BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Elektroninis bilietas

Kas yra miesto transporto el. bilietas ir kokias vertes jis kuria?

 • greitas ir saugus atsiskaitymas autobuse nenaudojant grynųjų pinigų,
 • el. bilieto papildymas internetu,
 • vienkartinis, septynių dienų bilietas* ir mėnesinis bilietas vienoje kortelėje,
 • galimybė sumokėti už kitą keleivį,
 • galimybė keleiviui per 30 min. nuo pirmojo pažymėjimo, vieną kartą persėsti į kitą autobusą už tą pačią vienkartinio bilieto kainą,
 • vairuotojų ir keleivių laiko sutaupymas,
 • tiksli keleivių srautų apskaita.  

El. bilietas – tai elektroninė kortelė, kurią galima papildyti nuo 3 Eur iki 50 Eur suma, naudoti vienkartiniams važiavimams ir (arba) įsigijus terminuotus (mėnesinius, septynių dienų) bilietus, daugartiniams važiavimams Alytaus miesto viešuoju transportu apmokėti.  

Įsigyti el. bilietus ar papildyti el. piniginę galima pas vairuotoją autobuse (bilietai pas vairuotoją brangesni), Alytaus autobusų stoties kasose arba internetu

El. bilieto korteles galima įsigyti autobusuose iš vairuotojų ir Alytaus autobusų stoties kasose. Įsigyjant el. bilieto kortelę, privaloma iš karto papildyti el. piniginę ne mažesne kaip 3 Eur suma arba įsigyti terminuotą (mėnesinį ar savaitinį) bilietą. Jei keleivis turi teisę į 50 % ar 80 % valstybės nustatytą lengvatą, pateikus lengvatą įrodantį dokumentą el. bilieto kortelė išduodama su iš anksto pritaikyta lengvata.  

El. bilieto kortelės iki 2019 m. rugsėjo 30 dienos buvo išduodamos nemokamai. Nuo 2019 m. spalio 1 d. el. bilieto kortelės kaina 3 Eur. El. bilieto kortelė galioja 5 metus.
 
El. bilieto atmintinė. El bilieto kortelės pakuotėje, kartu su el. bilieto kortele pateikiama trumpa naudojimosi atmintinė. Atmintinę keleivis turi saugoti – ant jos pateikiamas įsigytos kortelės numeris ir PIN kodas (po nutrinamu sluoksniu).

Kortelės numeris ir PIN kodas naudojamas prisijungimui svetainėje https://www.autobusubilietai.lt/elektroninis-bilietas, taip pat pametus kortelę norint perkelti galiojančias paslaugas ir kortelės pinigus į kitą kortelę.   
 
Praradus (pametus), sugadinus el. bilieto kortelę, keičiamos tik jos naudotojui apmokėjus naujos el. bilieto kortelės kainą 3 Eur.

Sugadintos el. bilieto kortelės su matomais mechaniniais pažeidimais, keičiamos tik jos naudotojui apmokėjus naujos el. bilieto kortelės kainą 3 Eur.
Sugadinus ar pametus el. bilieto kortelę ir keleiviui pateikus el. bilieto kortelės numerį bei PIN kodą (pateikiami perkant kortelę, el. bilieto kortelės atmintinėje), išduodama nauja el. bilieto kortelė, į kurią perkeliami visi pinigai ir galiojantys el. bilietai.  
 
Praradus el. bilieto kortelę, nedelsiant užblokuoti jos naudojimą galima Alytaus autobusų stoties kasose arba svetainėje https://www.autobusubilietai.lt/elektroninis-bilietas.
Atvykus į Alytaus autobusų stotį ir pateikus el. bilieto kortelės numerį bei PIN kodą, galima įsigyti naują el. bilieto kortelę, į kurią bus perkelti prarastoje el. bilieto kortelėje esantys pinigai ir bilietai.

El. bilieto aptarnavimas

Alytaus autobusų stoties kasose taip pat teikiamos ir visos kitos su kortelėmis susijusios paslaugos, įvairių klausimų sprendimas, konsultacijos. Autobuse vairuotojas gali suteikti tik kasdienes paslaugas – parduoti el. bilieto kortelę, papildyti el. piniginę ar parduoti terminuotus (mėnesinius ir septynių dienų) bilietus.

Elektroniniai vienkartiniai bilietai

Įnešus į el. kortelės piniginę pinigų jie panaudojami atsiskaitant el. bilietu vienkartinėms kelionėms. Šis atsiskaitymo būdas greitas, patogus ir pigesnis, nei perkant vienkartinius bilietus iš vairuotojo.
Jei kortelėje yra pinigų ir taip pat galiojantis mėnesinis ar septynių dienų bilietas, priglaudus kortelę prie komposterio pinigai nebus nuskaityti – šiuo atveju naudojamas terminuotas (mėnesinis arba septynių dienų) bilietas.
Kortelės elektronine pinigine galima įsigyti bilietą ne tik sau, bet ir kitam kartu vykstančiam keleiviui. Paspaudus komposteryje mygtuką „Papildomas keleivis“ ir priglaudus kortelę įsigyjamas papildomas bilietas. Kartu vykstančiam keleiviui visada parduodamas pilnos vertės bilietas, nepriklausomai kokia lengvata naudojasi kortelės savininkas.

Elektroninis vienkartinis bilietas suteikia galimybę vieną kartą per 30 minučių nuo pirmos kelionės pradžios nemokamai persėsti į kitą autobusą. Šiuo atveju persėdus ir priglaudus kortelę prie komposterio parodoma, kad pritaikytas persėdimo bilietas ir pinigai nenuskaityti.

Terminuoti (Mėnesiniai ir Septynių dienų*) bilietai

Mėnesiniai bilietai yra dviejų tipų: galiojantys visomis mėnesio dienomis arba tik darbo dienomis. Siekiant užtikrinti kelionės saugumą ir tvarkaraščių vykdymą laiku, mėnesinių bilietų kainos perkant iš vairuotojo autobuse ir Alytaus autobusų stoties kasose ar internetu, skiriasi – autobuse bilietai brangesni, o Alytaus autobusų stoties kasose ir internetu, pigesni.

Mėnesinis bilietas galioja kalendorinį mėnesį. Bilietą įsigyjant iki mėnesio 15 dienos jis galioja einamą mėnesį, įsigijus bilietą 16 ir vėlesnėmis mėnesio dienomis bilietas galioja nuo kito mėnesio pradžios. Mėnesinis bilietas leidžia naudotis miesto transportu neribotą kelionių skaičių.

Mėnesinio bilieto naudotojas kaskart įlipęs į autobusą turi priglausti kortelę prie bilietų komposterio, taip pat kelionės metu turėti lengvatą patvirtinantį dokumentą, kurį pateikti gali paprašyti vairuotojas ar kontroliuojantis pareigūnas.

Septynių dienų bilietas galioja septynias dienas. Įsigijus septynių dienų bilietą - kelionių skaičius septynias dienas neribojamas, kiekvieną kartą įlipus į autobusą būtina priliesti el. bilieto kortelę prie kortelių skaitytuvo, atžymėti bilietą.

Septynių dienų bilietas, įsigytas iš vairuotojo, įsigalios nuo pirkimo dienos, galios pirkimo dieną ir dar 6 dienas.

Septynių dienų bilietą įsigyjant internetu ar autobusų stoties kasose, keleivis turės galimybę pasirinkti septynių dienų bilieto galiojimo pradžios datą.
 

Bilietų rūšys ir kainos nuo 2022 m.  balandžio 1 d. 

Terminuotų bilietų (septynių dienų ir mėnesinių bilietų) įsigaliojimas

 1. Septynių dienų bilietas įsigytas iš vairuotojo įsigalios nuo pirkimo dienos, galios pirkimo dieną ir dar 6 dienas.
 2. Septynių dienų bilietą įsigyjant internetu ar autobusų stoties kasose, keleivis turės galimybę pasirinkti septynių dienų bilieto galiojimo pradžios datą.
 3. Jei perkant mėnesinį bilietą einamam mėnesiui (iki 15 dienos) pirkimo metu galioja septynių dienų bilietas, mėnesinis bilietas bus parduodamas kitam mėnesiui. Pvz. septynių dienų bilietas galioja nuo spalio 27 iki lapkričio 2 dienos. Lapkričio 2 dieną perkant mėnesinį bilietą jis galios gruodžio mėnesį.
 4. Jei perkant mėnesinį bilietą kitam mėnesiui (po 15 dienos) pirkimo metu bent vieną kito mėnesio dieną galioja septynių dienų bilietas, mėnesinis bus parduodamas dar kitam mėnesiui. Pvz. septynių dienų bilietas galioja nuo spalio 27 iki lapkričio 2 dienos. Spalio 30 dieną perkant mėnesinį bilietą jis galios gruodžio mėnesį.
 5. Įsigyjant septynių dienų bilietą iš vairuotojo, ir tą dieną dar galiojant kitam terminuotam bilietui (nesvarbu septynių dienų ar mėnesiniam), septynių dienų bilietas įsigalios iškart pasibaigus esamo bilieto galiojimo laikotarpiui. Pvz.: septynių dienų bilietas galioja nuo spalio 27 d. iki lapkričio 2 d. Lapkričio 1 dieną perkant septynių dienų bilietą jis galios nuo lapkričio 3 iki lapkričio 9 dienos.
 6. Įsigijus septynių dienų bilietą – kelionių skaičius septynias dienas neribojamas, kiekvieną kartą įlipus į autobusą reikia priliesti el. bilieto kortelę prie kortelių skaitytuvo, atžymėti bilietą.

  Bilietų kainos netekusios galios nuo 2022 m.  balandžio 1 d. 

Bilietų platinimo vietos:

Vienkartinius bei terminuotus (vieno kalendorinio mėnesio) pravažiavimo bilietus galite įsigyti iš vairuotojo ir Alytaus autobusų stoties kasose, adresu Naujoji g. 17L, Alytus.

Informacija atnaujinta: 2020 10 30
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-10-30