Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Alytaus pramonės rajonas laukia investuotojų

2020 01 21

Alytaus pramonės parkas laukia investuotojų, kuriems Alytaus miesto savivaldybė gali pasiūlyti 25,6 ha laisvo ploto, gamybinio ir administracinio pastato projektą, bendros inžinerines infrastruktūros įrengimą,  kompensacijas už sklypų sutvarkymą ar lengvatas.

Šiuo metu pramonės parke jau yra išnuomota 20 ha ploto. Sudaryta 11 investicinių sutarčių, planuojama pasirašyti dar bent dvi. Pagal investicinių sutarčių įsipareigojimus sukurtos 199 darbo vietos. Investicijos siekia 36,6 mln. Eur.

Kai kurios įmonės sukūrė dvigubai daugiau darbo vietų nei įsipareigojo

Kokoso aliejų gaminanti UAB „Premium oils" investicijų sutartimi įsipareigojo sukurti 15 darbo vietų, o sukūrė 37 darbo vietas ir šis skaičius toliau sėkmingai auga. Tuo tarpu maisto pramonės milžinė AB „Kauno grūdai" pirmąja investicijų sutartimi įsipareigojo sukurti 35 darbo vietas, per nepilnus pirmus veiklos metus sukūrė 79. Pastaroji Alytaus metų apdovanojimuose pretenduoja tapti Metų darbdaviu ir Labiausiai augančiu verslu.

Galimybės plėtrai

Lankų g. 14 esančiame 3,6 ha žemės sklype suprojektuotas 1 020 m² gamybinis pastatas ir 330 m² administracinis pastatas. Šiam sklypui ir pastatui laukiama naujo investuotojo, su juo pasirašius abipusiškai naudingą investicijų sutartį, projektas bus padovanotas.

Laisvas plotas plyno lauko investicijoms

Norintys atlikti plyno lauko investicijas, gali rinktis iš Fortų g. esančių sklypų. Fortų g. 18  esantis (2,7404 ha ploto) žemės sklypas yra strategiškai patogioje vietoje. Žemę nuosavybės teisę valdanti Alytaus miesto savivaldybė savo lėšomis sutvarkė sklypą. Šalia  jo nupirkti Artojų g. 10B (0,2731 ha) ir Putinų g. 31B (0,8986 ha) žemės sklypai. Taip pat šalia yra Fortų g. 16 ir Fortų g. 14 yra atitinkamai 0,6829 ha ir 1,0938 ha žemės sklypai. Sujungus visus žemės sklypus bendras plotas sudaro 5,6888 ha.

Infrastruktūros paruošimas ir žemės sklypo sutvarkymo darbų išlaidų kompensavimas

Alytaus miesto savivaldybė užtikrina bendros inžinerinės infrastruktūros įrengimą Alytaus pramonės parko teritorijoje iki žemės sklypų ribos. Nauji investuotojai Alytaus pramonės parke turi žemės sklypo (-ų) sutvarkymo darbų kompensavimo teisę (75 proc.). Į žemės sklypo sutvarkymo darbus įeina: žemės sklype (-uose) esančių medžių, krūmų, jų šaknų šalinimo ir išvežimo, žemės sklype esančių durpių iškasimo, papildomo grunto atvežimo ir žemės paviršiaus sutankinimo, žemės sklypo sausinimo darbai.

Pramonės parke taikomos lengvatos

Įmonės, per sutartyje numatytą laikotarpį investavusios į naujo objekto statybą ir įrengimą, į kurį kapitalo investicijos pasiekė ne mažiau kaip 500 000 eurų sumą į vieną išnuomoto žemės sklypo hektarą (ne mažiau kaip 5 000 eurų į vieną arą), sukūrusios naujas darbo vietas (ne mažiau kaip 10 naujų darbo vietų į vieną išnuomoto žemės sklypo hektarą) ir pradėjusios veiklą, 7 mokestinius laikotarpius, pradedant tuo mokestiniu laikotarpiu, kurį ši investicijų suma buvo pasiekta, atleidžiamos nuo žemės nuomos mokesčio ir nuo naujai sukurto nekilnojamojo turto mokesčio mokėjimo, o kitus 3 mokestinius laikotarpius šie mokesčiai bus sumažinti 50 proc. 2020 metų nekilnojamojo turto mokesčio tarifas Alytaus mieste – 0,5 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Žemės nuomos mokesčio tarifas 1,6 proc. nuo apmokestinamos sklypo dalies vertės.

AMSA Komunikacijos skyriaus informacija

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-01-24