Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Trys panemuniškių sėkmės raktai

2012 01 18

Panemunės progimnazijos bendruomenė 2019–2020 mokslo metus pradėjo pasirinkusi rakto simbolį. Ir nors nuo mokslo metų pradžios praėjo tik 2 mėnesiai, jau laikas įvertinti rudens derlių, t. y. pasiekimus, įsitikinti, ar iš tikrųjų raktas simbolizuoja brandą ir sėkmę, ar jis mums padeda pasiekti išsikeltus tikslus.

Raktą, pripažinimo simbolį, pajutome belaikantys rankose, kai Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičiumi rugsėjo 19 d. sveikino praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus. Mūsų progimnazija 2018–2019 mokslo metais Lietuvos mokyklų žaidynių progimnazijų ir pagrindinių mokyklų antroje grupėje užėmė pirmąją vietą. Džiaugėmės įvertinimu ir dar kartą dėkojome mokiniams ir jų mokytojams. Startavus 2019–2020 metų Lietuvos mokyklų žaidynėms, pagalvojome – gyvenimas nestovi vietoje. Jau turime pirmąją pergalę Alytaus mieste – ją mums padovanojo pradinių klasių mokinių komanda, žaidusi kvadratą. Linkime jauniesiems sportininkams pasinaudoti rakto galia panaikinant įvairias kliūtis kelyje į pergales tolimesniuose varžybų etapuose.

Kai iškilmingai atidarėme Gamtos mokslų laboratoriją, skirtą priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniams ir 1–8 klasių mokiniams, raktas vėlgi buvo mums ištikimas: suteikė pasitikėjimo ir ryžto kryptingai žengti STEAM taku. Renginyje buvęs mokyklos mokinys Vidmantas Vaičiulis linkėjo, kad Gamtos mokslų laboratorijoje visi užsikrėstų mokslo virusu ir progimnazijoje užaugtų būsimų garsių kūrėjų ir išradėjų karta. Laboratorijoje atliekami įvairių mokomųjų dalykų bandymai, progimnazijoje pradėti įgyvendinti tiriamieji projektai, sukurti jų vertinimo kriterijai. Spaliui skaičiuojant paskutines dienas, Gamtos mokslų laboratorijoje apsilankė mažieji Alytaus lopšelių-darželių ,,Šaltinėlis" ir ,,Obelėlė" ugdytiniai. Supratome, kad raktu galime atrakinti bet kurias duris ir mokslo virusas Putinų mikrorajone kaipmat išplis.

Pasirinkimo laisvę mums suteikė trečiasis raktas, atrakinęs mūsų progimnazijoje įgyvendinamų trijų programos ,,Erasmus+" projektų spynas. Spalio mėnesio pradžioje progimnazijoje įvyko projekto ,,Saulė, vėjas ir vanduo – apie ekologiją smagiai" partnerių iš Rumunijos, Italijos ir Lenkijos susitikimas, mėnesio pabaigoje kita mokinių ir mokytojų komanda vyko į projekto ,,Vanduo kitaip" susitikimą Kroatijoje, lapkričio viduryje projekto ,,Jaunieji europiečiai –  kultūros paveldo puoselėtojai" dalyviai  susitiks Graikijoje.

O prieš akis – nauji potyriai ir pokyčiai, kaip pasakoje be galo sekama: ,,Paimk auksinį raktelį, / Įkišk į aukso spynelę, / Pasuk auksinę širdelę, / Atverk auksinį dangtelį…". Ir nepamirškite, kad trys raktai, nešiojami kartu, simbolizuoja trigubą gėrį.

Irma Jauneikienė, Alytaus Panemunės progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-01-24