BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Jaunimo reikalų tarybos veikla: nuo siūlymų miesto vadovams iki bendradarbiavimo su užsienio partneriais

2024 05 22

Prieš daugiau nei dešimtmetį Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu buvo įkurta Alytaus miesto jaunimo reikalų taryba (JRT). Dabar ji pripažįstama kaip viena stipriausių Lietuvoje.

Jaunimo reikalų tarybą sudaro keturiolika narių – septyni jaunuoliai, du Alytaus miesto savivaldybės administracijos darbuotojai ir penki tarybos nariai. Kas dvejus metus renkamas vis naujas JRT pirmininkas. Nuo 2023 m. birželio  šias pareigas eina Martynas Astikas. Anksčiau jis buvo Alytaus Panemunės progimnazijos mokinių tarybos pirmininkas, Alytaus miesto mokinių tarybos narys, o šiuo metu yra Alytaus Adolfo-Ramanausko Vanago gimnazijos abiturientas. 

Mokinių dalyvaujamasis biudžetas, jaunimo vasaros įdarbinimas, jaunimo apdovanojimai, jaunimo politikos kokybės 2020–2022 m. vertinimas, jaunimo srities projektų ir iniciatyvų finansavimas ir kt., pasak D. Kavolynienės – tai tik maža Alytaus jaunimui palankių sprendimų, kuriuos pavyko pasiekti dėl darnaus bendro tarybos darbo. „Bendradarbiaujame ir su kitų savivaldybių JRT atstovais. 2024 m. kovo mėn. pasidalinti gerąja patirtimi buvome nuvykę į Birštoną. Į svečius kvietėme Alytaus rajono JRT narius“, – pasakoja jaunimo reikalų koordinatorė.

D. Kavolynienė džiaugiasi, kad JRT veikla domina ir užsienio partnerius – po keleto dienų į Alytaus miestą atvyks jaunimo politika besidomintys svečiai iš Portugalijos. 

„Jaunimo reikalų taryba yra patariamoji institucija. Kiekvienas su jaunimo politika susijęs klausimas pirmiausia yra derinamas su šia taryba. Be to, JRT teikia siūlymus merui, tarybai ir administracijos direktoriui. Jų pateikiama tikrai daug ir dažniausiai į juos atsižvelgiama“, – aktyvia tarybos veikla džiaugiasi Alytaus miesto savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Dalia Kavolynienė. 

2023 m. suorganizuoti 7 posėdžiai, kuriuose svarstyti 38 jaunimui aktualūs klausimai.

2024 m. balandžio mėn. JRT veikla buvo pristatyta jaunimo atstovams iš 9 Europos šalių. JRT dalyvauja įvairiose konferencijose ar seminaruose ar patys jas organizuoja. 

Prieš keletą savaičių Alytaus jaunimo reikalų tarybos delegacija dalyvavo Jaunimo reikalų agentūros organizuotuose nacionaliniuose Jaunimo reikalų tarybų mokymuose Kaune. Mokymų metu buvo susipažinta su nacionaline jaunimo politikos apžvalga, diskutuota tarpžinybinio bendradarbiavimo temomis.

Juose dalyvavo Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Martynas Astikas, tarybos narė Teresė Draugelienė, Jaunimo reikalų koordinatorė Dalia Kavolynienė. 

Komunikacijos skyriaus informacija

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-05-22