Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Patvirtintas rekordinis 2022 metų Alytaus miesto savivaldybės biudžetas

2022 01 27

Alytaus miesto savivaldybės taryba patvirtino 2022 metų Alytaus miesto savivaldybės biudžetą. Šiais metais jis sudarys 83,3 milijono eurų. Lyginant su praėjusių metų biudžetu, jis didesnis beveik 18 procentų arba 12 milijonų eurų. 

Šių metų biudžetas yra subalansuotas – pajamos ir išlaidos sutampa. 

Pasak Alytaus miesto savivaldybės mero Nerijaus Cesiulio, tai yra rekordinis miesto biudžetas, kuris labiausiai atliepia Alytaus miesto gyventojų reikmes. 

„Mano kaip politiko karjeroje tai jau penkioliktas miesto biudžetas ir tikrai anksčiau nebuvo nė vieno, kad jis augtų tiek, kad nereikėtų imti paskolų, kad šiemet daugiau kaip 4 tūkstančiams švietimo, sporto, kultūros ir socialines paslaugas teikiančių savivaldybės įstaigų darbuotojų išaugtų atlyginimai, beveik milijonu eurų daugiau būtų skirta kompensacijoms už šildymą mažiausias pajamas gaunantiems alytiškiams, daugiavaikėms šeimoms ir neįgaliesiems“, - po biudžeto patvirtinimo sakė meras. 

Eidama link žalio miesto vizijos, šiemet Alytaus miesto savivaldybė biudžete numatė ir lėšas prisidedant prie projektų įrengiant saulės elektrines – saulės kolektoriai bus įrengti ant pusės Alytaus miesto ugdymo įstaigų. Auga investicijos ir į miesto aplinkos infrastruktūrą – ketvirtadaliu daugiau lėšų skirta parkavimo aikštelių prie daugiabučių įrengimui, 1, 7 mln. eurų bus skirta darželių ir mokyklų atnaujinimui, 146 miesto gatvėse bus atnaujintas ir įrengtas LED apšvietimas, baigti Kreivosios gatvės asfaltavimo darbai, išasfaltuotos žvyruotos Saulėnų, Alovės, Ateities, Šilelio, Zaidų gatvės. 

Išskirtinis dėmesys šiais metais bus skirtas ir sveikatos apsaugos sistemai. Bus baigta Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės geriatrijos bei chirurgijos skyrių rekonstrukcija, reikalingų gydytojų pritraukimo ir skatinimo programoje numatyta 120 tūkstančių eurų.

Mieste planuojama įrengti dar 10 dengtų viešojo transporto laukimo paviljonų, bus pasodinta daugiau kaip 15 tūkstančių vienetų įvairių medžių, krūmų bei augalų. 

Bus atnaujintos ir naujai įrengtos 32 sporto ir vaikų žaidimų aikštelės, šalia švietimo įstaigų bus įrengtos saugios „Bučiuoju ir važiuoju“ greitojo išlaipinimo stotelės, biudžete numatytos ir lėšos užtikrinti vietų parengimui dėl vaikų patekimo į miesto darželius be jokių eilių. 

Kaip ir kiekvienais metais, didžiausia biudžeto dalis skirta švietimo reikmėms – apie 47 procentai. 


Komunikacijos skyriaus informacija


 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-02-10