Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos minėjimas

2012 01 18

Rugsėjo 23 d. Alytaus Putinų gimnazijos mokiniai ir bibliotekos vedėja Marytė Žuromskienė dalyvavo Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos minėjimo renginiuose Rūdininkų aikštėje ir Paneriuose. Su Putinų gimnazijos mokiniais vyko ir kitų mokyklų įvairaus amžiaus mokiniai.

Minėjimo pradžią paskelbė Šofaro rago gausmas. Stebėjome Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazistų literatūrinę-muzikinę kompoziciją pagal knygą „Išgelbėti bulvių maišuose". Renginį vedė Ronaldas Račinskas, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vykdomasis direktorius. Klausėmės Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pirmininko Emanuelio Zingerio kalbos. Išgirdome minėjimui skirtą dainą „Ana Bekouch", atliktą Biržų Saulės gimnazijos choro „Solis Ortus".  Pagerbti genocido aukų atvyko ir Vilniaus miesto savivaldybės meras Remigijus Šimašius. Renginys baigėsi Vilniaus geto kalinių himnu „Zog nit keyn mol", atliktu jidiš kalba. Eisena pajudėjo link geležinkelio stoties, ėjome Rūdnikų, Visų Šventųjų, Bazilijonų, Pylimo, Geležinkelio gatvėmis. Nuo stoties ėjome į Panerius.

Nuo Panerių geležinkelio stoties eisena pajudėjo link Panerių memorialo. Ten buvo susirinkę daugybė žmonių iš įvairių miestų ir šalių. Jie pagerbė žydų genocido aukas vainikais ir gėlėmis. Klausėmės kalbos, kurią vertė į anglų kalbą, kad suprastų ir kitų šalių atstovai. Aplankėme Panerių memorialinį muziejų. Jame – įvairūs daiktai, rasti žudynių vietoje, akmenėliai su vaikų vardais. Išvydome duobę, kurioje buvo deginami nužudytųjų palaikai. Renginiui pasibaigus, grįžome prie Panerių geležinkelio stoties.

Važiuodami į Alytų, diskutavome apie Lietuvos žydų genocidą. Ši tema mums atrodo šiurpi ir skaudi. Manau, būtų nuostabu, jei prisijungtų dar daugiau žmonių į kasmetinį Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos minėjimą.

Greta Vaškevičiūtė, III b klasės gimnazistė

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-01-24