Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


R. Tamašunienė: ugniagesiai yra tikrieji mūsų didvyriai

2019 10 21

Šiandien Alytaus miesto savivaldybėje atsakingų valstybės institucijų atstovai ir ekspertai pateikė naujausią informaciją dėl kilusio gaisro padangų perdirbimo gamykloje.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pabrėžė, kad ugniagesiai gelbėtojai nuo pat pirmos dienos profesionaliai atliko savo darbą – buvo imtasi visų reikalingų veiksmų tam, kad gamykloje kilęs gaisras būtų kuo greičiau lokalizuotas. 

„Šioje situacijoje ugniagesiai gelbėtojai yra mūsų tikrieji didvyriai, o ne aktyviai besireiškiantys vieši asmenys socialiniuose tinkluose. Dėkoju ugniagesiams už jų pastangas ir profesionalumą sutramdant ugnį Alytaus miesto Pramonės rajone. Darbai nebuvo sustoję nė minutei – padėtis kontroliuojama, gaisras yra lokalizuotas. Artimiausių dienų svarbiausia užduotis – likviduoti gaisro padarinius, pasitelkus sunkiasvorę techniką", –  sako vidaus reikalų ministrė.  

 Pasak R. Tamašunienės, statybos ekspertai dar kartą apžiūrės teritoriją ir priims sprendimus dėl gamyklos pastato konstrukcijų ardymo darbų, siekiant saugaus sunkiosios statybinės technikos panaudojimo viduje.

Šiuo metu ugniagesiai vandenį pila ant gamyklos pastato konstrukcijų, kurios yra sukritusios ant smilkstančių padangų gumos liekanų.

„Gesinant gaisrą, traumų ugniagesiai nepatyrė. Ugniagesiams buvo parūpintos visos reikalingos apsaugos priemonės. Pasirūpinta, kad jie būtų keičiami ir galėtų pailsėti. Dabar  pajėgų jau reikės mažiau, – teigia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas. – Esame pasiruošę tęsti darbus. Kiek laiko užtruks likviduoti padangų smilkimą, priklausys nuo to, kaip ir kada pavyks atkelti užkritusias konstrukcijas".

 Anot ministrės R. Tamašunienės, visos valstybės institucijos ir tarnybos nuolat tarpusavyje koordinuoja veiksmus, siekiant kuo greičiau atkurti Alytaus miesto ir rajono gyventojams įprastą režimą.

„Alytus tikrai nėra vienas šioje situacijoje. Miestui pagalbą teikia ne tik Vidaus reikalų, bet ir Aplinkos bei Sveikatos ministerijoms pavaldžios įstaigos tam, kad būtų užtikrinta gyventojų sveikata. Šiuo metu visų tarnybų bendras tikslas vienas – Alytaus miesto ir rajono žmonės turi saugiai sugrįžti į kasdienę veiklą ir savo darbus."

 Paskutinės paros oro kokybės Alytuje matavimo duomenimis, vietomis buvo fiksuojama momentinė oro tarša mieste. Pirmadienio rytą kietųjų dalelių ir benzeno momentinės koncentracijos Alytaus pramoniniame rajone ir Alytaus rajono Miklusėnų kaime išaugo, tam įtakos turėjo nepalankios oro sąlygos, silpnas vėjas, nepadedantis teršalams išsisklaidyti.

 Gyventojų prašoma nuolatos sekti naujausią informaciją, laikytis rekomendacijų, saugotis ir vengti buvimo atviroje erdvėje.

Alytaus padangų perdirbimo gamykloje kilęs gaisras buvo apėmęs apie 3 tūkst. kvadratinių metrų plotą. Praėjusį penktadienį gaisras gamykloje buvo lokalizuotas, šiandien tęsiamas gaisro sukeltų padarinių likvidavimas.

 Alytaus miesto ir rajono savivaldybės gali naudotis valstybės rezervu, kad gaisro padariniai būtų kuo greičiau pašalinti. Apskaičiavus nuostolius, Vyriausybė priims sprendimus dėl kompensacijų.

 

Vidaus reikalų ministerijos informacija

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-01-24