Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Padėkos vakaras ugniagesiams

2019 11 08

Ketvirtadienį Alytaus miesto savivaldybė kartu su Alytaus kultūros centru organizavo padėkos vakarą 10 dienų padangų perdirbimo įmonėje trukusį gaisrą gesinusiems ugniagesiams, gaisro metu talkinusiems policijos pareigūnams ir kariuomenei.

„Aš manau visi buvome arčiau ar toliau nuo šio gaisro. Vieni buvo visai arti, kiti –pačiam gaisro židinyje. Iš tikrųjų pirmiausia aš norėčiau kreiptis į Jūsų antrąsias puses. Aš neįsivaizduoju, kaip Jūs jautėtės, kai jūsų vyrai ar žmonos tomis dienomis išėjo į gaisrą. Aš nežinau, ką jautė Jūsų širdys, ką Jūs sakėte savo tėvams, vaikams. Mes visi žiūrėjome į dangų ir laukėm, kada į jį nekils ugnies debesys ar dūmų kamuoliai. Mes visi tais pačiais purvinais pirštais ir veidais valgėme tą patį maistą, kurį paaukojo mums bendruomenė. Mes visi sėdėjome ant borto ir galvojome, kada greičiau mes užgesinsime tą velnio skylę. Mes buvome ten ir tikrai ten nebuvo lengva. Daugelis iš mūsų bijojo ir nežinojo, kaip mums seksis. Ir šiandien man labai keista – vyrai ir moterys taip nejaukiai ėjo į šią salę, o kaip jie drąsiai ėjo į ugnį, kaip šaudė plytos, krito stogas ir vyrai vyro nematė. Būdamas gaisre visas 10 dienų, bandžiau drąsinti jus, prieidamas prie jūsų,  sakydavau: „Vyrai, tikiuosi, jau nepasimatysime." Jūs žiūrėdavote į mane ir sakydavote: „Mere, pasimatysim". Ir jūs buvote teisūs. Ne tik aš drąsinau jus, bet ir jūs drąsinote mane. Aš pamenu pirmą rytą – atėjau į tą gaisrą, priėjau prie štabo ir klausiau: „Vyrai, kokia situacija?" Visi suodinais veidais braižė schemas, ir aš paklausiau: „Ar užgesinsim?" Štabo vyrai atsakė: „Mere, užgesinsime." Kai paklausiau, kada, jie atsakė: „O čia tai geras klausimas." 

Gaisre dirbo ne tik ugniagesiai, bet ir Ekstremalių situacijų komisija, ji darė viską, kad jums nieko netruktų. Taip pat  noriu padėkoti direktoriui, jo pavaduotojams, mano pavaduotojams ir patarėjams. Kai manęs nebuvo savivaldybėje, jie darė viską, kad miesto gyvenimas judėtų. Dzūkiškai, nuoširdžiai dėkoju ir policijos pareigūnams, kariuomenei bei visiems, prisidėjusiems prie gaisro gesinimo. Ugniagesiams noriu palinkėti sveikatos ir padėkoti, kad suvienijote Alytų!" – kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Padėkos vakaro metu buvo įteikta 16 padėkų: Alytaus, Varėnos, Lazdijų, Druskininkų, Prienų, Marijampolės priešgaisrinėms gelbėjimo tarnyboms, Vilniaus, Šiaulių, Kauno priešgaisrinėms gelbėjimo tarnyboms, Alovės ir Miroslavo ugniagesių komandoms. Taip pat ugniagesių gelbėtojų mokyklai, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionui ir Alytaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui. Įteiktas simbolinis čekis ugniagesiams ir ekstremalios situacijos likvidatoriams, žymintis 173 291, 92 eurų paramos sumą. Dar 39 783, 13 Eur bus skirti ekstremaliajai situacijai likviduoti.

„Šalmo broliai, džiugu atsiimti šį čekį Jūsų visų vardu. Pirmiausia noriu padėkoti visiems  žmonėms, kurie dalyvavo gesinant šį gaisrą. Ugniagesiai, policija ir kariuomenė buvome viena tvirta komanda. Labiausiai noriu pagirti civilius žmones, kurie dalyvavo gesinant gaisrą. Tai mūsų ekskavatorininkai. Jie drąsūs vyrai – per kelias valandas tapo tikrais ugniagesiais. Ačiū Jums už drąsą ir ryžtą. Lenkiu galvą prieš jus, nes tokių drąsių žmonių Lietuvoje yra tikrai nedaug. Noriu padėkoti ir žmonėms, kurie reiškė pagalbą socialiniuose tinkluose ar spaudoje. Vyrai tikrai jautė Jūsų palaikymą. Didžiuojuosi, kad teko kartu dirbti tokiomis sunkiomis sąlygomis. Už palaikymą noriu padėkoti jūsų antroms pusėms, visiems alytiškiams ir visiems Lietuvos žmonėms",– atsiimdamas simbolinį čekį kalbėjo vidaus tarnybos pulkininkas Algirdas Bautronis, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas.

Vakaro metu meras prasitarė: „Pasirašiau vieną teikimą ir prašymą į ministeriją apdovanoti devynis žmones valstybės apdovanojimais, tarp tų žmonių yra tik vienas ugniagesys. Aštuoni iš jų yra vyrai, kurie vairavo sunkiąją transporto techniką, važiavo į gaisrą, aukodami savo gyvybes".

Padėkos vakarą vedė „Kito kampo" aktorius Kirilas Glušajevas ir susirinkusiems koncertavo grupė „Pop Ladies".

AMS Komunikacijos skyriaus informacija

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-01-24