Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Alytuje atidaroma viecines kartas sujungianti fotografijų paroda

2013 01 03

Kaip susipina keturios alytiškių kartos, kokios yra jų (ne)tradicinės vertybės, koks žmogaus ir jo erdvės santykis? Tai pamatyti ir pajusti kviečiame spalio 10 d. 17.30 val. Alytaus kraštotyros muziejuje atidaromoje Ramintos Maciulevičiūtės fotografijų parodoje „Viecinės kartos".

Fotografijų ciklas reprezentuoja 4 alytiškių kartas. Kai kurios šeimos siekia 5 ar net 6 kartas, kurių tėvai, seneliai gimė ir augo Alytuje. Parodoje pristatomi architektės, girininkų portretai, žinomi Alytaus visuomenės ir kultūros veikėjai, kurių daugelio dabar jau nebėra.
„Šios mano užfiksuotos kartos susietos tam tikromis gijomis, taip siekta atskleisti susipynusias žmonių istorijas, kviečiant žaisti ir atrasti galbūt pamatyti kažką nauja. Siekiu sujungti keturias amžiaus kartas, nutiesti tarp jų „tiltus", kurie simboliškai atspindi šiandien esančius 4 Alytaus tiltus, jungiančius abi Nemuno puses, kaip atspindys į laisvę", – pasakoja parodos autorė.
Anot jos, projekto idėja gimė gyvenant Alytuje ir stebint šį miestą. „Vis kildavo daug klausimų apie miesto identitetą – kas yra Alytus. Siekiau pažinti erdvę, kurioje gyvenu, suvokti, kokie žmonės yra aplink mane ir kas yra Alytus, kuriame aš gimiau ir augau", – sako R. Maciulevičiūtė.
Kūryba – neatsiejama parodos autorės Ramintos gyvenimo dalis. Kaip teigia pati alytiškė, ji nuolat ieškojo vis naujų kūrybinių įrankių perteikti suvokiamą pasaulį, pasitelkdama skirtingas vizualines medijas. Po studijų grįžusi į gimtąjį miestą mergina pradėjo savo veiklą sieti su fotografija. Šiuo metu aktyviai kuria ir dalyvauja meniniuose projektuose.
„Fotografija mane domina iš skirtingų aspektų: kaip komunikacijos priemonė, meno šedevras, žinutė, jausmas, emocija, atvaizdas, fotografija – tai šviesos ir tamsos magija. Suvokiamo pasaulio retransliacija", – sako alytiškė.
Paroda „Viecinės kartos" – tarsi autorės kvietimas į pasaulį pažvelgti kūrybiškai su neaprėpiamais gyliais ir žaismingumu.
Paroda veiks iki lapkričio 10 d.
Projektą finansuoja Alytaus miesto savivaldybė.

Alytaus kraštotyros muziejaus informacija

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-01-24