Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Civilinės būklės įrašai

Priėmimas ir konsultavimas

Alytaus m. sav. administracija: Rotušės a. 4, Alytus
Informacinis telefonas: +370 315 55 111
Socialinės paramos skyrius: Vilties g. 28A, Alytus

I–IV 8.00–17.00 val. V 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka: 12.00–12.45 val.

Civilinės būklės akto įrašo papildymas, pakeitimas ir ištaisymas

Civilinės metrikacijos įstaiga civilinės būklės aktų įrašus keičia, taiso ar papildo, kai paaiškėja nauji (pasikeitę) duomenys apie asmenį, jo tėvus ar sutuoktinį ir yra tai patvirtinantis dokumentas, arba nustatomos klaidos. Įrašai keičiami, taisomi ar papildomi asmens, kurio civilinės būklės aktas įregistruotas, arba suinteresuoto asmens prašymu.

Asmeniui pageidaujant išduodamas pakeistą, ištaisytą ar papildytą civilinės būklės akto (gimimo, santuokos sudarymo ar mirties) įrašą liudijantis išrašas.

Prašymai pasirinktai civilinės metrikacijos įstaigai pateikiami asmeniškai, per atstovą arba el. būdu per Registrų centro savitarną.

Civilinės būklės akto įrašo atkūrimas

Civilinės metrikacijos įstaiga atkuria neišlikusius civilinės būklės aktų įrašus. Civilinės būklės aktų įrašų neišlikimo faktą patvirtina archyvų pažymos, kitų civilinės metrikacijos įstaigų atsakymai apie civilinės būklės akto įrašo nebuvimą.

Įrašai atkuriami asmens, kurio civilinės būklės aktas įregistruotas, arba suinteresuoto asmens prašymu.

Asmeniui pageidaujant išduodamas atkurtąjį civilinės būklės akto (gimimo, santuokos sudarymo ar mirties) įrašą liudijantis išrašas.

Užsisakykite šią paslaugą galite per Registrų centro savitarną.

Civilinės būklės akto įrašo anuliavimas

Įrašas anuliuojamas asmens, kurio civilinės būklės aktas įregistruotas, suinteresuoto asmens prašymu arba teismo sprendimu. 

Išvada dėl civilinės būklės akto įrašo anuliavimo išduodama asmeniui, kurio civilinės būklės akto įrašas buvo anuliuotas, ar suinteresuotam asmeniui.

Paslaugą užsisakyti galite per Registrų centro savitarną.

Civilinės būklės akto įrašo kopijos, nuorašo, išrašo išdavimas

Civilinės metrikacijos įstaigos išduoda teisingumo ministro nustatytos formos gimimo, santuokos sudarymo, santuokos nutraukimo ir mirties įrašus liudijančius išrašus, kopijas, nuorašus. Taip pat išduodami išrašai iš civilinės būklės aktų įrašų įvairiomis kalbomis pagal Vienos Konvenciją, kurie Konvencijos dalyvių valstybių priimami be legalizavimo ir vertimo.

Užsisakyti šią paslaugą galite per Registrų centro savitarną.

Prašymą taip pat galima pateikti registruotu paštu arba per kurjerį. Prie šio prašymo būtina pridėti patvirtintą asmens tapatybės dokumento kopiją ir valstybės rinkliavos sumokėjimą patvirtinantį dokumentą arba jo kopiją.

 

Asmens vardo ar pavardės keitimas

Keisti vardą ir (ar) pavardę turi teisę Lietuvos Respublikos piliečiai, asmenys be pilietybės ir užsienio valstybių piliečiai. Užsienio valstybės piliečio ir asmens be pilietybės vardas ir (ar) pavardė gali būti pakeisti tik Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigose ir diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose jam įrašytuose civilinės būklės aktų įrašuose.

Vardo ir (ar) pavardės pakeitimas registruojamas sudarant asmens paskutinio civilinės būklės akto įrašo pakeitimo ar papildymo įrašą.

Asmeniui pageidaujant išduodamas pakeistą civilinės būklės akto įrašą liudijantis išrašas.

Prašymą pasirinktai civilinės metrikacijos įstaigai galima pateikti asmeniškai, per atstovą arba el. būdu per Registrų centro savitarną.

Dalintis: