nebūtų dujų, tuomet juose būtų galima deginti ir dyzeliną. Šie katilai bus 15 procentų efektyvesni ir  tarnaus Alytaus miesto ūkiui daugybę metų.  

„Saugumas mums šiuo metu mums yra svarbiausias dalykas. Puikiai girdime, kas vyksta su mūsų kaimyninėmis šalimis ir kokie yra gąsdinimai dėl dujų užsukimo. Tačiau pirmiausia ruošiamės šaltajam sezonui. Katilai kurie dirba dabar yra 1969-1970 metų statybos. Jie nėra efektyvūs ir ekonomiški. Čia statomi du nauji po 30 megavatų katilai, kurie bus stabilūs, o jei nutiktų taip, kad nutrūktų dujų tiekimas, tuomet viename iš jų mes galėtume deginti dyzeliną, kuriuo pasirūpinsime iš anksto“, - kapsulės įkasimo metu sakė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. 

Alytaus šilumos tinklų direktoriaus Mindaugo Nevardausko teigimu, nauji katilai bus pristatyti į Alytų rugpjūčio mėnesį, o juos sumontuoti planuojama iki spalio mėnesio ir naują šildymo pradėti su naujais katilais.

„Pagal skaičiavimus, per šešiolika metų bus galima sutaupyti apie 6 milijonus eurų, o gal net ir daugiau, priklausomai nuo dujų kainos. Su šiais katilais bus galima deginti ir biodujas, granulių dulkes, t. y., naudoti naujas technologijas ir tikimės, kad eisime žingsnis po žingsnio į jas ir po kurio laiko galėsime kalbėti apie kitus naujus ir gerus sprendimus“, - sakė direktorius.

Komunikacijos skyriaus informacija
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-13