Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Civilinės būklės įrašai

Priėmimas ir konsultavimas

Rotušės a. 4, Alytus
Informacinis telefonas: +370 315 55 111

I–IV 8.00–17.00 val. V 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka: 12.00–12.45 val.

Civilinės būklės akto įrašo papildymas, pakeitimas ir ištaisymas

Civilinės metrikacijos įstaiga civilinės būklės aktų įrašus keičia, taiso ar papildo, kai paaiškėja nauji (pasikeitę) duomenys apie asmenį, jo tėvus ar sutuoktinį ir yra tai patvirtinantis dokumentas, arba nustatomos klaidos. Įrašai keičiami, taisomi ar papildomi asmens, kurio civilinės būklės aktas įregistruotas, arba suinteresuoto asmens prašymu.

Asmeniui pageidaujant išduodamas pakeistą, ištaisytą ar papildytą civilinės būklės akto (gimimo, santuokos sudarymo ar mirties) įrašą liudijantis išrašas.

Prašymai pasirinktai civilinės metrikacijos įstaigai pateikiami asmeniškai, per atstovą arba el. būdu Metrikacijos paslaugų informacinėje sistemoje MEPIS.

Civilinės būklės akto įrašo atkūrimas

Civilinės metrikacijos įstaiga atkuria neišlikusius civilinės būklės aktų įrašus. Civilinės būklės aktų įrašų neišlikimo faktą patvirtina archyvų pažymos, kitų civilinės metrikacijos įstaigų atsakymai apie civilinės būklės akto įrašo nebuvimą.

Įrašai atkuriami asmens, kurio civilinės būklės aktas įregistruotas, arba suinteresuoto asmens prašymu.

Asmeniui pageidaujant išduodamas atkurtąjį civilinės būklės akto (gimimo, santuokos sudarymo ar mirties) įrašą liudijantis išrašas.

Užsisakykite šią paslaugą el.būdu.

Civilinės būklės akto įrašo anuliavimas

Įrašas anuliuojamas asmens, kurio civilinės būklės aktas įregistruotas, suinteresuoto asmens prašymu arba teismo sprendimu. 

Išvada dėl civilinės būklės akto įrašo anuliavimo išduodama asmeniui, kurio civilinės būklės akto įrašas buvo anuliuotas, ar suinteresuotam asmeniui.

Paslaugą užsisakyti galite el. būdu.

Civilinės būklės akto įrašo kopijos, nuorašo, išrašo išdavimas

Civilinės metrikacijos įstaigos išduoda teisingumo ministro nustatytos formos gimimo, santuokos sudarymo, santuokos nutraukimo ir mirties įrašus liudijančius išrašus, kopijas, nuorašus. Taip pat išduodami išrašai iš civilinės būklės aktų įrašų įvairiomis kalbomis pagal Vienos Konvenciją, kurie Konvencijos dalyvių valstybių priimami be legalizavimo ir vertimo.

Užsisakykite šią paslaugą el. būdu.

Asmens vardo ar pavardės keitimas

Keisti vardą ir (ar) pavardę turi teisę Lietuvos Respublikos piliečiai, asmenys be pilietybės ir užsienio valstybių piliečiai. Užsienio valstybės piliečio ir asmens be pilietybės vardas ir (ar) pavardė gali būti pakeisti tik Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigose ir diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose jam įrašytuose civilinės būklės aktų įrašuose.

Vardo ir (ar) pavardės pakeitimas registruojamas sudarant asmens paskutinio civilinės būklės akto įrašo pakeitimo ar papildymo įrašą.

Asmeniui pageidaujant išduodamas pakeistą civilinės būklės akto įrašą liudijantis išrašas.

Prašymą pasirinktai civilinės metrikacijos įstaigai galima pateikti asmeniškai, per atstovą arba el. būdu Metrikacijos paslaugų informacinėje sistemoje MEPIS.

Pažymų apie šeimos sudėtį išdavimas

Paslauga teikiama asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą Alytaus miesto savivaldybėje ir norintiems gauti pažymą apie šeimos sudėtį (toliau – pažyma), kai pažymą reikia pateikti aukštosioms mokykloms ir kitoms švietimo įstaigoms dėl socialinių garantijų. Išduodama Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintos formos pažyma.

Alytaus miesto savivaldybės gyvenamosios vietos deklaravimo informacinėje sistemoje yra tik duomenys apie Alytaus miesto savivaldybės gyventojus, todėl pažymos išduodamos, kai šeimos narių gyvenamoji vieta deklaruota Alytaus mieste ir pateikti šeimos narių dokumentai, liudijantys jų priklausymą šeimai.

Į pažymą įrašomi sutuoktiniai, jų nepilnamečiai vaikai (įvaikiai) iki 18 metų, taip pat motina arba tėvas, vieni auginantys vieną ar daugiau vaikų (įvaikių). Pareiškėjui pageidaujant, į šeimos sudėtį įrašomi ir vaikų nuo 18 iki 24 metų amžiaus, besimokančių dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose ir kitų švietimo įstaigų dieniniuose skyriuose (mokinių ir studentų), taip pat asmenų, laikotarpiu nuo dieninių bendrojo lavinimo mokyklų baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos, duomenys. 

Prašymas gauti pažymą pateikiamas raštu, atvykus į Alytaus miesto savivaldybės administracijos priimamąjį, Rotušės a. 4, Alytus, arba per įgaliotą asmenį.

Pažymos neišduodamos, kai pažymą reikia pateikti kitoms institucijoms (teismams, bankams ir kt.), kai gyvenamosios vietos deklaravimo informacinėje sistemoje trūksta reikalingų duomenų ir nepateikiami šeimos sudėtį patvirtinantys dokumentai. Tokiais atvejais asmenys dėl pažymų apie asmens duomenis, apie šeiminę padėtį turi kreiptis į valstybės įmonės Registrų centro Gyventojų registro departamentą adresu A. Vivulskio g. 4A, LT-03220 Vilnius. Prašymas gali būti pateikiamas elektroniniu būdu, tiesiogiai pareiškėjui ar jo atstovui atvykus į Gyventojų registro departamentą, paštu, per kurjerį, per atstovą, elektroniniu paštu grt@registrucentras.lt. Registrų centro teikiamos paslaugos yra mokamos. Pageidaujamas pažymas ir išrašus galima gauti paštu, nuodytu adresu, klientų aptarnavimo padalinyje, el. paštu (el. parašu pasirašytos Gyventojų registro pažymos).

Išsamesnė informacija teikiama telefonu (8 5) 268 8262 bei interneto tinklalapiuose: www.registrucentras.lt, www.epaslaugos.lt.

Dalintis: