Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Smulkiam ir vidutiniam verslui

Savivaldybės siūlomos galimybės smulkiam ir vidutiniam verslui

Finansinė parama teikiama smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, įregistruotiems Alytaus miesto savivaldybėje (toliau – Savivaldybė) ir vykdantiems ekonominę veiklą Savivaldybės teritorijoje, bei verslininkams – fiziniams asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą Savivaldybėje ir kurie įstatymų nustatyta tvarka verčiasi ūkine komercine veikla (įskaitant tą, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą), skatinamos jaunimo verslumo iniciatyvos ir mokomosios mokinių bendrovės.

Kvietimas galioja nuo 2022-07-05 

 

Informacija atnaujinta: 2020 08 28

Verslo liudijimus įsigyjantiems asmenims teikiamos plataus spektro ir dydžio lengvatos įsigyjant verslo liudijimus. Esame viena iš daugiausiai lengvatų teikiančių savivaldybių Lietuvoje. Nuo 2021 m. šis sąrašas bus papildomas dar viena lengvata – „Gyventojai, per paskutinius 12 mėnesių pakeitę savo gyvenamąją vietą ir ją deklaravę sprendimą priėmusioje savivaldybėje (Alytaus mieste), skaičiuojant nuo verslo liudijimo įsigijimo dienos, ir įsigyjantys verslo liudijimą ne trumpesniam nei vieno mėnesio laikotarpiui“. Pagal šią lengvatą bus taikoma 50 proc. lengvata.

Informacija atnaujinta: 2020 08 28

Vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti ar teikti paslaugas Alytaus miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose išdavimą lengvatos taikomos Alytaus miesto rinkliavos mokėtojams:

 1. 100 procentų:
  1.  Alytaus miesto savivaldybės:
  2.  sukakusiems senatvės pensijos amžių;
  3.  neįgaliesiems;
  4.  įstaigoms ir asmenims, teikiantiems paslaugas, prekiaujantiems maisto ir ne maisto prekėmis, renginių, organizuojamų labdaros tikslais, metu, organizuojantiems reklamines akcijas;
  5.  renginių generaliniams rėmėjams, kuriuos nustato renginio organizatorius;
  6.  moksleiviams ir studentams, prekiaujantiems savos gamybos produkcija;
  7.  etnokultūros renginių metu organizuojamose parodose-mugėse savo gamybos produkciją pristatantiems dalyviams;
  8.  asmenims, teikiantiems paslaugas, prekiaujantiems maisto ir ne maisto prekėmis renginių, organizuojamų savivaldybės seniūnaitijų teritorijose, metu.
 2. 50 procentų – bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams, profesinių, aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams.
 3. Asmenys, norintys pasinaudoti šio sprendimo 16.1 ir 16.2 punktuose nustatytomis lengvatomis, dokumentus, patvirtinančius lengvatos teisę, turi pateikti Alytaus miesto savivaldybės administracijai.

Informacija atnaujinta: 2020 08 28

SVV įmonės, per paskutiniuosius 24 mėnesius investavusios į nekilnojamąjį turtą (pastatų statybą ar rekonstrukciją), kuriame vykdoma įmonės ūkinė komercinė veikla, ir technologinių įrenginių įsigijimą, vieną mokestinį laikotarpį atleidžiamos nuo nekilnojamojo turto mokesčio mokėjimo už nekilnojamąjį turtą, į kurį buvo investuota, ir žemės mokesčio ar žemės nuomos mokesčio už tą žemės sklypą, kuriame yra minėtas nekilnojamasis turtas, o kitus tris mokestinius laikotarpius šie mokesčiai sumažinami 50 procentų, jei investicijos siekia:

 1. labai mažos įmonės – ne mažiau kaip 28 962 Eur;
 2. mažos įmonės – ne mažiau kaip 144 810 Eur;
 3. vidutinės įmonės – ne mažiau kaip 724 050 Eur.

Informacija atnaujinta: 2020 08 28

Turime Pramonės parką, kuriame teikiame lengvatas besikuriančiam ir norinčiam investuoti verslui. Investuojant  Pramonės parke yra taikomos lengvatos.

Lengvatos taikomos, jei įmonės, per sutartyje numatytą laikotarpį įgyvendina apraše numatytus reikalavimus.  Tuomet joms:  7 mokestinius laikotarpius, pradedant tuo mokestiniu laikotarpiu, kurį ši investicijų suma buvo pasiekta, atleidžiamos nuo to žemės sklypo, į kurį investuota, žemės nuomos mokesčio ir nuo naujai sukurto nekilnojamojo turto mokesčio mokėjimo, o kitus 3 mokestinius laikotarpius šie mokesčiai bus sumažinti 50 procentų.

Informacija atnaujinta: 2020 08 28

Finansinės paramos teikimo smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, statantiems ar rekonstruojantiems pramonines patalpas galimybė.
Tvarkos aprašo tikslas – kurti naujas darbo vietas ir didinti investuotojams tinkamų patalpų pasiūlą, skatinant SVV subjektų pramoninės paskirties patalpų statybą arba rekonstravimą neturint nuomininkų.

Informacija atnaujinta: 2020 08 28

Alytaus miesto savivaldybės teritorijoje registruotiems juridiniams asmenims teikiamos žemės ir nuomos už valstybinę žemę bei nekilnojamojo turto mokesčių sumažinimo, atleidimo nuo mokesčių mokėjimo galimybės.

Dėl Covid-2019 susiklosčiusios situacijos Mokesčių lengvatų juridiniams asmenims teikimo tvarkos aprašas buvo keičiamas.

Anksčiau juridiniam asmeniui einamaisiais metais galėjo būti suteikiama tik viena mokestinė – žemės arba nuomos mokesčio už valstybinę žemę, arba nekilnojamojo turto lengvata, kurią pasirinkdavo pats asmuo. Tačiau jei juridinis asmuo buvo tiesiogiai paveiktas minėtos situacijos, tuomet jis gali kreiptis dėl papildomos lengvatos suteikimo. Juridiniams asmenims kreipiantis dėl lengvatų, jos suteikiamos tik už laikotarpį, kada galiojo paskelbta valstybinio lygio ekstremali situacija ir/ar karantinas visoje respublikos teritorijoje. Juridiniams asmenims, kurie šiuo laikotarpiu dalinai vykdė veiklą, mokesčio lengvatos gali būti taikomos proporcingai atsižvelgiant į sumažėjusias gamybos/pardavimų apimtis.
 
 

Informacija atnaujinta: 2020 08 28

Siekiant minimalizuoti  COVID-19 žalą ir skatinti ekonomiką Savivaldybė savo iniciatyva taip pat ėmėsi veiksmų ir atleido nuo nuomos mokesčio mokėjimo įmones, įstaigas ir kitus verslo subjektus, kurie pateikė visus pagrindžiančius dokumentus apie karantino metu nevykdytą veiklą.  (Nuomininkų prašymų nuomininkai buvo atleisti nuo nuomos mokesčio mokėjimo).

Alytaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą suteikti galimybę savivaldybės nekilnojamo turto nuomininkams, kurie dėl nenugalimos jėgos aplinkybių negali naudotis nuomojamu turtu, pretenduoti būti atleistiems nuo nuomos mokesčio. Siekiant priimti nuomininkams palankų sprendimą, buvo pakoreguotas Alytaus miesto savivaldybės ir valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašas.

Informacija atnaujinta: 2020 08 28

Kontaktai

Kreipkitės tiesiogiai į Alytaus miesto savivaldybę. Atvykite ir įsitikinkite galimybe sėkmingai plėtoti verslą. Čia Jūsų laukia dėmesingumas, mokesčių lengvatos ir palanki investicinė aplinka.

Verslo skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Janušauskienė.
Tel. (8 315) 55 121. Mob. tel. 8 616 89 170.
El. p. [email protected]

Verslo skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė
Tel. (8 315) 55 129, mob. 8 688 80649
El. p. [email protected]

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-08-28