Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Edukacinė išvyka į Žuvinto biosferos rezervatą

2012 01 18

Gegužės 28 d. Alytaus Dainavos progimnazijos 1a ir 1b klasės mokinukai, lydimi savo mokytojų Vilmos Gudaitienės ir Dalios Vitalijos Kačanauskienės, lankėsi Žuvinto biosferos rezervate. Lankytojų centre rezervato darbuotoja vaikams pasakojo, kaip atsiranda ir išnyksta ežerai, formuojasi pelkės, saugoma rezervato gamta. Susipažino su rezervatui būdingomis augalų, žvėrių, žuvų, paukščių rūšimis, klausėsi griciukės, griežlės, kielės, pempės, vieversio  balsų. Didelį įspūdį paliko Perkūno oželis – jis skrisdamas mekenimo garsą išgauna virpindamas uodegėlės plunksnas. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kodėl vienų paukščių dėmėti kiaušiniai, o kitų vienspalviai, kodėl ir kaip žieduojami paukščiai. Taip pat mokiniai sprendė kryžiažodį, atliko kitas užduotis. Salėje žiūrėjo filmą „Paukščių šalis Žuvintas".

Žuvintas – tai pavasarį praskrendančių ir perėti atskridusių paukščių čiulbėjimas, čirškėjimas, vasarą  lengva pamatyti jauniklius auginančių vandens paukščių šeimynas, rudenį apsistoja didžiuliai išskristi pasiruošę gervių būriai, o žiemą gamtiniuose takuose matyti žiemojančių miško paukščių, žvėrių pėdsakai. Tai vieta, kur gamta suka ir suka metų ratą, kuriam nėra nei pradžios, nei pabaigos.

Apžvalgos bokšte mokinukai žiūronais apžvelgė ežero panoramą, stebėjo sparnuočių karaliją per teleskopus. Per vieną teleskopą matė gulbes, nes Žuvinto ežeras vadinamas Lietuvos gulbių lopšiu, tai rezervato simbolis; per kitą teleskopą stebėjo gandrą lizde su dviem jaunikliais. Vaikai pasidžiaugė galėdami iš arti stebėti paukščių išvaizdą, gyvenimą.

Šios išvykos metu mokiniai pažvelgė į natūralios gamtos pasaulį, susipažino su gamtos vertybėmis.

Dėkojame Alytaus miesto savivaldybei už mokykloje vykdomo aplinkos apsaugos švietimo projekto „Žaliu taku"  pirmokėlių edukacinės išvykos finansavimą.

Pradinių klasių mokytoja Dalia Vitalija Kačanauskienė

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-01-24