Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Dzūkijos regiono kultūros paveldo puoselėjimas šiaurės šalių (Estija, Islandija) kontekste

2012 01 18

Alytaus „Sakalėlio" pradinėje mokykloje įgyvendinamas tarptautinis „Nordplus Junior" projektas, kurio idėja – palyginti Narva Paju (Estija), Salaskóli (Islandija), Alytaus „Sakalėlio" pradinės (Lietuva), Suuremõisa (Estija) mokyklų poreikius kultūros vystymo, puoselėjimo, ugdymo procese, taip pat patobulinti mokytojų įgūdžius, atrandant naujus metodus, perteikiant žinias apie tautinę kultūrą, ją puoselėjant, pasikeisti tautinio paveldo išsaugojimo galimybių ir iššūkių mintimis ir idėjomis; sudominti mokinius kultūriniu palikimu, skatinti jį puoselėti, tobulinti mokinių kultūrinę kompetenciją, plėsti suvokimą apie savo šalies kultūros šaknis tam, kad įgytas suvokimas pasitarnautų bendram mokinių išprusimui ir jų gyvenimui.

2019 m. spalio 6–11 d. Alytaus „Sakalėlio" pradinės mokyklos delegacija (vyresnioji pradinių klasių mokytoja Gitana Urbelionienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė Irena Matulevičiūtė, muzikos mokytoja metodininkė Reda Vokietaitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Renata Mockevičienė, direktorė Virginija Vitunskaitė) ir projekto partnerinių mokyklų delegacijos lankėsi  Narvos Paju mokykloje (Estija), Narvos miesto savivaldybės Švietimo skyriuje, tyrinėjo kultūrinį paveldą Narvos pilyje, Tartu universiteto Narvos kolegijoje domėjosi Estijos švietimo sistema, pedagogų rengimo principais ir tvarka, dalyvavo apžvalginėje Narvos miesto senamiesčio ekskursijoje, vyko į Joesuu regioną, kur susipažino ir patys gamino tradicinius estiškus patiekalus. Intrigavo ir sudomino nauja nėrimo technika su pagaliukais (meistrė Olga Kublitskaja), taip pat NGO Gagarino centre išmokome siuvinėti ant medžio, štampavimo ant audinio technikos.  Istorijos žinias praplėtėme unikaliame muziejuje – Viktorijos bastiono požemiuose.

Stažuotės Narvoje programa buvo intensyvi ir įdomi ypač praktine veikla, pavyzdžiui, lipdymu iš marcipano, siuvinėjimu ant medžio plokštelių, veltinio kompozicijos kūrimu, štampavimu ant audinio, kulinarinio paveldo edukacija, gerosios patirties sklaida, pažintimi su skirtingomis kultūromis ir tautinių vertybių puoselėjimu, siekiu išlaikyti, atkurti, propaguoti senuosius amatus, menus, išlaikyti „gyvą" istoriją.

Projekto delegacijos dar susitiks Salaskóli (Islandija), Alytaus „Sakalėlio" pradinėje ir Suuremõisa (Estija) mokyklose, kur vyks veikla, skirta ne tik pažinti, bet ir tyrinėti. Projekto laukiamas rezultatas – Tradicijų knyga, kurioje kiekviena šalis parengs po skyrių. Jame eksponuos, reprezentuos 1–2 savo krašto/regiono meno dirbinius, 1 patiekalą, pasidalins pamokų planais. Projekto mokyklų bendruomenės atliks regiono patiekalų, dirbinių testą, bus sukurtas interneto svetainė projektui viešinti.

Projekto mokyklų delegacijos dalyviai džiaugiasi aktualia projekto veikla, edukacija ir galimybėmis skleisti patirtį savo mokyklų bendruomenėse, įtraukti kuo daugiau mokinių ir mokytojų į naujų žinių, gebėjimų perteikimą atskleidžiant Estijos, Lietuvos (Dzūkijos regiono), Islandijos kultūros paveldo, amatų, etninės kultūros ypatumus ir puoselėjimą.

Alytaus „Sakalėlio" pradinės mokyklos direktorė Virginija Vitunskaitė

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-01-24