Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Kas yra savivalda?

Vietos savivalda

Vietos savivalda apibrėžta Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme: tai valstybės teritorijos administracinio vieneto nuolatinių gyventojų bendruomenės savitvarka ir savaveiksmiškumas pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų apibrėžtą kompetenciją. Kitaip tariant, tai administracinių vienetų teritorinių bendruomenių valdžia. Ir ji pagrįsta kitokiais nei valstybės valdžia konstituciniais pagrindais: savarankiškumo ir veiklos laisvės, ribotos administracinės priežiūros, savivaldybių ir valstybės interesų derinimo ir kita.

Vietos savivaldos pagrindas – bendruomenė. Skiriama bendra savivaldybės ir atskiros gyvenamosios vietos bendruomenė:

Savivaldybės bendruomenė – tai nuolatiniai  savivaldybės gyventojai, bendrais viešaisiais poreikiais, interesais ir savivaldos teisiniais santykiais susiję su savivaldybės taryba ir kitais viešojo administravimo funkcijas atliekančiais savivaldybės subjektais.

Gyvenamosios vietovės bendruomenė – savivaldybės gyvenamosios vietovės (jos dalies arba kelių gyvenamųjų vietovių) gyventojai, susiję bendrais gyvenimo kaimynystėje poreikiais bei interesais ir veikiantys įvairiomis tiesioginio dalyvavimo formomis (susirinkimas, viešas svarstymas, apklausa, veikla per atstovus, bendruomeninės organizacijos ir kt.). Savo viešuosius interesus, susijusius su gyvenimu kaimynystėje, gyvenamosios vietovės bendruomenės gali steigdamos bendruomenines organizacijas – asociacijas ir įgyvendindamos įvairias iniacityvas.

Už savivaldos teisės įgyvendinimą savivaldybės bendruomenės interesais Alytuje atsakingos šios savivaldybės institucijos:

  • Atstovaujamoji institucija – Alytaus miesto savivaldybės taryba, turinti vietos valdžios ir viešojo administravimo teises ir pareigas. Savivaldybės taryba priima svarbiausius savivaldybės sprendimus ir kontroliuoja jų įgyvendinimą.

Savivaldybės tarybai vadovauja nuo 2015 m. vienmandatėse rinkimų apygardose vietos gyventojų tiesiogiai renkamas savivaldybės tarybos narys – Alytaus miesto meras. Jis planuoja savivaldybės tarybos veiklą, nustato ir sudaro savivaldybės tarybos posėdžių darbotvarkes, teikia sprendimų projektus, šaukia savivaldybės tarybos posėdžius ir jiems pirmininkauja, koordinuoja savivaldybės tarybos komitetų ir komisijų veiklą, pasirašo savivaldybės tarybos sprendimus, kontroliuoja ir prižiūri savivaldybės viešojo administravimo institucijų, įstaigų ir įmonių vadovų veiklą.

  • Vykdomoji institucija – Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius ir direktoriaus pavaduotojas. Administracijos direktorius pavaldus savivaldybės tarybai ir atskaitingas merui. Jis tiesiogiai ir asmeniškai atsako už įstatymų, Vyriausybės bei savivaldybės tarybos sprendimų įgyvendinimą savivaldybės teritorijoje.

Seniūnija – savivaldybės administracijos filialas, veikiantis tam tikroje savivaldybės teritorijos dalyje. Seniūnijų skaičių, kiekvienos pavadinimą, aptarnaujamos teritorijos ribas ir seniūnijai perduodamas juridinio asmens (savivaldybės administracijos) funkcijas sprendimu nustato savivaldybės taryba. Seniūnijai vadovauja seniūnas. Jis yra karjeros valstybės tarnautojas, kurį į pareigas skiria ir iš jų atleidžia savivaldybės administracijos direktorius.

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2019-11-29