Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Alytuje pagerbtas Lietuvos partizanų atminimas

2013 01 03

Paskutinę rugsėjo mėnesio savaitę Alytaus mieste ir rajone vyko įvairūs Lietuvos partizanams pagerbti skirti renginiai.
Rugsėjo 23 d. Kalesninkų miške (Alovės sen.) prie buvusios Dainavos apygardos štabo vietos degė trispalvės žvakutės, primindamos garbingą  Lietuvos partizanų Kazimiero Pyplio-Mažyčio (po mirties jam suteiktas aukščiausias Lietuvos partizanų įvertinimas – jis pripažintas Lietuvos laisvės kovos karžygiu) ir Juozo Makarevičiaus-Žilvičio atminimą.
Rugsėjo 24 d. Simno, Butrimonių ir Pivašiūnų gimnazijose, o rugsėjo 25 d.  – Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago, Putinų, Jotvingių  ir Šv. Benedikto gimnazijose surengtos pamokos, skirtos Lietuvos partizanams pagerbti.
Rugsėjo 26 d. Alytaus miesto savivaldybėje vyko Broniaus Kašelionio knygos „Dainavos krašto partizanai" pristatymas. Ši knyga skirta Dzūkijos partizanų kovai su okupantais. Daugiausia dėmesio joje skiriama Dainavos krašte (Alytaus mieste, Alytaus, Lazdijų, Varėnos rajonuose bei šalia esančiose Marijampolės sav., Prienų, Trakų ir Šalčininkų rajonų dalyse) vykusioms partizanų kovoms. Autorius labai tiksliai įvardija žuvusių ir suimtų kovotojų vardus, mūšių, susišaudymų ar kitokių partizanų bei sovietinių okupantų vykdytų akcijų vietas.
„Šiandien yra labai didi diena. Esu labai pamalonintas matydamas čia tiek daug Lietuvos patriotų. Aš visada sakiau, kad kraštas nėra apibrėžtas žemės lopinys, tai yra žmonės, kurie puoselėja, atsimena ir išmano savo tikrą, neiškraipytą istoriją. Tokios knygos mes savo rankose neturėjome. Aš šiandien labai džiaugiuosi, kad ji guli ant šio stalo. Džiaugiuosi ją turėdamas ir asmeniškai. Ši knyga yra labai didelis indelis į Dainavos krašto istorijos įamžinimą. Priminsiu, kad šioje salėje buvo priimtas sprendimas pastatyti paminklą Dainavos apygardos partizanams Alytuje. Tai bus dar vienas žingsnis pagerbiant tuos žmones, kurie aukojo savo gyvybes ir kurie darė viską, kad lietuvybė šiame krašte išliktų", – knygos pristatymo metu kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas, vykdantis savivaldybės mero pareigas, Šarūnas Klėgeris.
Rugsėjo 27 d. Lietuvos partizanams pagerbti skirtų renginių ciklą užbaigė Alytaus kino teatre „Dainava" parodytas režisieriaus Arvydo Kinderio filmas „Mokytojas. Adolfas Ramanauskas-Vanagas" bei pristatyta tarpukario Lietuvos Trispalvė, jos istoriją pasakojo buvęs alytiškis, šiuo metu gyvenantis Vilniuje, istorinių daiktų kolekcininkas Evaldas Lukošiūnas. Šią vėliavą turės galimybę išvysti ir Alytaus kraštotyros muziejau lankytojai. Ją muziejuje planuojama eksponuoti nuo 2019 m. spalio 7 d.
„Pirmiausia šiandien aš norėčiau kreiptis į jaunus žmones, kodėl ta moteris rizikavo savo gyvybe,  savo ateitimi tam, kad atvežtų šią vėliavą į Tėvynę. Turbūt kiekvienas iš čia sėdinčių turėtų sau atsakyti į tą klausimą. Tai nebuvo maistas, tai nebuvo brangenybės, tai buvo simbolis. Atimkime simbolį iš žmogaus ir Jūs iš jo atimsite identitetą. Atsiminkite tai visada. Iš tiesų turėjome puikią savaitę Lietuvos partizanams atminti ir pagerbti. Kiekvieną kartą atvykdamas ir sakydamas sveikinimą aš matau vis didesnę salę žmonių ir tai iš tikrųjų džiugina. Tai rodo, kad mes turime labai stiprų identitetą savo mieste", – prieš filmo peržiūrą kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas, vykdantis savivaldybės mero pareigas, Šarūnas Klėgeris.

Komunikacijos skyriaus informacija

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-01-24