BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Atnaujinamas Jaunimo parkas

2024 04 23

Jaunimo parką drąsiai galima vadinti alytiškių ir mūsų miesto svečių traukos centru. Ką jame veikti, jau ir dabar randa įvairaus amžiaus ir pomėgių gyventojai: ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjai, ir ramybės bei gamtos mylėtojai, ir mažyliai, ir pagyvenę žmonės.  

Beveik kiekvienas parkas turi natūralų ar dirbtinį vandens telkinį ar fontaną. Jaunimo parke, nors jame gausu šaltinių ir natūralių šlapynių, tokio telkinio nebuvo.
Alytiškių pamėgtas Jaunimo parkas netrukus bus dar gražesnis. Šiandien jame lankydamiesi numatytus darbus aptarė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Rakaitis ir savivaldybės specialistų komanda.

Šią savaitę pradėti pirmųjų tvenkinėlių įrengimo darbai. Jie atsiras Jaunimo parko Pasimatymų zonoje natūraliai susiformavusioje šlapynėje. Tvenkinėlių kasimo darbai atliekami išsaugant natūraliai susiformavusį landšaftą ir želdinius. Bus išvalytas šlapynėje nugulęs dumblas, žolinių augalų liekanos ir šiukšlės. Kitas tvenkinėlis planuojamas pertekliniam pavasariniam vandeniui surinkti, kai persipildys pirmasis. Darbus atlieka UAB „Gudmona“. 

Kad būtų užtikrintas parko lankytojų saugumas, tvenkinėliai formuojami lėkštais krantais. Vėliau bus sutvarkytos prieigos, užsėta veja, pasodinti nauji želdiniai, taip pat atsiras kitų parko infrastruktūros elementų.

Jaunimo parko vandens telkinys karštomis vasaros dienomis sukurs jaukią vėsią aplinką, pritrauks vandens paukščius, jau ir dabar mėgstančius čia užsibūti.    

Aplink tvenkinį bus sukurta ir poilsio zona. Joje gyventojai galės ramiai leisti laiką, iškylauti įsitaisę ant žolės, o kam norėsis kitokio patogumo – prisėsti ant suolelių ir pasigrožėti aplinką puošiančia augalija. O per karščius bus galima ir atsivėsinti įbridus į vandenį.

Jaunimo parke tvarkomi ir pėsčiųjų takai: keičiama jų danga, bus sustiprintas takų pagrindas ir įrengta nauja asfalto danga. Takai bus pritaikyti ir žmonių su negalia poreikiams. Bus pasirūpinta ir lietaus nuotekomis, kad takai nebūtų šlapi, o žiemą nebūtų slidu. Bus įrengtas ir naujas apšvietimas.
Netrukus prasidės ir pėsčiųjų tilto kapitalinis remontas.  

Jaunimo parke atsiras dar viena erdvė – „Padaužų aikštelė“. Tai didelės apimties projektas iš 2023 m. alytiškių iniciatyvų. Alytuje tai bus pirmoji tokia erdvė paaugliams, kurioje jie galės karstytis, laipioti, žaisti. Neatsitiktinai pasirinktas „Padaužų aikštelės“ pavadinimas. Vaikus, krečiančius linksmas išdaigas, dažnai pavadiname padaužomis.      

Gyventojų prašome būti atsargių, nuo tvarkomų objektų laikytis saugaus atstumo, ypač kai dirba technika. 

Jaunimo parko tvenkinys kasamas ir „Padaužų aikštelė“ įrengiama iš savivaldybės biudžeto pinigų, kiti darbai bus atliekami iš europinių lėšų. 


Komunikacijos skyriaus informacija


 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 1)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-04-24